Plakát k filmu: Jack Ryan: V utajení

Jack Ryan: V utajení Jack Ryan: Shadow Recruit

dokina.cz
6,2

Premiéra 30. 1. 2014
USA, 2013, 100 min, od 15 let

Žánr:
thriller, akční, drama
Režie:
Kenneth Branagh | celý štáb
Hrají:
Chris Pine, Keira Knightley, Kevin Costner, Kenneth Branagh, Colm Feore, Nonso Anozie, Aleksandar Aleksiev | všichni herci

Jack Ryan právem patří do elitní ligy tajných agentů, kteří mají v náplni práce zachraňovat svět, i když není takový lamač srdcí jako James Bond, ani tak drsný jako Jason Bourne. Na filmovém plátně se objevil už čtyřikrát (Hon na ponorku, Vysoká hra patriotů, Jasné nebezpečí, Nejhorší obavy), ale režisér Kenneth Branagh se ho rozhodl vrátit na startovní čáru a dát mu tvář Chrise Pinea, muže, který už úspěšně omladil jiného slavného hrdinu – kapitána Kirka ze Star Treku.

Vzhledem k nízkému věku toho má Jack Ryan za sebou poměrně dost – těžké zranění z války v Afghánistánu, které ho málem doživotně zmrzačilo, náročnou rekonvalescenci, doktorát z ekonomie a práci ekonomického analytika v CIA, kterou před svým okolím a dokonce i před vlastní ženou (Keira Knightley) úspěšně tají. Když zachytí nestandardní operaci provedenou ruským finančním gigantem, pošle ho jeho řídící důstojník (Kevin Costner) do Moskvy, aby na místě zjistil, co se děje. Jack se hned po příletu musí proměnit z finančního úředníka v akčního hrdinu se vším všudy, protože jeho přítomnost v ruské metropoli není vítaná a jeho původně přátelský průvodce mu to dá dost jasně najevo tím, že se ho pokusí zlikvidovat. První kolo Jack přežije a postoupí do druhého – k setkání s oligarchou Viktorem Čerevinem (Kenneth Branagh), který osnuje plán, jenž může zásadně otřást světovou stabilitou. Zdánlivě má k dispozici všechny trumfy, včetně Jackovy ženy, která se impulzivně rozhodla manžela na moskevské služebce překvapit. Pokud má Jack Ryan zachránit svět i svou Kathy, bude se muset z roztřeseného zelenáče proměnit v chladnokrevný stroj, který se nebude bát myslet a střílet najednou.

Podle režiséra Kennetha Branagha bylo velkou výhodou, že se studio Paramount nerozhodlo adaptovat některou z novel Toma Clancyho, v nichž postava Jacka Ryana vystupuje, ale z dostupných informací o hlavním hrdinovi zrekonstruovat klíčovou část jeho životního příběhu. „Díky tomu se nám podařilo stvořit hrdinu, který má sice brilantní mozek, ale jinak je zcela normální. O to výjimečnější jsou pak jeho skutky,“ říká režisér.

Jack Ryan právem patří do elitní ligy tajných agentů, kteří mají v náplni práce zachraňovat svět, i když není takový lamač srdcí jako James Bond, ani tak drsný jako Jason Bourne. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 11 hlasů

Recenze filmu Jack Ryan: V utajení

 • Recenze Jack Ryan: V utajení na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Chris Pine se pod vedením Kevina Costnera vydává do Moskvy, aby tu zabránil ruskému miliardáři zničit finančně západní svět. Návrat Jacka Ryana je koukatelný, ale z hrdiny, který si zakládal na inteligenci, se stal jen průměrný superborec, který všechno zvládá sám a pokouší se tvářit jako kombinace Ethana Hunta a Jasona Bourna. A bohužel díky absenci originality, celkem nezáživné režii a pitomé zápletce se mu to moc nedaří. Jako špionážní thriller průměr. Jako adaptace ryanovek velké zklamání.

 • Recenze Jack Ryan: V utajení na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Agent Jack Ryan se vrací! Přesněji řečeno, Jack Ryan se objevuje na plátně znovu - a poprvé. Poté, co ho hráli Alec Baldwin, Harrison Ford a Ben Affleck, přichází nyní prequel / reboot, ve kterém uvidíme, jak se z nadaného ekonoma a vojáka (Chris Pine) stane tajný agent. Když totiž CIA zjistí, že se na ruských účtech děje cosi podezřelého, vysílá Kevin Costner do Moskvy právě Jacka Ryana, protože pouze on je schopen pochopit, co se to vlastně v partnerských ruských firmách děje. Vypadá to totiž, že se někdo v Rusku chystá způsobit světový ekonomický kolaps, spojený s mezinárodním teroristickým útokem. V Moskvě se okamžitě jako hlavní podezřelý vyloupne Viktor Čerevin (Nebo je to v českých titulcích Šerevin? Už si nepamatuju.) - Kenneth Branagh. To je megamultimiliardář, psychopat, vlastenec a všechny tyhle věci, které u ruských podnikatelů automaticky očekáváme...

 • Recenze Jack Ryan: V utajení na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Jelikož snímek vypráví o Ryanových profesionálních začátcích, dá se očekávat, že chlapec zpočátku ve všem "plave", čímž je bližší potenciálnímu davu svých nových fanoušků a o to napínavější je surová akce i scény infiltrace. Posledních 20-25 minut snímku se naneštěstí dá až moc snadno předvídat. O kvalitách srovnatelných s minulým Ryanovým filmem - Nejhoršími obavami - přímo mluvit nemůžeme… Bohužel, vzhledem k ziskům, dostali noví představitelé Clancyho postav asi jedinou šanci se předvést.

 • Recenze Jack Ryan: V utajení na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Historku vzal čert, hlavní je Jack Ryan. Špion z knih Toma Clancyho, jejž v Honu na ponorku hrál Alec Baldwin, ve Vysoké hře patriotů i Jasném nebezpečí nejjiskřivější Harrison Ford a v Nejhorších obavách Ben Affleck, se vrací opět s jinou tváří. Ve filmu Jack Ryan: V utajení, který vchází do našich kin, své předchůdce střídá Chris Pine.

 • Recenze Jack Ryan: V utajení na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Postava agenta-analytika CIA Jacka Ryana pochází z románů Toma Clansyho a setkat jste se s ní mohli i ve čtyřech filmových adaptacích těchto románů (Hon na ponorku s Alecem Baldwinem, Vysoká hra patriotů a Jasné nebezpečí s Harrisonem Fordem a Nejhorší obavy s Benem Affleckem). Podobně jako se v Casinu Royale James Bond dočkal převedení své první mise na plátno, tak i akční thriller Jack Ryan: V ohrožení se věnuje začátkům a první akci této postavy, kterou tentokrát hraje Chris Pine.

Trailer k filmu

Související články k filmu Jack Ryan: V utajení

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Top 10 + 1 filmů, které bavily v prvním čtvrtletí v USA

  Top 10 + 1 filmů, které bavily v prvním čtvrtletí v USA

  24. 3. 2014 07:00 První kvartál letošního roku máme za sebou. Pokud se podíváme na přehled nejúspěšnějších filmů, pak se ukazuje, že se vlastně neukazuje vůbec nic nového. K žádném překvapení nedošlo a filmové trháky, o nichž jsme dopředu tušili, že jimi mají být, se vydrápaly do čela žebříčků. Naopak je asi dost filmů, od nichž producenti rozhodně čekali mnohem víc.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 11. září i rusko-gruzínská válka: Čtyři přesné předpovědi Toma Clancyho

  11. září i rusko-gruzínská válka: Čtyři přesné předpovědi Toma Clancyho

  31. 1. 2014 19:15 Americký autor Tom Clancy platil za zřejmě nejlepšího spisovatele válečně-spekulativní tvorby. Jeho knihy se zabývaly uzavřenými scénáři, i dlouhotrvajícími sériemi – například tou o operativci Jacku Ryanovi.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jack Ryan: V utajení - recenze akčního hitu

  Jack Ryan: V utajení - recenze akčního hitu

  31. 1. 2014 09:05 Clancyho Jack Ryan stárne, má svůj život a my s ním v knihách jsme od počátku kariéry až k jejímu vrcholu. Pro filmové studio je však stárnutí něčím tak marketingově neuchopitelným, že producenti raději sáhli po dalším scénáristickém restartu, který se pokusili vykoupit dobrým obsazením a kvalitním režisérem. Jack Ryan: V utajení s původní řadou nemá nic společného. Zůstalo jen jméno a naivní akční snímek. A Chris Pine jako titulní hrdina? Haha!

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.