Plakát k filmu: Kozí příběh se sýrem

Kozí příběh se sýrem Kozí příběh se sýrem

dokina.cz
5,0

Premiéra 25. 10. 2012
Česká Republika, 2012, 82 min

Žánr:
animovaný
Režie:
Jan Tománek | celý štáb
Hrají:
Jiří Lábus, Matěj Hádek, Mahulena Bočanová, Karel Heřmánek, Michal Dlouhý, Miroslav Táborský, Martin Dejdar | všichni herci

Kozí příběh se sýrem volně navazuje na první český 3D animovaný film „Kozí příběh – Pověsti staré Prahy“, který se stal nejúspěšnějším českým animovaným filmem vůbec. Děj filmu se přenese ze středověké Prahy do pohádkového sýrového království. Kromě starých známých postav se mohou diváci těšit na trio Dlouhý, Široký a Bystrozraký na řadu pohádkových bytostí a nové hlavní hrdiny – děti Kuby a Máci - Honzíka a Zuzanku. Ti spolu s Kozou procházejí celým příběhem. Celkové ladění filmu je více rodinné a pohádkové, než v předchozím díle. Diváci se dočkají i několika skvělých písniček.

Kromě Jiřího Lábuse, Matěje Hádka a Mahuleny Bočanové se ve filmu opět objeví celá plejáda výborných českých herců. Hlavního klaďase i záporáka namluvil Karel Heřmánek, dětské role pomocníků Jiřího Lábuse coby Kozy obsadili Alena Kokrdová a Martin Sucharda. Ten byl za dabing animovaného filmu studia Pixar Vzhůru do oblak nominován na cenu Františka Filipovského. Michal Dlouhý známý jako Matěj z minulého dílu se ve filmu objeví tentokráte jako „Dlouhý“, a Miroslav Táborský jako „Široký“. Jako nováčci se do animovaného světa Kozího příběhu podívají Martin Dejdar, Miroslav Vladyka, Milan Šteindler, Václav Vydra a samozřejmě nemohli chybět ani Dalimil Klapka a Ota Jirák.

Na scénáři se podíleli Jiří Růžička a Jan Tománek, který se ujal opět i režie a produkce.

Diváci uvidí film v kinech na podzim tohoto roku a to jak v klasické, tak 3D stereoskopické verzi.

Kozí příběh se sýrem volně navazuje na první český 3D animovaný film „Kozí příběh – Pověsti staré Prahy“, který se stal nejúspěšnějším českým animovaným filmem vůbec. Děj filmu se ... celý popis


Mediadesk
Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 270 hlasů
  • -
  • -
  • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.