Plakát k filmu: Jasná hvězda

Jasná hvězda Bright Star

dokina.cz
7,4

Anglie, Francie, Australie, 2009, 119 min

Žánr:
drama, životopisný, romantický
Režie:
Jane Campion | celý štáb

Úspěšná novozélandská režisérka Jean Campion (Piano), si pro svůj poslední film zvolila téma osudového setkání básníka a jeho múzy - Johna Keatse a Fanny Brawnewové. V Londýně roku 1818 se setkává mladý básník s dívkou „ od vedle“. On si o ní myslí, že je koketa a ona nemá žádný vztah literatuře. Přesto je osudové náhody spojily dohromady a tento vztah zásadně ovlivnil básníkovu tvorbu, která však byla přijata až po jeho smrti. První veřejná projekce v Česku.

Úspěšná novozélandská režisérka Jean Campion (Piano), si pro svůj poslední film zvolila téma osudového setkání básníka a jeho múzy - Johna Keatse a Fanny Brawnewové. V Londýně ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 156 hlasů
  • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.