Plakát k filmu: Jak porodit a nezbláznit se

Jak porodit a nezbláznit se What to Expect When You're Expecting

dokina.cz
4,7

Premiéra 21. 6. 2012
USA, 2012, 110 min

Žánr:
komedie, drama, romantický
Režie:
Kirk Jones | celý štáb
Hrají:
Jennifer Lopez, Cameron Diaz, Elizabeth Banks, Dennis Quaid, Anna Kendrick, Joan Crawford | všichni herci

Komedie Jak porodit a nezbláznit se je humorným pohledem do života pěti párů v radostném očekávání. Televizní hvězda a fitness guru Jules (Cameron Diaz) a její partner Evan (Matthew Morrison) přichází na to, že život ve světle reflektorů je absolutně nic proti těhotenství. Přemoudřelá dětská spisovatelka Wendy (Elizabeth Banks) ochutná svou vlastní medicínu, když s ní začnou mlátit hormony. Její manžel Gary (Ben Falcone) se snaží, aby ho nepřeválcoval vlastní otec alfa samec (Dennis Quaid), který čeká dvojčata se svou mladou a krásnou ženou Skyler (Brooklyn Decker). Rosie (Anna Kednrick) a Marco (Chace Crawford) se musí poprat s otázkou: Co dělat, když první těhotenství přijde dřív než první rande? Fotografka Holy (Jennifer Lopez) se chystá na cestu přes celou zeměkouli, aby adoptovala dítě. Její muž Alex (Rodrigo Santoro) si tím nápadem není tak jistý a snaží se svou paniku zklidnit ve skupince zasloužilých otců, kde platí základní pravidlo: „Žádné odsuzování!“ Každému se přece někdy stane, že mu spadne dítě do záchodu nebo sní cigaretu, popřípadě vyzvedne z jeslí cizí dítě.

Film Jak porodit a nezbláznit se byl zrozen ze světového bestselleru Co čekat v radostném očekávání, kterého se prodalo přes 35 miliónů knih.

Komedie Jak porodit a nezbláznit se je humorným pohledem do života pěti párů v radostném očekávání. Televizní hvězda a fitness guru Jules (Cameron Diaz) a její partner Evan ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 199 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Jak porodit a nezbláznit se

  • Recenze Jak porodit a nezbláznit se na fffilm

    Recenze fffilm 30

    Není potřeba nic vysvětlovat, trailer hovoří jasnou řečí: Film je "adaptací" úspěšné knihy, která - pokud to dobře chápu - nemá žádný děj a je sérií obecných rad a postřehů o těhotenství. Tudíž její zfilmování je stejně logický nápad jako zfilmování "Komunistického manifestu", například. Nicméně chytrolíni v Hollywoodu ji zfilmovali a jde o něco velmi, velmi podobného jako Šťasný nový rok , tj. o propletenec půltuctu příběhů, které spolu nemají nic společného (děj ani postavy), ale všechny směřují k porodu nebo k něčemu srovnatelně zajímavému (adopce, potrat, smrt při porodu). Většina rolí je obsazena slavnými a/nebo krásnými herci, hrajícími úspěšné lidi, jejichž největší životní starosti jsou, jak se bude jmenovat jejich dítě, jestli bude mít obřízku a jestli si kvůli němu koupí nový byt nebo radši nový dům. Technicko/řemeslné stránky jsou zvládnuty bez větších problémů, ale ať je režisér (Kirk Jones) jakkoliv zručný, nedaří se mu dát nějaké tempo a humor postavám a scénám, které jsou napsány bez tempa a bez humoru. Pokud se něčemu zasmějeme, tak jde o izolované hlášky. Samotné dějové linie, tedy to, co odlišuje celovečerní film od dvaceti slepených pětiminutpvých scének, téměř neexistují a scénář se snaží tento naprosto zásadní nedostatek zamaskovat tím, že stále skáče od jedné dvojice (které se nic zajímavého neděje) ke druhé (které se taky nic zajímavého neděje) a od ní ke třetí (které se... hádejte co). Je to celé ještě horší než Šťastný nový rok , protože většina humoru je ve stylu "v těhotenství ženská zblbne a chová se jako kráva, ale vlastně je to normální a roztomiloučké a manžel jí musí jen nesměle přikyvovat a na rukou ji nosit". Všichni muži v tomto filmu jsou tudíž jen chudáci, kteří buď nechápou, co se to najednou děje s jejich partnerkou, nebo to už pochopili a spořádaně drží hubu a krok. Jedinou snesitelnou postavou ve filmu je Dennis Quaid jako stárnoucí automobilový závodník / milionář, jehož mladá milenka čeká dvojčata a on to má celé na háku (narozdíl od jeho neschopného syna, který má manželku starší než svou macechu). Jak porodit a nezbláznit se není dobrý film. Ale i kdyby to byl dobrý film, je to film téměř výhradně pro ženy, které chodí na mimibazar.cz . Takže určitě bude megaúspěšný.

Související články k filmu Jak porodit a nezbláznit se

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Komedie o těhotenství pěti párů přijde do kin 21. června

    Komedie o těhotenství pěti párů přijde do kin 21. června

    16. 6. 2012 08:25 Pohledem do života pěti párů v radostném očekávání je americká romantická komedie Jak porodit a nezbláznit se, kterou představila na projekci v Praze distribuční společnost HCE. Snímek má českou premiéru 21. června.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.