Plakát k filmu: Jmenuji se Oliver Tate

Jmenuji se Oliver Tate Submarine

dokina.cz
7,3

Premiéra 14. 7. 2011
USA, Anglie, 2010, 97 min, od 12 let

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Richard Ayoade | celý štáb
Hrají:
Noah Taylor, Paddy Considine, Sally Hawkins | všichni herci

Patnáctiletý Oliver Tate má dva cíle: zachránit manželství svých rodičů za pomoci pečlivě promyšleného plánu a přijít o panictví před svými dalšími narozeninami. Obává se, že jeho matka prožívá románek s new-age pošukem Grahamem, a tak monitoruje dění v rodičovské ložnici podle aktivity přepínače tlumených světel a falšuje sugestivní milostné dopisy matky otci. Zároveň se pokouší dvořit své spolužačce Jordaně, žhářce, která osobně dohlíží na to, co si Oliver zapisuje do svého deníku – obzvláště na pasáže, které se týkají jí samotné. Když se jí něco nezdá, Oliver musí škrtat. Film vznikl podle slavné knižní předlohy Joea Dunthornea a jde o nekonvenční a podmanivý příběh o dospívání.

Patnáctiletý Oliver Tate má dva cíle: zachránit manželství svých rodičů za pomoci pečlivě promyšleného plánu a přijít o panictví před svými dalšími narozeninami. Obává se, že jeho ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 113 hlasů

Recenze filmu Jmenuji se Oliver Tate

  • Recenze Jmenuji se Oliver Tate na MovieZone

    Recenze MovieZone 60

    Oliver je mladistvý intelektuál a ti to nemají lehké. Místo upíra ho kousne první láska a s ní i celý pytel starostí – se sebou, s vyvolenou, s rodiči. I když se zdá, že Aoyade bude servírovat otravný romantický větrník pro mladé a neklidné, nakonec to skončí u docela zajímavého dramatu o prvních selháních a zklamáních. Být to vyrovnanější a pokornější, mohlo se jednat o pamětihodnou záležitost. Takhle běží o příjemný film, který ví dost na to, aby nebyl hloupý, ale příliš málo na to, aby byl nezapomenutelný.

  • Recenze Jmenuji se Oliver Tate na fffilm

    Recenze fffilm 70

    Patnáctiletý Oliver žije ve Swansea ve Walesu, někdy v 80. letech. Má problémy s rodiči a s novou holkou. Všichni jsou totiž divní. Přesněji řečeno, jinak divní, než on Režijní debut Richarda Ayoadeho (Moss v "IT Crowdu") se vyznačuje tím, že nemá téměř nic společného s britskými sitcomy. Naopak se zdá být hrozně, hrozně, hrozně moc inspirovaný filmy Wese Andersona, nejvíce pak jeho starším dílem Rushmore (kdo vymyslel jeho český název Jak jsem balil učitelku , je vůl). Ti hlavní hrdinové a ztvárnění světa kolem mají opravdu hodně společného. Pokud jste Rushmore neviděli, následuje podrobnější vysvětlení, co tím vlastně myslím: Oliver je inteligentní, ale není dobrý student. Nedaří se mu ani v jiných oblastech života, protože je prostě příliš divný a vede divné niterné monology (které slyšíme). Následkem toho se nema moc s kým kamarádit, natož s kým chodit. Pak ho sbalí pyromanská úchylná spolužačka a současně začne manželská krize jeho velmi divných rodičů... Film má skvělé momenty, ale (podobně jako slabší filmy Wese Andersona) je poněkud roztříštěný. Snaží se divoce ubíhat vpřed a používá k tomu nejeden audiovizuální trik, ale tím pouze maskuje nedotažený scénář. Je možné, že kniha, o jejíž adaptaci jde, dávala větší smysl. Ale ve filmu je spousta náznaků, které vypadají slibně, aniž by byly jakkoliv vytěženy. Pokud bych měl popsat kompletní děj filmu, bylo by to vlastně neuvěřitelně triviální. Zábavnost a zajímavost spočívá v tom, JAK se to děje. Většinou se to děje zábavně a zajímavě, ale mohlo to být ještě o dost lepší, konzistentnější a méně útržkovité. Každopádně, jako režijní debut je to velmi slušné a Ayoadeho možná čeká slavná budoucnost.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.