Plakát k filmu: (K)lamač srdcí

(K)lamač srdcí L'arnacoeur

dokina.cz
7,5

Premiéra 26. 8. 2010
Francie, Monako, 2010, 105 min

Žánr:
komedie, romantický

Alex se svou sestrou provozuje společnost, která poskytuje vskutku „speciální“ služby: rozbíjí partnerské vztahy na objednávku! Jednoho dne si je najme bohatý muž, jenž není spokojen s ženichem své dcery. Dvojice „obchodníků se štěstím“ má ovšem na svůj úkol jenom týden. Hra o čas a lásku může začít.

Romain Duris (Erasmus a spol., Rozvod po francouzsku) a Vanessa Paradis (Poloviční šance) v romantické komedii o tom, že každá životní jistota je relativní a láska si nedá poroučet.

Alex se svou sestrou provozuje společnost, která poskytuje vskutku „speciální“ služby: rozbíjí partnerské vztahy na objednávku! Jednoho dne si je najme bohatý muž, jenž není ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 811 hlasů
 • -
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu (K)lamač srdcí

 • Recenze (K)lamač srdcí na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Alex se živí obluzováním nešťastných žen, pak ale potká tu jedinou pravou, vyvolenou, a najednou jde všechno ztuha. Energicky rozehraná romantická komedie v sobě má spoustu vtipu i podmanivého milostného tokání – že by sympatický francouzský páreček letos porazil britskou a americkou konkurenci?

 • Recenze (K)lamač srdcí na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Alex Lippi (Romain Duris) má zajímavé zaměstnání. Svádí ženy a tím ničí jejich vztahy. Například se někdo strachuje o svou sestru, která žije s nepříjemným chlápkem a nemá sílu se s ním rozejít, tak zaplatí Lippimu, ten zničí její vztah, sestra získá volnost a lepší život. Jeho neodolatelnému šarmu pomáhá jeho sestra a její manžel, kteří s ním připravují perfektně koordinované akce, směřující k jedinému - ke zničení vztahu. Za zmínku ovšem stojí, že Lippi je zásadový a s objekty své práce nespí - pouze jim ukáže, že život s jiným chlapem může být mnohem lepší než s tím aktuálním. No a když je Lippi zrovna ve finanční nouzi (dluží peníze nějakým mafiánům), dostane extrémně těžkou, ale extrémně dobře placenou zakázku: Má zničit vztah krásné, bohaté Juliette (Vanessa Paradisová), a to dříve než si za týden bude brát svého snoubence. Je to dobře placená zakázka, ale opravdu náročná protože ti dva se opravdu upřímně milují a jsou spolu šťastni. Ale Lippi ty prachy hrozně potřebuje, takže se vydává zničit zásnuby do luxusního Monaka - a přitom se pochopitelně zakouká do své oběti, protože se díváme na romantickou komedii. Když jsem tuto zápletku četl, vzbuzovala ve mně podobné obavy, jako teď musí vzbuzovat ve vás. Tento filmový debut francouzského televizního režisára je je ale překvapivě vtipný, hbitý, neuráží příliš inteligenci ani vkus, a i když je značná část jeho zápletky předem jasná, je poměrně zábavný i pro mužského diváka. Začíná to už u hlavních představitelů. Romain Duris nehraje stereotypního "Morálně zkaženého superfešáka, který prohlédne a stane se zamilovaným" a Vanessa Paradisová nehraje "Nadpozemsky krásnou sexbombu, která není šťastná se zlým manželem a pak se zamiluje do zprvu nesnesitelného fešáka, který najednou není nesnesitelný". Tak triviální to není, Juliettin snoubenec je vyložený sympaťák, Lippi není vyložený kokot atd. atd... To všechno samozřejmě v rámci žánru , takže nečekejte nic vyloženě převratného, co by se nedalo snadno zařadit do škatulky. Je to ale škatulka relativně prázdná, protože si nevzpomínám, že bych v posledních měsících viděl slušnou romantickou komedii - a to jsem jich viděl opravdu hodně. Z filmu dost často dýchá odlehčenost a šmrnc starých francouzských romantických komedií - například s Belmondem.

Související články k filmu (K)lamač srdcí

 • Obrázek k souvisejícímu článku: (K)lamač srdcí

  (K)lamač srdcí

  22. 8. 2010 08:15 Hra o čas a lásku.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Komedie (K)lamač srdcí s Vanessou Paradis příjde brzy do kin

  Komedie (K)lamač srdcí s Vanessou Paradis příjde brzy do kin

  18. 6. 2010 14:00 Koncem června se v distribuci českých kin objeví romantická komedie o tom, že každá životní jistota je relativní a láska si nedá poroučet. Má název (K)lamač srdcí a hlavní role v ní ztvárnili Romain Duris a herečka, zpěvačka a modelka Vanessa Paradisová. Distribuční společnost HCE dnes tento snímek představila na pracovní projekci v Praze.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.