Plakát k filmu: Kód Enigmy

Kód Enigmy Imitation Game, The

dokina.cz
7,9

Premiéra 29. 1. 2015
USA, 2014, 113 min, od 12 let

Žánr:
thriller, drama, životopisný
Režie:
Morten Tyldum | celý štáb
Hrají:
Benedict Cumberbatch, Keira Knightley, Matthew Goode, Mark Strong, Charles Dance, Allen Leech, Tuppence Middleton | všichni herci

V zimě roku 1952 britská policie dostala hlášení o vloupání do domu profesora matematiky a kryptoanalytika Alana Turinga (Benedict Cumberbatch). Namísto pachatele tohoto zločinu však v poutech odvedli samotného Turinga, který byl obviněn ze sexuálních přestupků a čekal ho zničující soudní proces. Téměř nikdo ze zúčastněných nevěděl, že jde

o válečného hrdinu, který se spolu s týmem podílel na prolomení kódu legendárního německého šifrovacího stroje Enigma. The Imitation Game vypráví příběh matematického génia, který díky svému úžasnému talentu pomohl zkrátit 2. světovou válku a zachránil tak tisíce lidských životů.

V září 2009 se britský premiér Brown jménem vlády Alanu Turingovi omluvil za všechny křivdy a 24. prosince 2013 mu královna Alžběta II. udělila královskou milost.

V zimě roku 1952 britská policie dostala hlášení o vloupání do domu profesora matematiky a kryptoanalytika Alana Turinga (Benedict Cumberbatch). Namísto pachatele tohoto zločinu ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 25 hlasů

Recenze filmu Kód Enigmy

 • Recenze Kód Enigmy na MovieZone

  Recenze MovieZone 90

  Oscarovka s Cumberbatchem. Pokud vás už tohle sousloví odradilo, protože máte pocit, že Cumberbatche a oscarových dramat je všude až příliš, přijdete o jeden z nejzábavnějších a zároveň nejsmutnějších filmů roku. Že tyhle dvě emoce nedávají dohromady smysl? Ale ano, jen musíte tu šifru rozbít, abyste pochopili...

 • Recenze Kód Enigmy na fffilm

  Recenze fffilm 90

  Film na motivy osudů Alana Turinga (Benedict Cumberbatch), který za druhé světové války pomáhal britské vládě rozluštit "nerozluštitelný" kód německého šifrovacího zařízení Enigma. Jako by to nestačilo, Turing měl také "menší problém" s tím, že byl homosexuál, což tehdy bylo v osvícené Británii trestné. Film režíroval jistý Morten Tyldum, který před pár lety natočil velmi vydařenou černohumorovou adaptaci severské detektivky Lovci hlav a stává se tudíž režisérem, na kterého si budu dávat pozor, neboť má veliký talent natočit i průměrné scénáře působivým způsobem.

 • Recenze Kód Enigmy na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Alan Turing se zasloužil o prolomení německé válečné šifry i vědecký základ počítačů, byl souzen za homosexualitu a teprve předloni, skoro šedesát let po své smrti, dostal milost od britské královny. Jeho příběh nyní vstupuje do kin ve filmu Kód Enigmy.

 • Recenze Kód Enigmy na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 85

  Ideální pro diváky, kteří chtějí sledovat působivý a spíše “ukecaný” film s atmosférou války, avšak nestojí o pohled na zkrvavené pahýly v blátivých zákopech. Velmi slušně zpracované a brilantně zahrané, zároveň připomínající smutný fakt, že ani vědomí, že člověk napomohl ukončení druhé světové, mu nijak neulehčí životní utrpení.

 • Recenze Kód Enigmy na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Na osm Oscarů (včetně kategorie Nejlepší film) nominované drama Kód Enigmy vypráví o tom, jak se britský matematik a kryptoanalytik Alan Turing (Benedict Cumberbatch) za druhé světové války úspěšně pokoušel o rozlousknutí Enigmy – složité šifry, v níž si Němci posílali tajné informace. A o tom, že příliš vděčnosti se mu za to tehdy nedostalo.

Trailer k filmu

Související články k filmu Kód Enigmy

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Keira Knightley není jen královnou dobovek: připomeňte si její nej tváře

  Keira Knightley není jen královnou dobovek: připomeňte si její nej tváře

  1. 10. 2015 16:00 Na 30 let toho tahle netypická britská kráska stihla kopu. Dvě nominace na Oscara, hlavní role v řadě blockbusterů i uznávaných nemainstreamových snímků, koncem října jí čeká debut na Broadwayi… Zároveň patří k herečkám, které asi nejvíc rozdělují filmové fandy na ty, kteří ji milují a ty, co ji nemůžou vystát. Přesto jí to, že patří k nejúspěšnějším herečkám současnosti, nikdo neodpáře. Pokud se vám při zaslechnutí jména téhle hollywoodské star nekřiví koutky, zavzpomínejte s námi na její nejzajímavější role.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Oscaři pod lupou. Proč vyhrál Birdman?

  Oscaři pod lupou. Proč vyhrál Birdman?

  23. 2. 2015 20:30 Nejslavnější filmové ceny roku jsou za námi, podívejte se proto na přehled vítězů včetně pravděpodobného vysvětlení příčin jejich úspěchů. Ačkoliv totiž na poli nejvýznamnějších cen všechny válcoval Birdman, nakonec ho v počtu sošek spolehlivě dohnal rozverný Grandhotel Budapešť. Cenu za zahraniční film si připsala i polská Ida, naopak u animáků byla akademie letos mnohem konzervativnější. 

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Kód Enigmy - recenze filmu s excelujícím Benedictem Cumberbatchem

  Kód Enigmy - recenze filmu s excelujícím Benedictem Cumberbatchem

  2. 2. 2015 20:30 Titulek opravdu nelže. Po charismatickém Sherlocku Holmesovi a po padouchovi Khanovi ze Star Treku, přichází Cumberbatchova opravdová velká role, v níž ztvárnil britského vědce Alana Turinga. Životní příběh chlápka, který si až do smrti mohl užívat života úspěšného matematika, kdyby v Británii nepořádali hony na gaye a totálně jej systém nezničil, je opravdu parádním filmovým zážitkem.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.