Plakát k filmu: Katka

Katka Katka

dokina.cz
7,3

Premiéra 25. 2. 2010
Česká Republika, 2009, 90 min

Žánr:
drama, životopisný, dokumentární
Režie:
Helena Třeštíková | celý štáb
Hrají:
| všichni herci

Film Heleny Třeštíkové je unikátním časosběrným dokumentem, mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí. Proč začala brát drogy? Jak sama říká - chtěla se lišit. Píše se rok 1996 a tehdy devatenáctiletá Katka žije v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích s nadějí na obyčejný život - touží mít přítele, jednou i rodinu. Happy end se však nekoná. Režisérka zaznamenává ve svém filmu rok za rokem Katčin sestup níž a níž na spirále krádeží, prostituce, fyzického i psychického chátrání, na spirále, přerušované jen občasným vzepětím naděje a odhodlání s drogou skoncovat...

Film Heleny Třeštíkové je unikátním časosběrným dokumentem, mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí. Proč začala brát drogy? Jak sama ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 262 hlasů
 • -
 • -
 • -

Související články k filmu Katka

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Dokumentární snímek Katka získal dvě ceny na montreálském festivalu

  Dokumentární snímek Katka získal dvě ceny na montreálském festivalu

  2. 12. 2010 07:03 Časosběrný snímek Katka režisérky Heleny Třeštíková získal dvě ocenění na třináctém mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v kanadském Montrealu. Dokument zachycující osudy narkomanky uspěl v soutěžní sekci DocTape v konkurenci dalších 18 dokumentů. Cenu za nejlepší střih si odnesl střihač Jakub Hejna.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Unikátní časosběrný dokument Katka vychází na DVD

  Unikátní časosběrný dokument Katka vychází na DVD

  8. 11. 2010 20:00 Přes 110.000 diváků zhlédlo už v kinech celovečerní dokument režisérky Heleny Třeštíkové Katka. Po Občanu Havlovi, který má už na kontě 160.000 lidí, je tak tento snímek druhým nejnavštěvovanějším českým dokumentem. Právě vychází na DVD, oznámila dnes ČTK mluvčí projektu Martina Reková.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Katka

  Katka

  23. 2. 2010 08:30 Film Heleny Třeštíkové je unikátním časosběrným dokumentem, mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.