Plakát k filmu: Kdo je tady ředitel?

Kdo je tady ředitel? Direktøren for det hele

dokina.cz
5,4

Premiéra 29. 3. 2007
Francie, Německo, Itálie, Švédsko, Dánsko, Island, 2006, 95 min

Žánr:
komedie
Režie:
Lars von Trier | celý štáb
Hrají:
Iben Hjejle, Jens Albinus, Peter Gantzler, Jean-Marc Barr, Sofie Gråbøl, Fridrik Thór Fridriksson | všichni herci

Bláznivá komedie, která zcela vystupuje mimo tradiční téma a styl Larse von Triera. Majitel IT agentury si vytvořil postavu imaginárního šéfa, ale když chce firmu prodat, nezbývá mu než najmout podřadného herce, který bude zaskakovat nejen při jednáních.

Bláznivá komedie, která zcela vystupuje mimo tradiční téma a styl Larse von Triera. Majitel IT agentury si vytvořil postavu imaginárního šéfa, ale když chce firmu prodat, nezbývá ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 277 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Kdo je tady ředitel?

  • Recenze Kdo je tady ředitel? na fffilm

    Recenze fffilm 40

    Starší herec je svým přítelem Ravnem najat, aby se při obchodním jednání vydával za ředitele firmy, ve které Ravn pracuje a která ve skutečnosti žádného ředitele nemá (šéfuje jí ve skutečnost Ravn a funkci "nejvyššího ředitele" si vymyslel jen proto, aby na něj mohl házet vinu za svá nepopulární firemní rozhodnutí). Obchodní jednání ovšem neproběhne tak, jak se očekávalo, a hlavní hrdina (nevšiml jsem si, že by měl jméno) se musí za ředitele vydávat několik dní. Z něčeho podobného by mohla být příjemná odlehčená komedie, ale v rukou Larse von Triera z toho vzniklo něco jako od Larse von Triera. T.j. film je záměrně ledabyle natočen (často chybí kontinuita mezi záběry v jedné scéně), je spíš hořký a depresivní než vtipný, a dvakrát nebo třikrát do něj vstoupí hlas vypravěče, který se snaží divákovi naznačovat, že se dívá na nějaký metahumor s hlubším poselstvím. Režisérovi fanoušci budou jistě hýkat nadšením z některých "chytrých" narážek a castingu. Lars von Trier úspěšně pokračuje ve své sérii filmů, které "si svého diváka najdou", ale mě zcela míjejí. Nakonec jsem litoval, že stejný námět nenatočili Američani s Adamem Sandlerem - asi bych se na to díval raději.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.