Plakát k filmu: Královna

Královna Queen, The

dokina.cz
7,6

2006, 103 min

Žánr:
drama, životopisný
Režie:
Stephen Frears | celý štáb
Hrají:
Helen Mirren, Michael Sheen | všichni herci

Strhující a jedinečný pohled režiséra Stephena Frearse (Nebezpečné známosti) za zavřené dveře královského paláce a do mysli a srdce královny Alžběty II., těsně po tragické smrti princezny Diany.

Tento film je intimním pohledem do zákulisí královské rodiny, ale i vysoké politiky v období po tragické smrti princezny Diany. Odkrývá skutečné emoce i tragický dosah této události na celý svět. Kdo stojí za vraždou „královny lidských srdcí“?

Za snímek Královna získala Helen Mirren na MFF Benátky 2006 Volpiho pohár pro nejlepší herečku.

Strhující a jedinečný pohled režiséra Stephena Frearse (Nebezpečné známosti) za zavřené dveře královského paláce a do mysli a srdce královny Alžběty II., těsně po tragické smrti ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 555 hlasů
 • -

Související články k filmu Královna

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Princezna Diana – nepříliš využitá filmová značka

  Princezna Diana – nepříliš využitá filmová značka

  18. 9. 2013 14:01 Příběh princezny Diany byl zajímavý už v době, kdy manželka prince Charlese ještě žila. Příběh nevěrného následníka trůnu a jeho smutné manželky plnil stránky bulvárního tisku po celém světě. Když 31. srpna 1997 tragicky zahynula, zájem rozhodně nepolevil. Do kin míří snímek režiséra Olivera Hirschbiegela Diana, který nabídne prý „pravdivý“ příběh o jejím životě. Pojďme se podívat na zesnulou princeznu coby filmovou značku.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Královna se uložila vedle krále na hollywoodském Chodníku slávy

  Královna se uložila vedle krále na hollywoodském Chodníku slávy

  4. 1. 2013 10:54 VIDEO. Britské oscarové herečce Helen Mirrenové se ve čtvrtek splnilo dlouhodobé přání, když dostala hvězdu na hollywoodském Chodníku slávy - a to hned vedle neméně slavného britského herce Colina Firthe. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.