Plakát k filmu: Kocour v botách 3D

Kocour v botách 3D Puss in Boots

dokina.cz
6,6

Premiéra 1. 12. 2011
USA, 2011, 90 min

Žánr:
komedie, dobrodružný, rodinný, fantasy, animovaný
Režie:
Chris Miller | celý štáb
Hrají:
Salma Hayek, Antonio Banderas, Billy Bob Thornton | všichni herci

Poznali jsme ho jako nájemného vraha, který měl za pár peněz sprovodit ze světa všemi milovaného zlobřího hrdinu Shreka. Přesto se z Kocoura v botách časem stala s přehledem nejpopulárnější postava téhle ságy. A když se jeho sláva „dotkla hvězd“, dostal za odměnu vlastní filmový příběh.

Režisér Chris Miller tvrdí, že o slavné budoucnosti chlupatého dobrodruha bylo rozhodnuto mnohem dřív, prakticky už od druhého dílu Shreka, kde se objevil poprvé. „Je to tak zajímavá postava, že vás přitahuje jako magnet. Prostě chcete vědět, odkud se vzal a čím si prošel,“ říká. A právě tenhle chybějící kousek životní mozaiky Kocoura v botách teď v luxusním 3-D balení dostanete.

Ve filmu zastihnete titulního hrdinu v době, která časově předchází setkání se zeleným zlobrem. Je to psanec a zločinec, na jehož hlavu vypsali bohatou odměnu, ale copak by ty obrovské černé oči dokázaly podvádět a krást? Všechno určitě musí být úplně jinak, což se taky vzápětí potvrdí, když se kocour v honbě za třemi kouzelnými fazolkami ocitne tváří v tvář Valdovi Cvaldovi, nejlepšímu kamarádovi z dětství, který ho jednoho nepěkného dne podrazil tak, že se z kocoura stala štvaná zvěř. A z Valdy Cvaldy nepřítel. Navzdory intuici se společně s ním a mazanou kočičí zlodějkou Čiči tlapičkou vydává vstříc dobrodružství, během něhož se utká s nebezpečnými zločinci jménem Jack a Jill, navštíví vzdušné zámky, zachrání rodné město a možná i očistí své jméno. Pokud ho ovšem Valda Cvalda znovu nepodrazí.

Podle producentky Latify Ouaou je na kocourovi nejúžasnější to, jak dokáže mást tělem. „Vypadá jako malá bezbranná kočička, ale skrývá se v něm obrovská osobnost, což navíc podtrhuje hlubokým hlasem. Má silné ego, je pyšný a odvážný, na druhou stranu stačí, abyste mu před nosem zamávali rybou nebo mu zrcadlem poslali pár prasátek, a je najednou hravý jako malé kotě,“ říká producentka.

Poznali jsme ho jako nájemného vraha, který měl za pár peněz sprovodit ze světa všemi milovaného zlobřího hrdinu Shreka. Přesto se z Kocoura v botách časem stala s přehledem ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 190 hlasů

Recenze filmu Kocour v botách 3D

 • Recenze Kocour v botách 3D na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Kočkovitý hrdina si obul svoje pohádkové boty a prošlapává v nich důvěrně známou cestu. Naštěstí s trochu větším elánem, než se to poslední roky dařilo jeho soudruhovi Shrekovi. Pestrý dobroružný flák s trochou hispánské vášně, výbornými akčními scénami a vesměs prvoplánovými gagy vaše děcka zabaví. A víc jste snad od tvůrců tentokrát nežádali, ne?

 • Recenze Kocour v botách 3D na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Oficiálně vzato jde o prequel Shreka , ale ve skutečnosti je to zcela jedno, protože tento film nemá se Shrekem (kromě hlavního hrdiny) vůbec nic společného, ani na něj nijak neodkazuje. Tedy, "něco" společného se Shrekem má, respektive s jeho pokračováními: Je v něm spousta blbnutí, vtipných narážek a akčních scén (opět ve 3D) a násilně naroubované poučení a propagace pozitivních hodnot. Výtvarná stránka je opravdu vydařená, Kocourova srst je správně chlupatá, choreografie akčních a tanečních scén je nápaditá, párkrát jsem se zasmál... Výtvarníkům, animátorům, skladatelům, střihačům atd. není co vytknout. Škoda toho scénáře, který je povětšinou jen snůškou žertíků a citací, aniž by si dal záležet na skutečném vykreslení charakteru nějakého hrdiny nebo prostředí (příběh se odehrává v nějaké nedefinované pohádkové zemi, která místy vypadá jako z westernů Sergia Leoneho a místy jako evropský středověk). Můžete říkat, že "je to jenom pohádka" a v pohádce je možné všechno, ale vysvětlí mi někdo, jak je možné, že jeden z hrdinů na konci zemřel a o minutu později je vidět živý a převlečený do jiného kostýmu??? Mírným problémem je také skutečnost, že tentokrát uvidíme pohádkove postavičky, které českému děcku nejsou příliš známé: Humpty Dumpty, Jack, Jill... Některé jsem nerozklíčoval ani já (modrý obličej WTF?). Takže další ucházející sériově vyrobený 3D dětský produkt... V produkci Guillerma del Tora?!?! P.S: Film je samozřejmě dabovaný, takže neuslyšíme Antonia Banderase, Salmu Hayekovou ani Billyho Boba Thorntona.

 • Recenze Kocour v botách 3D na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Určitě už na úterní pražské premiéře bude nabito, děti se zasmějí a po příštím víkendu vyšplhá Kocour v botách mezi hity kin. Ale marná sláva, Shrek to není.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.