Plakát k filmu: King Kong

King Kong King Kong

dokina.cz
8,0

USA, 1933, 100 min

Žánr:
thriller, dobrodružný, horor, fantasy
Režie:
Merian C. Cooper | celý štáb
Hrají:
Fay Wray, Robert Armstrong, Bruce Cabot, Frank Reicher, Dorothy Gulliver, Merian C. Cooper, Roscoe Ates, Everett Brown | všichni herci

Slavné filmové monstrum, obří opičí samec King Kong, vzbuzuje úžas filmových diváků už od roku 1933. Právě první verze jeho příběhu se stala nezapomenutelnou legendou, a to navzdory dvěma velkorozpočtovým remakům z let 1976 a 2005. Film vypráví příběh režiséra Carla Denhama(Robert Armstrong), který se najatou lodí vydá na tajuplný ostrov, aby tam s nic netušící herečkou Ann Darrowovou(Fay Wray) natočil dobrodružný příběh na motivy pohádky Kráska a zvíře. V ostrovní džungli se totiž nacházejí desítky prehistorických tvorů. Mezi nimi i obří gorila, zvaná Kong. Domorodci, kteří drží zvířata za obrovskou starobylou zdí, herečku unesou a obětují ji Kongovi. Štáb ji však z opičákových spárů po dlouhém boji zachrání. Podaří se mu dokonce Konga omámit a převézt do New Yorku. Tam však začíná druhá část strhujícího dramatu: Denhamova nová atrakce se totiž utrhne z řetězů a rozpoutá v ulicích peklo.

Slavné filmové monstrum, obří opičí samec King Kong, vzbuzuje úžas filmových diváků už od roku 1933. Právě první verze jeho příběhu se stala nezapomenutelnou legendou, a to ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 14 hlasů
  • -
  • -
  • -

Související články k filmu King Kong

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Zápisky z filmového ráje #2

    Zápisky z filmového ráje #2

    KOMENTÁŘ 29. 7. 2013 17:00 Druhý den (28.7.) letní filmové školy nabídl podstatně bohatší program než ten první. Došlo na přednášky, živou hudbu k němým filmům, hudební koncert v divadelním stanu a mnoho dalšího. Náš redaktor Michal Polák se podruhé hlásí z dějiště festivalu v Uherském Hradišti.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.