Plakát k filmu: Karel Reisz, Ten filmový život

Karel Reisz, ten filmový život Karel Reisz, ten filmový život

Premiéra 4. 10. 2012
Česká Republika, 2012, 90 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Karel Reisz | všichni herci

Dokumentární film o Karlu Reiszovi, vedle Miloše Formana nejslavnějším filmaři českého původu. Film zachycuje zajímavý osobní i pracovní příběh muže, který si odnesl ze svého dětství v Ostravě a Československu vklad pro založení Free Cinema a anglické Nové vlny.

Karel Reisz se proslavil filmy, jako např. Maminka to nedovolí (1955), My jsme hoši z Lambethu (1958), V sobotu večer, v neděli ráno (1960), Ten sportovní život (1963) (producent), Morgan – případ zralý k léčení (1966), Isadora (1968), Francouzova milenka (1981) a stal významnou postavou světového filmu.

Film popisuje Reiszův život se zvláštním důrazem na zásadní vliv, který měl pro založení hnutí Free Cinema. Hnutí, které zanechalo v Británii svůj odkaz a zaznamenalo Británii, která už dnes neexistuje. Filmy Free Cinema jsou cenným dědictvím – fascinujícím, krásným, někdy nadějným a často smutným, ale vždy autentickým. V jeho prvních filmech je možné vidět zásadní vliv Ostravy, města, které je fascinující často smutné, ale plné života a pravdy. Města, které zformovalo jeho filmovou poetiku.

Dokumentární film o Karlu Reiszovi, vedle Miloše Formana nejslavnějším filmaři českého původu. Film zachycuje zajímavý osobní i pracovní příběh muže, který si odnesl ze svého ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.