Plakát k filmu: Kam orli nelétají

Kam orli nelétají Where Eagles Dare

dokina.cz
7,6

USA, Anglie, 1968, 158 min

Žánr:
dobrodružný, akční, drama, válečný
Režie:
Brian G. Hutton | celý štáb
Hrají:
Richard Burton, Clint Eastwood | všichni herci

Poslání: zachránit významného amerického generála z německého zajetí.
Překážka: nejnedobytnější pevnost na světě.
Co je v sázce: samotný výsledek II. světové války.

V tomto napínavém dobrodružství hrají Richard Burton a Clint Eastwood spojenecké agenty v sebevražedném poslání. Americký generál Carnaby, který je nejdůležitějším stratégem tažení za osvobození Evropy, byl zajat německou armádou a odvezen do nepřístupného zámku Adler (Orel) vysoko v bavorských Alpách. Aby byl generál osvobozen dříve než bude donucen mluvit, vyslaly spojenecké armády skupinu zvláštních agentů, aby do pevnosti pronikli. Od začátku je však plán ohrožován bezohledným německým dvoustranným agentem. Brzy se ukáže, že není možné nikomu důvěřovat.

Poslání: zachránit významného amerického generála z německého zajetí. Překážka: nejnedobytnější pevnost na světě. Co je v sázce: samotný výsledek II. světové války. V ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 130 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.