Plakát k filmu: Jih proti Severu

Jih proti Severu Gone with the Wind

dokina.cz
8,2

USA, 1939, 238 min

Žánr:
historický, drama, romantický, válečný
Režie:
Victor Fleming | celý štáb
Hrají:
Clark Gable, Vivien Leigh, Barbara O'Neil, Evelyn Keyes, Olivia de Havilland, Thomas Mitchell, Hattie McDaniel, Victor Jory, Leslie Howard, Jane Darwell, Ann Rutherford, Laura Hope Crews, Ona Munson, Isabel Jewell, Rand Brooks, Yakima Canutt, Ward Bond, Mary Anderson, George Reeves, Roscoe Ates, Marjorie Reynolds | všichni herci

Film natočený podle největšího bestselleru všech dob - Jih proti severu patří mezi největší epická dramata, která kdy byla zfilmována. Vivien Leigh jako Scarlett vedle Clarka Gablea v roli Rhetta v nejúžasnějším filmovém příběhu vášně a dobrodružství. S nesmrtelným obsazením, vynikající kamerou a nádhernou hudbou toto oblíbené klasické filmové dílo dodnes diváky okouzluje.

Film natočený podle největšího bestselleru všech dob - Jih proti severu patří mezi největší epická dramata, která kdy byla zfilmována. Vivien Leigh jako Scarlett vedle Clarka ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 554 hlasů
 • -
 • -
 • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Jih proti Severu

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 5 filmů, které jsou klony jiných filmů

  5 filmů, které jsou klony jiných filmů

  26. 1. 2017 11:00 Již 26. ledna do kin přichází snímek Resident Evil: Poslední kapitola, údajné definitivní finále této sáhodlouhé značky. Pokud jste však měli za to, že tento film vyšel nedávno, nikdo vám to nemůže mít za zlé - na 24. listopadu totiž do kin dorazil jeho věčný konkurent Underworld: Krvavé války. Soutěžení těch dvou sérií není ve filmovém světě ojedinělé. Naopak by se dalo říct, že právě díky konkurenci vzniklo mnoho kvalitních bijáků.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 5 filmových sérií, jejichž pokračování přišlo po několika generacích

  5 filmových sérií, jejichž pokračování přišlo po několika generacích

  23. 6. 2016 10:30 Návrat velkofilmové legendy – tak se mluví o druhém dílu Dne nezávislosti, který již tento čtvrtek vrazí i do tuzemských kin. Ačkoliv nás od prvního filmu dělí jedna generace, ve filmovém světě druhý Den nezávislosti není rozhodně žádným rekordmanem. Některá pokračování totiž od jejich předlohy dělilo i víc než půl století! 

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nejlepší filmy všech dob: Od Kmotra až k Formanovi

  Nejlepší filmy všech dob: Od Kmotra až k Formanovi

  4. 3. 2016 10:30 K rozvoji kinematografie došlo koncem 19. století. Od těch dob vzniká každým rokem nezpočet filmů. Jen minimum z nich se však zapíše do historie a osloví diváky napříč generacemi. Připravili jsme pro vás seznam těch, kterým se to bezesporu povedlo.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.