Plakát k filmu: Kleopatra

Kleopatra Cleopatra

dokina.cz
7,0

USA, Anglie, Švýcarsko, 1963, 192 min

Žánr:
historický, drama, životopisný, romantický
Režie:
Darryl F. Zanuck | celý štáb
Hrají:
Elizabeth Taylor, Richard Burton, Rex Harrison, Hume Cronyn, Martin Landau, Roddy McDowall, Francesca Annis, Martin Benson | všichni herci

Jeden z nejslavnějších historických filmů všech dob! Egypstká královna Kleopatra (Elizabeth Taylor) se kolem roku 50 př.n.l. stává milenkou Caesara (Rex Harrison) a porodí mu syna. Po Caesarově smrti se postaví po bok nového římského imperátora Antonia (Richard Burton). Ve své době rekordně nejdražší film (40 milionů $), který tento rekord po přepočítání inflace drží i v dnešní době.

Autor: uživatel critters

Jeden z nejslavnějších historických filmů všech dob! Egypstká královna Kleopatra (Elizabeth Taylor) se kolem roku 50 př.n.l. stává milenkou Caesara (Rex Harrison) a porodí mu ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 271 hlasů
  • -
  • -
  • -

Související články k filmu Kleopatra

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Fantastická čtyřka se veze na recyklační posedlosti Hollywoodu

    Fantastická čtyřka se veze na recyklační posedlosti Hollywoodu

    31. 8. 2015 22:30 Ať už od nejnovější verze superhrdinské Fantastické čtyřky očekáváte černého koně léta či naopak problém nejvyššího kalibru, nelze si v jejím případě znovu nevšimnout značné posedlosti Hollywoodu remakováním vlastní tvorby. Zatímco dříve, jako v případě Zjizvené tváře nebo Věci, byly remaky vytvářeny dekády od své inspirační látky, dnes přicházejí i méně než deset let po ní. Čím to je, že se filmaři zamilovali do předělávek, a bude tomu někdy konec? 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.