Plakát k filmu: Koupili jsme zoo

Koupili jsme ZOO We Bought a Zoo

dokina.cz
6,3

Premiéra 12. 4. 2012
USA, 2011, 138 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Cameron Crowe | celý štáb
Hrají:
Matt Damon, Patrick Fugit, Elle Fanning, Scarlett Johansson, Thomas Haden Church, John Michael Higgins, Stephanie Szostak | všichni herci

Koupili jsme zoo je skutečný, vtipný a povzbuzující příběh o magické síle rodiny, která dokáže držet pohromadě tváří v tvář výjimečným podmínkám a situacím. Svobodný otec hledá způsob, jak znovu nastartovat chod své neúplné rodiny. Jako řešení zvolí stěhování do nově zakoupeného domu, jehož součástí je ale také Zoo, uprostřed níž stojí. Zoo také poslouží jako další krok k novému životu, neboť otec se svými dvěma dětmi se rozhodnou obnovit zašlou slávu této uvadající zvířecí atrakce. A jejich snažení potřebuje nejen hodně práce, ale i optimismu a humoru.

Benjamin Mee (Matt Damon) je losangeleský autor novinových sloupků a příležitostný spisovatel dobrodružné literatury, který jako svobodný otec čelí problémům souvisejícím s výchovou dvou dětí. Ve víře, že nový začátek a nový start pomůže obnovit pocity rodinné sounáležitosti, rozhodne se Mee opustit svoji práci a koupit starý venkovský dům s ohromnými pozemky a jedním speciálním bonusem – Rosemorskou zoologickou zahradou, kde žijí desítky zvířat, o které se stará chovatelka Kelly Foster (Scarlett Johansson) a její oddaný tým.

S absolutně nulovými zkušenostmi, omezeným časem a minimálními financemi se Mee s podporou své rodiny a místní party vydá na těžkou cestu k znovuotevření zoo. Teď už Benjamin o dobrodružném příběhu nepíše, teď jedno takové dobrodružství žije.

Koupili jsme zoo je skutečný, vtipný a povzbuzující příběh o magické síle rodiny, která dokáže držet pohromadě tváří v tvář výjimečným podmínkám a situacím. Svobodný otec hledá ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 357 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 3.99 EUR 7.99 EUR Přehrát online

Recenze filmu Koupili jsme zoo

 • Recenze Koupili jsme zoo na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

 • Recenze Koupili jsme zoo na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Matt Damon hraje chlapíka, který je trochu dobrodružně založen a když mu zemře manželka, chce se svými dvěma dětmi "začít nanovo" na nějakém novém místě. Když se mu nabídne možnost koupit malou zoo za městem (včetně zvířat a zaměstnanců), je to trochu moc i na něj, ale nakonec do toho jde. Obzvlášť když jedním ze zaměstnanců je Scarlett Johanssonová. Film je údajně natočen na motivy skutečných událostí, ale pokud ano, musí jimi být inspirován jen velmi volně. Některé jeho zápletky by totiž byly trapně předvídatelné a prvoplánovitě emocopudné i v československé zoo komedii z 80. let. Nechybí umírající tygr, kterého je potřeba zabít. Nechybí zlý úředník, který musí znovuotevření zoo posvětit. Nechybí zamilovanost hrdinova syna do zaměstnancovy dcery. A tak dále... Především Matt Damon a kluk, který hraje jeho syna, jsou natolik dobří, že se jim i velmi trapné hlášky daří přednést způsobem, který funguje lépe, než by objektivně měl. Zásadní chybu ale udělal režisér Cameron Crowe ( Na pokraji slávy , Vanilkové nebe ) v tom, že jeho film, se svým scénářem, který je esencí neoriginality, má skoro dvě hodiny. A Crowe se ho snažil natočit způsobem, jako by šlo o nějaké hlubší nadčasové zamyšlení nad smyslem života, nebo něco podobného. Mimochodem, smysl života je: Nekupujte si zoo, pokud v ní nepracuje Scarlett.

Trailer k filmu

Související články k filmu Koupili jsme zoo

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Koupili jsme zoo

  Koupili jsme zoo

  6. 4. 2012 13:15 Koupili jsme zoo je skutečný, vtipný a povzbuzující příběh o magické síle rodiny, která dokáže držet pohromadě tváří v tvář výjimečným podmínkám a situacím.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.