Plakát k filmu: Joy

Joy Joy

dokina.cz
6,3

Premiéra 7. 1. 2016
USA, 2015, 124 min, od 12 let

Žánr:
komedie, drama
Režie:
David O. Russell | celý štáb
Hrají:
Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Robert De Niro, Elisabeth Röhm, Virginia Madsen | všichni herci

Někdo má cestičku životem zametenou už od narození, jiný si ji musí zamést sám. Nebo raději rovnou pořádně vytřít. A Joy, hrdinka stejnojmenného filmu, je ten druhý případ. A aby měla svou cestu životem uklizenou pořádně, vynalezla nový typ mopu se zatočenými třásněmi a od té doby si už nemusíte špinit ruce. Ona si je ušpinila za vás.

Film Joy vypráví hodně divoký příběh jedné životní cesty hlavní hrdinky, která se dokáže postupně postavit všem překážkám a překonat mnoho různě velkých průšvihů. Joy jde tvrdě a nekompromisně za svým životním snem a řídí se především svým citem. Postupně se stává nezpochybnitelnou hlavou jak své rodiny, tak i jí založené obchodní dynastie. Joyin úspěch je spojen s jejím revolučním vynálezem, „zázračným“ mopem, který se stal obchodním trhákem v oblasti úklidových prostředků. A protože každý dobrý nápad a jeho úspěch mívají i své odvrácené tváře, na Joy čekají zrada, závist a svět nemilosrdného obchodu. Z přátel se stávají protivníci a z nepřátel spojenci. A to nejen v podnikání ale i v její rozvětvené rodině. Joy ale už není žádnou naivní holkou a tak si dokáže podle vlastních představ upravit jak svůj život, tak i život své více než trochu výstřední rodiny.

Uznávaný režisér David O. Russell (Terapie láskou, Špinavý trik) znovu spojil síly s Jennifer Lawrence, Bradley Cooperem a Robertem De Nirem a vypráví další vtipný a emocemi nabitý příběh, který je inspirován skutečným životem podnikatelky Joy Mangano, která v roce 1990 představila svůj první vynález – mop s třásněmi, jenž je dnes běžnou výbavou snad každé domácnosti a znamenal konec hadrů a mokrých rukou při vytírání podlah.

Někdo má cestičku životem zametenou už od narození, jiný si ji musí zamést sám. Nebo raději rovnou pořádně vytřít. A Joy, hrdinka stejnojmenného filmu, je ten druhý případ. A aby ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 14 hlasů

Recenze filmu Joy

 • Recenze Joy na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Pětkové hodnocení je možná trochu přísné, ale jak lépe vyjádřit průměrnost, ze které snímek ani na chvilku nevyjde? Příběh o televizní hvězdě a jejím zázračném mopu je moderní pohádkou pro záoceánské maminy, ale našemu divákovi bohužel nemá co nabídnout.

 • Recenze Joy na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Joy je částečně životopisná dramokomedie Davida O. Russella na motivy života jisté ženy , o které jste s největší pravděpodobností nikdy neslyšeli (a upřímně řečeno, není nejmenší důvod, abyste o ní někdy slyšeli). V titulní roli Jennifer Lawrenceová, v menších rolích Robert De Niro a Bradley Cooper. Skutečná Joy Manganová se proslavila tím, že se stala hvězdou teleshoppingu a megamilionářkou poté, co vymyslela snadno ždímatelný mop (nikoliv psa mopse, ale smeták). Peníze a slávu získala přesto, že zpočátku neměla vůbec nic a že jí všichni házeli klacky pod nohy. Získala je díky svému odhodlání, ale také díky šťastné shodě okolností, protože v jejím životě nastal nejeden okamžik, kdy mohla snadno přijít úplně o všechno (svou naivitou), ale náhodou to nakonec dopadlo dobře.

 • Recenze Joy na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Blíží se oscarové finále a v něm nesmí chybět životopis. Příběh Joy, kterému v titulní roli vévodí Jennifer Lawrence, přináší do našich kin fádní zosobnění amerického snu.

 • Recenze Joy na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Vynalézavá (a to doslova) mladá žena přizpůsobuje svůj život všem ostatním. Až jí jednou dojde trpělivost a přijde s nápadem na nový produkt, za kterým si bude stát za každou cenu. A ta cena může být opravdu vysoká. Inspirující, chytré, ale jen na jedno podívání. Bez vynikající Jennifer Lawrence možná ani to ne.

 • Recenze Joy na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Komedie/drama Joy, jenž natočil a napsal trojnásobný držitel oscarové nominace za nejlepší režii David O. Russell, se zabývá životem Američanky Joy Mangano, která se stala významnou podnikatelkou, investorkou a multimilionářkou poté, co se začal prodávat její vynález – praktický a lehce ždímatelný mop. Nejde ani tolik o životopis, neb film popisuje z drtivé většiny jen tu část jejího života, kdy byla mladá, chudá a na dně. A že se úspěch nakonec dostaví, je jasné už od začátku, takže v tomto ohledu nemá smysl hledat ve filmu jakékoli napětí, jde jen o to, jakými kličkami a přes jaká všechna možná úskalí se tak stane.

Trailer k filmu

Související články k filmu Joy

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Kirstie Alley odhalila, že je posedlá Jennifer Lawrence. Dokonce se podle ní ostříhala

  Kirstie Alley odhalila, že je posedlá Jennifer Lawrence. Dokonce se podle ní ostříhala

  8. 1. 2016 09:00 Čtyřiašedesátiletá americká herečka se vyznala z obdivu ke své výrazně mladší profesní kolegyni. Co všechno řekla?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 9 filmů, které budou (možná) soutěžit o příštího Oscara

  9 filmů, které budou (možná) soutěžit o příštího Oscara

  6. 11. 2015 23:08 Do vyhlášení oscarových nominací za rok 2015 zbývají necelé tři měsíce, již nyní lze však uzavírat sázky, které filmy se procpou mezi několikero vyvolený – a který z nich si sáhne na cenu nejvyšší. Část snímků, které budou tvořit filmový odkaz roku 2015, již došlo české premiéry, jiné k nám dorazí až po přelomu roku. I tento rok nás čeká přemíra životopisných trháků, které však paradoxně zvyšují šanci, že vyhraje někdo docela odlišný.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.