Plakát k filmu: Jmenuji se Oliver Tate

Jmenuji se Oliver Tate Submarine

dokina.cz
7,2

Premiéra 14. 7. 2011
USA, Anglie, 2010, 97 min, od 12 let

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Richard Ayoade | celý štáb
Hrají:
Noah Taylor, Paddy Considine, Sally Hawkins | všichni herci

Patnáctiletý Oliver Tate má dva cíle: zachránit manželství svých rodičů za pomoci pečlivě promyšleného plánu a přijít o panictví před svými dalšími narozeninami. Obává se, že jeho matka prožívá románek s new-age pošukem Grahamem, a tak monitoruje dění v rodičovské ložnici podle aktivity přepínače tlumených světel a falšuje sugestivní milostné dopisy matky otci. Zároveň se pokouší dvořit své spolužačce Jordaně, žhářce, která osobně dohlíží na to, co si Oliver zapisuje do svého deníku – obzvláště na pasáže, které se týkají jí samotné. Když se jí něco nezdá, Oliver musí škrtat. Film vznikl podle slavné knižní předlohy Joea Dunthornea a jde o nekonvenční a podmanivý příběh o dospívání.

Patnáctiletý Oliver Tate má dva cíle: zachránit manželství svých rodičů za pomoci pečlivě promyšleného plánu a přijít o panictví před svými dalšími narozeninami. Obává se, že jeho ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 113 hlasů

Recenze filmu Jmenuji se Oliver Tate

  • Recenze Jmenuji se Oliver Tate na MovieZone

    Recenze MovieZone 60

    Oliver je mladistvý intelektuál a ti to nemají lehké. Místo upíra ho kousne první láska a s ní i celý pytel starostí – se sebou, s vyvolenou, s rodiči. I když se zdá, že Aoyade bude servírovat otravný romantický větrník pro mladé a neklidné, nakonec to skončí u docela zajímavého dramatu o prvních selháních a zklamáních. Být to vyrovnanější a pokornější, mohlo se jednat o pamětihodnou záležitost. Takhle běží o příjemný film, který ví dost na to, aby nebyl hloupý, ale příliš málo na to, aby byl nezapomenutelný.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.