Plakát k filmu: Konečná

Konečná Last Stand, The

dokina.cz
5,5

Premiéra 7. 2. 2013
USA, 2013, 107 min

Žánr:
thriller, akční, kriminální
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Arnold Schwarzenegger, Forest Whitaker, Peter Stormare, Eduardo Noriega, Rodrigo Santoro, Johnny Knoxville, Jaimie Alexander, Luis Guzmán, Zach Gilford, Genesis Rodriguez | všichni herci

„Já se vrátím!“ řekl jednou Arnold Schwarzenegger a nyní to naplňuje. Na plátna kin se vrací v nejen fanoušky dlouho očekávaném akčňáku Konečná. Arnold definitivně vyměnil guvernérskou židli za šerifskou placku v zapadákově u mexických hranic.

Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) původně pracoval u losangeleské policie, ale po jedné zpackané akci skončil jako šerif ospalého městečka u mexických hranic, Sommerton Junction. Šéfovat bandě neschopných policistů v poklidné zašívárně, kde je nejvážnějším zločinem šťourání se v nose, není žádné umění. Dny plné nudy utne až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker).

Při převozu z Las Vegas do mexické věznice totiž uprchnul nebezpečný boss mexické mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega). Během transportu ho vysvobodili členové jeho drogového kartelu a on se snaží prchnout do své domoviny. S pomocí kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojmím prchá Cortéz v našlapané Corvetě ZR 1 rychlostí 250 mil/hod k hranicím.

Poslední překážkou na cestě ke svobodě je právě šerifovo městečko. Jenže zdejší strážci zákona a pořádku se moc netváří na to, že by se měli postavit do cesty muži, na nějž je celá FBI krátká. Jejich šéf ale nechce znovu pošpinit svou pověst, a tak nakonec provětrají své zbrojnice a vytáhnou z nich pušky, kulomety, meče a vydají se vstříc nelítostné řežbě s cílem zastavit zdánlivě nepřemožitelného gangstera a jeho pohůnky. Brzy uvidíte v kinech, jestli díky šerifovi Owensovi bude městečko Sommerton Junction Cortézova KONEČNÁ.

Arnold Schwarzenegger se původně chtěl vrátit k herecké profesi pozvolnějším tempem, jenže scénář Konečné a nabídku na hlavní roli prý odmítnout nedokázal. „Připomínalo mi to Pravdivé lži. Je to jeden z těch vzácných filmů, které jsou úžasně napínavé, a vy se při nich přesto neustále smějete,“ říká herec.

„Já se vrátím!“ řekl jednou Arnold Schwarzenegger a nyní to naplňuje. Na plátna kin se vrací v nejen fanoušky dlouho očekávaném akčňáku Konečná. Arnold definitivně vyměnil ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 20 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Konečná

 • Recenze Konečná na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Působivý návrat co se Arnoldovy formy týče. Po zahřívací půlhodince ale začne sílit pocit, že tohle městečko je akční legendě přece jenom trochu malé, a proto následný nukleární úklid přeci jen nemá takové koule jako za starých dobrých časů. Pro fanoušky přesto krásné pohlazení. Pokud tedy chcete pohladit po zádech světlicí, a pak pro jistotu vyfasovat pár broků do hrudního koše.

 • Recenze Konečná na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) kdysi býval hardcore v Los Angeles, ale dnes čeká na důchod v zapadákově u mexických hranic (kde mu pomáhájí krásná policajtka, mladý idealistický policajt a komický starší hispánec). Shodou okolností se právě tudy chystá uprchnout nejnebezpečnější drogový boss (Eduardo Noriega), který je nejen psychopat a sexy, ale také má auto, které jezdí 320 km/h. Aby toho nebylo málo, před samotným bossem dorazí do městečka jeho mini-armáda, vedená Peterem Stormarem, která mu tam má připravit ilegální překročení hranic. Nutno zdůraznit, že Arnold ani v jedné scéně nehraje šerifa malého města. Hraje výhradně "starou verzi slavného akčního herce z 80. let, který hraje šerifa, nudge nudge wink wink". Hraje přesně stejně jako v druhých Expendables . To, co docela fungovalo v rámci desetiminutového camea, naprosto nefunguje v hlavní roli filmu. Navíc v roli, která zdaleka není jen o hláškách a akci. Ještě jednou, trochu jinak: Arnold je opravdu velmi špatný herec. Dokonce mi připadá, že čím dál horší. Kdyby se na Konečnou díval někdo, kdo o Schwarzeneggerovi nikdy předtím neslyšel, obávám se, že by na jeho hereckém výkonu nenašel vůbec nic vtipného, nebo jinak zajímavého. Pokud ty humory místy fungují, je to POUZE díky odkazům na dobu Arnoldovy slávy. Arnoldovy herecké výkony jsou hrozné, a ani s těmi akčními scénami to není žádná sláva. Když drží kvér, třesou se mu ruce, a nějaké to běhání a skákání mu také moc nejde (není divu, vzhledem k jeho věku). Z toho vyplývá, že v podstatě celá první hodina filmu je zbytečná. Rozjezd je velmi pomalý a strávíme hodně času seznamováním se s obyvateli městečka, jejich traumaty a motivacemi, a podobnými věcmi, které v tomto filmu nemají naprosto co dělat. Mezitím proběhne osvobození drogového bosse z vězeňského transportu (pochopitelně pomocí nindžů a velkého elektromagnetu), ale i tato potenciální lahůdka je natočena překvapivě neakčně a nezajímavě. Nejvíce se mi v první hodině filmu líbily zvukové efekty, které vydával motor bossova superauta. Teprve po hodině filmu začne střetnutí ve městě, kdy aspoň něco trochu bouchá, lidé létají vzduchem a trhají se končetiny. V tomto ohledu je zajímavé, že film obsahuje pár velmi explicitních záběrů (padouch vybuchne, tělo se roztrhne vejpůl, ruka žertovně dopadne opodál), ale s výjimkou těchto pár desítek sekund je většina filmu velmi sterilní, nezávadná a mládeži přístupná. Jako kdyby ho původně natáčeli pro děcka a na poslední chvíli do něj přidali pár desítek hardcore sekund. P.S: Ve filmu si možná všimnete tohoto starého tlustého pána: Je to Sonny Landham, ten badass indián z prvního Predátora . Už se smějete? P.P.S: Johnny Knoxville je ve filmu celkem jen asi 5 minut a jeho prominentní přítmnost na plakátech a v trailerech je zřejmě snahou o přilákání mladších diváků.

 • Recenze Konečná na iDnes

  Recenze iDnes

  Návrat akčního hrdiny do českých kin uspává. Film sice nešetří na výbavě zbraní, aut a vrtulníků, ale radši měl zaplatit slušného scenáristu.

Trailer k filmu

Související články k filmu Konečná

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Tarantinova westernová komedie opět vede tabulku návštěvnosti kin

  Tarantinova westernová komedie opět vede tabulku návštěvnosti kin

  12. 2. 2013 13:34 Čelo tabulky nejnavštěvovanějších filmů českých kin se od minulého týdne příliš nezměnilo. Také čtvrtý týden po premiéře ji vede drama z období občanské války v Americe s názvem Nespoutaný Django. Snímek z dílny kultovního režiséra Quentina Tarantina zhlédlo už přes 135.000 diváků, kteří v pokladnách nechali přes 19 milionů korun.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Konečná - recenze

  Konečná - recenze

  7. 2. 2013 10:37 Arnolda Schwarzeneggera jsme měli rádi. Generace těch, co vyrůstala v osmdesátých letech, nahlížela na tohoto akčního herce úplně jinou optikou než ti, kteří se s ním setkali o dekádu později. Pro nás má Predator kouzlo na třikrát kopírované VHS kazetě se amatérským dabingem. Pro nás bylo tohle skutečné americké umění. A teď se pan guvernér k filmu vrátil. A je to Konečná!

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Konečná

  Konečná

  2. 2. 2013 12:00 „Já se vrátím!“ řekl jednou Arnold Schwarzenegger a nyní to naplňuje. Na plátna kin se vrací v nejen fanoušky dlouho očekávaném akčňáku Konečná. Arnold definitivně vyměnil guvernérskou židli za šerifskou placku v zapadákově u mexických hranic.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.