Plakát k filmu: Jako za starejch časů

Jako za starejch časů Stand Up Guys

dokina.cz
6,5

Premiéra 4. 4. 2013
USA, 2012, 97 min

Žánr:
komedie, kriminální
Režie:
Fisher Stevens | celý štáb
Hrají:
Al Pacino, Alan Arkin, Christopher Walken | všichni herci

Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc (Christopher Walken) pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. K dvojici se v průběhu noci připojí třetí parťák Hirsh (Alan Arkin) a v jejich komediálním, až donkichotském dobrodružství ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. Jen jeden z nich však ví, že na konci večírku musí jeden zemřít.

Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 4 hlasů

Recenze filmu Jako za starejch časů

 • Recenze Jako za starejch časů na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Lepší lákadlo do důchodu než všechny vládní pilíře! Staří psi ukazují, že ještě pořád mají zuby a baví dědečky, syny i vnuky v gangsterce, která se odehrává od soumraku do úsvitu. Nenáročná oddechovka pro fajnšmekry od fajnšmekrů.

 • Recenze Jako za starejch časů na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Starý gangstera Val (Al Pacino) byl právě propuštěn z vězení (po 28 letech) a nastěhuje se ke svému jedinému kamarádovi, dalšímu starému gangsterovi Docovi (Christopher Walken) a chce si hned vyrazit pořádně si užít. Bohužel pro Vala, Doc má nařízeno ho zastřelit. Bohužel pro Doca, Val to tuší... Tudíž udělají jedinou logickou věc: Vytáhnou z domova důchodců svého třetího kámoše (Alan Arkin), ukradnou fáro, seženou kurvy a Viagru, a jdou si užít. Ale pochopitelně se stanou jisté nepředvídatelné věci... Začněme malou odbočkou. Vzpomínáte na film Číslo 5 žije ? Ten chlapík vpravo je Fisher Stevens, režisér filmu Jako za starejch časů . A je to běloch . Fisher Stevens umí dobře imitovat vulgárně stereotypní Indy, ale herecky ani režijně se nikdy nijak výrazně neprosadil (dělal dost v televizi). Proto je Jako za starejch časů poměrně příjemným překvapením, neboť jistě nebylo snadné natočit ho tak, aby jeho poměrně složitě budovaná atmosféra fungovala tak, jak má. Film totiž není žádná akční střílečka, ani nic ve stylu Pulp Fiction (jak by nám chtěla vnutit reklamní kampaň). Je to především film o tom, že dva staří chlapíci už mají život víceméně za sebou a protože nejsou hloupí, došlo jim, že až se noc změní v ráno, bude nejméně jeden z nich mrtvý. A jsou si vědomi, že to - vzhledem k jejich aktuálnímu věku a životní situaci - není příliš tragický fakt, který by jim měl bránit si tu poslední noc užít. A pořídit si slušné kvádro. Film se skutečně celý odehrává během jedné noci, v jejímž průběhu hlavní hrdinové mimo jiné třikrát navštíví stejné bistro a třikrát stejný bordel. A kromě toho ukradnou auto, vyloupí lékárnu a krejčovství, ublíží několika lidem, uspořádají pohřeb a přiznají se k některým věcem, ke kterým nenašli za posledních 30 let odvahu. Scénář není nic světoborného. Jakmile začne nějaká podzápletka, většinou je záhy jasné, jak skončí. Některé vtípky se pohybují nebezpečně blízko nějaké sandlerovské fekal-komedii (opakované humory s erekcí a prostitutkami). Naštěstí se ale daří Stevensovi udržet nechutnosti v mezích, které ještě jsou přijatelné, až roztomilé, na čemž samozřejmě mají obrovskou zásluhu dva hlavní představitelé (a Arkin v poněkud menší roli). Nerad používám výrazy jako "herecký koncert", nicméně je evidentní, že když herci umí a scénář není úplný shit, může vzniknout příjemná, neurážející, pohodová záležitost. A "pohodová" je zde klíčové slovo. Ve filmu není nic jako akční scény (jen jedna krátká honička s policajty), žádný efektní střih, žádný agresivní soundtrack, tempo je záměrně pomalé... Je to spíš jako televizní krimi-inscenace ze 70. let. Což myslím jako pochvalu. Občas takovýhle film udělá člověku dobře.

Trailer k filmu

Související články k filmu Jako za starejch časů

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jako za starejch časů - recenze

  Jako za starejch časů - recenze

  5. 4. 2013 16:00 Závan příjemné nostalgie nabízí film režiséra Fishera Stevense, který u nás míří do kin pod názvem Jako za starejch časů. Al Pacino, Christopher Walken a Alan Arkin během jediné noci pobaví i dojmou milovníky pomalých gangsterek, v nichž nejde o nic jiného, než o jeden velmi vtipný pokus o návrat do života.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jako za starejch časů

  Jako za starejch časů

  2. 4. 2013 16:00 Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.