Plakát k filmu: Kletba Měsíčního údolí

Kletba Měsíčního údolí Secret of Moonacre, The

dokina.cz
5,1

Anglie, Francie, Maďarsko, 2008, 103 min

Žánr:
dobrodružný, rodinný, romantický, fantasy
Režie:
Gabor Csupo | celý štáb
Hrají:
Tim Curry, Dakota Blue Richards, Natascha McElhone | všichni herci

Gabor Csupo si s Mostem do země Terabithia u spousty lidí šplhnul. Dokázal, že fantasy světy mu nejsou cizí a že dovede kouzlit i s menším rozpočtem. Není tedy divu, že do fantasy žánru se bude řadit i jeho film - The Secret of Moonacre.

Moonacre je stařičké panství, kam se vydává třináctiletá Maria Merryweather. Ta je sice sirotek, velmi rychle si ale na tajemných pozemcích panství najde novou rodinu - i když trochu zvláštní. Moonacre totiž skrývá své vlastní malé universum roztomilých fantastických postaviček, které teď musí Marii pomoct s obtížným úkolem. Dívenka je, jak se dozví, "Měsíční princezna", poslední svého druhu a potomek původních majitelů Moonacre. Ona jediná může panství zachránit od jinak nevyhnutelné zhouby. Má na to ale jen pár dní (do dalšího úplňku), jinak veškeré pozemky i jejich obyvatelé skončí v propadlišti temnoty. Příběh zní roztomile přímočaře, poučeni dobrodružstvím v Terabithii a podobenstvím s lehce hororovým Faunovým labyrintem ale od Csupa rozhodně nečekáme nějakou tuctovou podívanou. Hlavní roli si navíc zahraje Dakota Blue Richards. Ta už má své zkušenosti s fantasy ze Zlatého kompasu, kde lehce přehrávala i své hvězdné kolegy, Ioan Gruffudd v jedné z dalších hlavních rolí by proto neměl nikoho vylekat.

Gabor Csupo si s Mostem do země Terabithia u spousty lidí šplhnul. Dokázal, že fantasy světy mu nejsou cizí a že dovede kouzlit i s menším rozpočtem. Není tedy divu, že do fantasy ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 519 hlasů
  • -
  • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Kletba Měsíčního údolí

  • Recenze Kletba Měsíčního údolí na fffilm

    Recenze fffilm 40

    Filmová adaptace fantasy knížky ze 40. let, která velice připomíná Kroniky Narnie , Nekonečný příběh a podobné věci... Film režíroval Gabor Csupo, jehož Most do země Terabithia byl dosti zajímavý. Kletba je ovšem oproti Mostu v nevýhodě ze dvou důvodů: Scénář je podstatně méně zajímavý (děvče chodí po lese a zřícenině, občas se objeví tajemná princezna, občas loupežník a na konci jednorožec) a film měl velice malý rozpočet (trailer tradičně velice lže a obsahuje snad všechny trikové záběry, které ve filmu jsou). Csupo je ale stále velmi dobrý režisér, takže se snaží vykřesat z omezených prostředků, co se dá. Snaží se i herci, ale výsledek se bohužel podobá v nejlepším případě nějaké průměrné české pohádce ze 70. - 80. let. Fakt škoda, Csupo by měl dostat lepší scénář a větší rozpočet.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.