Plakát k filmu: Je to jen konec světa

Je to jen konec světa Juste la fin du monde

dokina.cz
7,2

Premiéra 10. 11. 2016
Francie, Kanada, 2016, 95 min

Žánr:
drama
Režie:
Xavier Dolan | celý štáb
Hrají:
Gaspard Ulliel, Vincent Cassel, Marion Cotillard | všichni herci

Mladý úspěšný dramatik se po 12 letech prožitých ve velkoměstě vrací domů za rodinou, aby oznámil svou blížící se smrt. Svět kosmopolitního muže je však členům rodiny příliš vzdálený a nepředstavitelný, než aby mohlo dojít ke smíření a naplňujícímu prožití posledních společných chvil. Film mladého kanadského režiséra Xaviera Dolana si z festivalu v Cannes odnesl Velkou cenu poroty. Svébytný Dolanův režijní styl doplňuje hvězdné herecké obsazení – Marion Cotillard, Vincenta Cassela nebo Léy Seydoux.

Mladý úspěšný dramatik se po 12 letech prožitých ve velkoměstě vrací domů za rodinou, aby oznámil svou blížící se smrt. Svět kosmopolitního muže je však členům rodiny příliš ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Je to jen konec světa

 • Recenze Je to jen konec světa na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

 • Recenze Je to jen konec světa na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Drama Je to jen konec světa reprezentuje typický artový film. Mapuje několik hodin života jedné na pohled obyčejné francouzské rodiny. Nicméně po pár minutách divákům dojde, že vzájemné vztahy nefungují. Snímek se může chlubit kvalitními herci a originálním stylem, přesto by se příběh hodil více na krátký film. Fanoušci filmových festivalů budou jistě nadšeni, ale nejedná se o věc, kterou by ocenilo široké publikum.

 • Recenze Je to jen konec světa na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Šestý film „zázračného“ talenta z kanadského Quebecu, teprve sedmadvacetiletého režiséra Xaviera Dolana, získal na festivalu v Cannes Velkou cenu poroty, ačkoli ho tehdy současně doprovázely negativní divácké ohlasy i odmítavé mumlání kritiků. Z reakcí na film Je to jen konec světa přitom jasně vyplývá, že nejvíce jim vadila jeho přehnaná divadelnost a příliš teatrální herecké výkony, odvíjející se od toho, že snímek byl natočen podle divadelní předlohy.

 • Recenze Je to jen konec světa na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 70

  None

 • Recenze Je to jen konec světa na Total film

  Recenze Total film 90

  Je to jen konec světa (2016) Je to jen konec světa nabízí velmi hluboký, svěží a obohacující zážitek. Xavier Dolan je velký talent, o kterém se bude ještě hodně mluvit.

Trailer k filmu

Související články k filmu Je to jen konec světa

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Přistání vesmírných lodí a šokující odhalení Edwarda Snowdena

  Filmové premiéry: Přistání vesmírných lodí a šokující odhalení Edwarda Snowdena

  9. 11. 2016 10:00 Provokativní vědeckofantastický thriller, tvrdohlavý a vznětlivý bručoun, pokus o smíření na sklonku života, odhalení šokujících praktik amerických tajných služeb, příběh zdravotníka ve 2. světové válce, provokativní erotická tvorba vídeňského umělce, a pět obdivuhodných dětí s nelichotivou nálepkou "autista". Ve 43. týdnu tohoto roku čeká české diváky 7 filmových premiér a pásmo animovaných filmů Břetislava Pojara.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.