Plakát k filmu: Královna

Královna Queen, The

dokina.cz
7,6

2006, 103 min

Žánr:
drama, životopisný
Režie:
Stephen Frears | celý štáb
Hrají:
Helen Mirren, Michael Sheen | všichni herci

Strhující a jedinečný pohled režiséra Stephena Frearse (Nebezpečné známosti) za zavřené dveře královského paláce a do mysli a srdce královny Alžběty II., těsně po tragické smrti princezny Diany.

Tento film je intimním pohledem do zákulisí královské rodiny, ale i vysoké politiky v období po tragické smrti princezny Diany. Odkrývá skutečné emoce i tragický dosah této události na celý svět. Kdo stojí za vraždou „královny lidských srdcí“?

Za snímek Královna získala Helen Mirren na MFF Benátky 2006 Volpiho pohár pro nejlepší herečku.

Strhující a jedinečný pohled režiséra Stephena Frearse (Nebezpečné známosti) za zavřené dveře královského paláce a do mysli a srdce královny Alžběty II., těsně po tragické smrti ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 555 hlasů
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.