Plakát k filmu: Království lesních strážců

Království lesních strážců Epic

dokina.cz
5,9

Premiéra 30. 5. 2013
USA, 2013, 102 min

Žánr:
komedie, dobrodružný, rodinný, fantasy, animovaný
Režie:
Chris Wedge | celý štáb
Hrají:
Amanda Seyfried, Josh Hutcherson, Beyoncé, Colin Farrell, Jason Sudeikis, Aziz Ansari, Johnny Knoxville, Judah Friedlander | všichni herci

Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa - krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život.

Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 40 hlasů

Recenze filmu Království lesních strážců

 • Recenze Království lesních strážců na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Věděli jste, že kolem nás žijí a skrývají se malí mužíčkové a víly? Jistě jste to věděli, protože jste viděli film Artur a Minimojové , případně Pidilidi , případně Gnome-Mobile , případně The Secret World of Arietty (který je podle stejné knížky jako Pidilidi ), případně Zvonilku , případně nějaké další na toto téma. V tomto filmu (od tvůrců Doby ledové ) jde o oblíbenou "lesní variantu" pidi-příběhu. Mužíčkové a víly skáčou po lese, létají na kolibřících a aby se neflákali, tak chrání faunu a flóru před zlými "hnilobáky", které vede nějaký Mandragor nebo podobný magor. Jsou rasově vyvážení, protože jim šéfuje černoška a hlavní velitel se jmenuje Ronin (a je oblečen a vyzbrojen jako šógun, i když nemá šikmé oči a v originále mluví s britským přízvukem). Hlavní hrdinkou je mladá holka, která je rebelka (má piercing!), přijede do lesního sídla za otcem a zde je zmenšena a dostane se mezi Lesní strážce, které zrovna čeká krize (nápověda: Černoch jako obvykle umře první). Jde o v poslední době tak běžný typ dětského filmu, do kterého je naházeno úplně všechno, aby si každé děcko přišlo na své. Takže zde jsou náznaky vážnějších témat, okamžiky krásných scénických kompozic (skoro jako z Miyazakiho filmů), ale současně také rapující housenka, dva strašlivě nevtipní dementní šneci a vtipně roztržitý tatínek, který (aspoň v české verzi) působí celý film jako nebezpečný psychopat. A samozřejmě akční scény, dojemné scény, nalezení cesty dcery k otci, první láska, ponaučení o splynutí člověka s přírodou a srandovní starý slepý třínohý mops (ten fakt byl srandovní, ale je ve filmu málo). Chvílemi jsem byl okouzlen, chvílemi mě to nepříjemně štvalo a ty dva šneky (respektive šneka slimáka a hlemýždě) bych okamžitě posypal solí. Království lesních strážců je výrazně vhodnější název, než původní anglický "Epic" . Ale český dabing bohužel filmu hodně ubírá. Rapování housenky je v angličtině mírně vtipné. Mluva šneků je v angličtině mírně vtipná. Hrdinčino "Oh, man" na konci traileru je mírně vtipné. Ne tak v českém dabingu... A kdo přeloží "We single-handedly saved the forest" jako "Jednou rukou jsme zachránili les", ten by se neměl živit překládáním filmů pro kina.

Trailer k filmu

Související články k filmu Království lesních strážců

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Sci-fi Star Trek: Do temnoty vede žebříček návštěvnosti kin

  Sci-fi Star Trek: Do temnoty vede žebříček návštěvnosti kin

  12. 6. 2013 08:05 Americký akční sci-fi Star Trek: Do temnoty se hned po premiéře dostal do čela nejnavštěvovanějších filmů českých kin. Pokračování dramatických příběhů vesmírné lodi Enterprise při zkoumání vzdálených galaxií přilákalo o víkendu do kin 31.485 především "velkých kluků" a milovníků této původně televizní série. V pokladnách nechali téměř pět milionů korun.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Návštěvnost kin vede animované Království lesních strážců

  Návštěvnost kin vede animované Království lesních strážců

  4. 6. 2013 10:49 Americký animovaný snímek Království lesních strážců opanoval žebříček návštěvnosti českých kin. Ve 114 sálech ho o víkendu zhlédlo 43.409 diváků, kteří v pokladnách nechali přes šest milionů korun. Druhá je zásluhou dvaačtyřiceti tisíc lidí komedie Pařba na třetí a za ní komedie Rychle a zběsile 6, rovněž z americké produkce. Tu v kinech o víkendu vyhledalo 31.014 zájemců.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.