Plakát k filmu: JFK

J.F.K. JFK

dokina.cz
8,0

USA, Francie, 1991, 189 min

Žánr:
thriller, historický, drama, mystery, kriminální

Newyorský státní zástupce Jim Garrison od počátku nevěří oficiální verzi o atentátu na prezidenta Kennedyho potvrzené zprávou Warrenovy komise, která vraždu označila za akt jedince. Podle jeho přesvědčení byl Lee Harvey Oswald pouze nastrčenou figurkou a atentát byl dílem spiknutí pravicových kruhů. Garrison s týmem spolupracovníků zkoumá všechny dostupné obrazové záznamy dallaského atentátu, jež potvrzují teorii o více střelcích. Další svědectví ho přivádějí na stopu skupinky pravicových kubánských emigrantů, ale nitky možného spiknutí vedou ještě dál k vysokým představitelům CIA a vojensko-průmyslového komplexu, kteří se obávali, že prezident Kennedy se po svém znovuzvolení odhodlá stáhnout americká vojska z Vietnamu. Řada výpovědí tuto teorii podporuje, ale nikdo nechce svědčit před soudem. Otřesen dalšími atentáty na Martina Luthera Kinga a Roberta Kennedyho, se Garrison rozhodne obžalovat uhlazeného kubánského obchodníka Claye Shawa z přípravy spiknutí proti prezidentovi USA. Tento zatím jediný soudní proces v souvislosti s atentátem na Kennedyho má negativní ohlas ve sdělovacích prostředcích a Shaw je nakonec pro nedostatek důkazů osvobozen. Otazníky kolem atentátu, který možná změnil moderní světové dějiny, stále zůstávají ...

Newyorský státní zástupce Jim Garrison od počátku nevěří oficiální verzi o atentátu na prezidenta Kennedyho potvrzené zprávou Warrenovy komise, která vraždu označila za akt ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 632 hlasů
 • -

Trailer k filmu

Související články k filmu JFK

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 5 nejkontroverznějších politických filmů

  5 nejkontroverznějších politických filmů

  9. 3. 2017 16:30 Posbíral skoro všechny České lvy, teprve od tohoto čtvrtka se ovšem životopisný snímek Masaryk o synovi prvního československého prezidenta dostane mezi široké divácké masy. Vzhledem ke kontroverzi kolem Masarykovi smrti, která byla podle forenzních důkazů po roce 1989 překvalifikována na pravděpodobnou vraždu, lze očekávat, že snímek sklidí nemalou porci kontroverze. Tak už to ale u politických filmů chodí běžně. Vzpomněli jsme na jiné politické bijáky, které v době premiéry dělaly nemalé vlny.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Cíl zaměřen... Přinášíme filmy o prezidentských atentátech

  Cíl zaměřen... Přinášíme filmy o prezidentských atentátech

  18. 11. 2016 10:00 Atentáty na prezidenty po celém světě byly páchány odjakživa. Nejvíce se mluví o těch amerických. Ronald Reagan a Harry S. Truman svou smrt přežili, Abraham Lincoln, James A. Garfield, John Fitzgerald Kennedy a William McKinley však takové štěstí neměli. V dnešním článku si ukážeme nejen filmy založené na skutečných událostech, ale také ty smyšlené.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.