Plakát k filmu: Kontraband

Kontraband Contraband

dokina.cz
6,3

Premiéra 26. 1. 2012
USA, Anglie, Francie, 2012, 110 min

Žánr:
akční, drama, kriminální
Režie:
Baltasar Kormákur | celý štáb
Hrají:
Ben Foster, Kate Beckinsale, Mark Wahlberg | všichni herci

Vítejte v podsvětí. Vítězí tu ten, kdo má největší pistoli a nejostřejší lokty, kdo selže, musí z kola ven, nejlépe s kulkou v hlavě. Dovnitř se dostanete snadno, ale cesta zpátky je skoro nemožná.

V Hollywoodu zavál drsný severský vítr. Jeden z nejtalentovanějších evropských režisérů současnosti, Islanďan Baltasar Kormákur, se rozhodl ukázat světu, jak v jeho pojetí vypadá nekompromisní thriller. Do hlavní role si vybral Marka Wahlberga, který má s tímhle žánrem letité zkušenosti (Odstřelovač, Čtyři bratři). „Profesionální mstitel“ zde hraje Chrise Farradaye, spořádaného otce od rodiny, který se kdysi taky pohyboval za hranou zákona, když pašoval různé zboží ze Střední Ameriky do USA, ale dokázal včas odejít. Bohužel, mladší bratr jeho ženy (Kate Beckinsale) se rozhodl začít tam, kde Chris přestal. A protože nebyl zdaleka tak šikovný a ve strachu před šťárou nechal velkou pašovanou zásilku utopit v moři, jde po něm místní narkomafie v čele s bezohledným Briggsem (Giovanni Ribisi). Chris má vlastně jen dvě možnosti – buď nechá vlastního švagra odpravit, nebo se vrátí na místo činu a propašováním velmi problematické zásilky na americkou půdu jeho selhání odpracuje. A protože rodina je pro něj vším, nechá se zaměstnat na nákladní lodi, která má být prostředkem k uskutečnění mimořádně riskantní operace. Pravděpodobnost úspěchu se blíží nule, zvlášť když se k netrpělivým a vznětlivým narkobaronům, zvídavým členům posádky a příslušníkům pobřežní stráže přidá i naprosto nečekaný nepřítel. Život Chrisovy ženy a jeho dětí visí na vlásku, a pokud nevymyslí skutečně geniální plán, je možné, že ani včasné doručení zásilky nebude na jejich záchranu stačit.

Film Kontraband je remakem ceněného islandského filmu Reykjavík – Rotterdam režiséra Óskara Jonassona. Hlavní roli, tedy tu, kterou svěřil Marku Wahlbergovi, v něm hrál právě režisér hollywoodské verze Baltasar Kormákur.

Vítejte v podsvětí. Vítězí tu ten, kdo má největší pistoli a nejostřejší lokty, kdo selže, musí z kola ven, nejlépe s kulkou v hlavě. Dovnitř se dostanete snadno, ale cesta zpátky ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 302 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 101.65 CZK 254.50 CZK Přehrát online

Recenze filmu Kontraband

 • Recenze Kontraband na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Chris Farraday už dávno pověsil pašerácké řemeslo na hřebík, nezodpovědný švagr ho ale donutil, aby se pustil ještě do poslední fušky. A nebude to sranda, protože na záda mu dýchají celníci, drogoví dealeři i psychopati z Panamy. Kontraband je povedený thriller, který se může opřít o dobré herce, poctivou porci napětí a pár nečekaných zvratů. Nadprůměrně odvedená žánrová práce.

 • Recenze Kontraband na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Mark Wahlberg hraje bývalého elitního pašeráka, který založil rodinu (Kate Beckinsaleová plus dítě) a živí se počestně. Pak se ale mladý bratr jeho ženy zaplete s psychopatickým dealerem (Giovanni Ribisi), při pašování hodí drogy do moře a následně stojí Wahlberg před těžkou volbou: Buď za bratra zaplatí "dluh" a udělá "jednu poslední pašeráckou fušku", nebo se se zlou potáže bratr, on, i jeho rodina. Na vzniku filmu Kontraband je zajímavé to, že je remakem islandského filmu a režíroval ho Baltasar Kormákur, který hrál hlavní roli v té původní islandské verzi (a kromě toho je to zkušený producent a režisér). A je to na výsledku vidět. Vypadá totiž přesně jako jako kdyby dobrý islandský režisér, schopný natáčet slušné podívané za málo peněz, dostal k dispozici hodně peněz a hollywoodské hvězdy. Hollywoodské hvězdy se vyplatily: Wahlberg je pouze adekvátní, ale Ribisi jako gangsta crackhead a J.K. Simmons (šéfredaktor ze Spider-Manů ) jako permanentně nasraný kapitán jsou vyloženě roztomilí. Beckinsaleová je víceméně jen rekvizita (doslova, ale to by byl spoiler) a málo se obnažuje. A několik méně známých fajnových herců v ostatních rolích (včetně lodního strojníka, kterého hraje stejný zavalitý seveřan jako v původní verzi). Samozřejmě, zápletka není zrovna zářným příkladem logického děje, ale - podobně jako třeba v Dannyho parťácích - je to tak svižné, dobře šlapající a napínavé, že se nějaký ten lapsus dá odpustit. A výsledek je také příjemně vtipný a současně neinfantilně drsný, což není v Hollywoodu zrovna obvyklé. Po vlažném traileru to bylo příjemné překvapení. A až budete příště krást vzácný obraz, film předkládá velmi logický argument, proč by to měl být obraz Jacksona Pollocka.

Trailer k filmu

Související články k filmu Kontraband

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Kvůli masakru v Newtownu byla zrušena premiéra Tarantinova filmu

  Kvůli masakru v Newtownu byla zrušena premiéra Tarantinova filmu

  19. 12. 2012 10:00 Tvůrci filmu Nespoutaný Django zrušili plánovanou slavnostní premiéru v Los Angeles kvůli ohledu na oběti pátečního masakru v základní škole v Newtownu. Kvůli tragédii byly zrušeny i premiéry dalších filmů, zatímco americké televize odložily vysílání některých pořadů.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Kontraband

  Kontraband

  25. 1. 2012 08:45 Nikdo neriskuje tolik jako chlap, co může všechno ztratit...Vítejte v podsvětí. Vítězí tu ten, kdo má největší pistoli a nejostřejší lokty, kdo selže, musí z kola ven, nejlépe s kulkou v hlavě. Dovnitř se dostanete snadno, ale cesta zpátky je skoro nemožná.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.