Plakát k filmu: Jáchyme, hoď ho do stroje!

Jáchyme, hoď ho do stroje! Jáchyme, hoď ho do stroje!

dokina.cz
7,1

Premiéra 30. 8. 1974
Československo, 1974, 95 min

Žánr:
komedie
Režie:
Oldřich Lipský | celý štáb
Hrají:
Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak, Petr Nárožný, Josef Dvořák, František Husák, Luděk Sobota, Lubomír Lipský, Marta Vančurová, Věra Ferbasová, Václav Lohniský, Josef Hlinomaz, Miroslav Homola | všichni herci

JÁCHYME, HOĎ HO DO STROJE! - O nesmělém mládenci ve víru velkoměsta s Luďkem Sobotou v hlavní roli.

Komedii JÁCHYME, HOĎ HO DO STROJE! natočil podle námětu Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka Oldřich Lipský. Hlavním hrdinou příběhu je nesmělý mládenec František, který uvěří tomu, že bude mít zaručený úspěch v životě, bude-li se řídit kondiciogramem, výpočetním strojem sestaveným přehledem svých šťastných i kritických dní. Až po mnoha letech se dozví, že kondiciogramy, podle kterých žil, byly určeny jeho jmenovci.

JÁCHYME, HOĎ HO DO STROJE! - O nesmělém mládenci ve víru velkoměsta s Luďkem Sobotou v hlavní roli. Komedii JÁCHYME, HOĎ HO DO STROJE! natočil podle námětu Ladislava Smoljaka a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 674 hlasů
  • -
  • -
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 39.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Trailer k filmu

Související články k filmu Jáchyme, hoď ho do stroje!

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Ladislav Smoljak, jeden z otců Járy Cimrmana, by oslavil 85. narozeniny

    Ladislav Smoljak, jeden z otců Járy Cimrmana, by oslavil 85. narozeniny

    9. 12. 2016 10:00 Ladislav Smoljak, který by dnes oslavil své 85. narozeniny, vystudoval Vysokou školu pedagogickou v Praze. V roce 1967 spoluzakládal se Zdeňkem Svěrákem a dalšími Divadlo Járy Cimrmana, které uvedlo v jeho režii třináct her. Scenáristicky se podílel např. na filmech Jáchyme, hoď ho do stroje (1974), Na samotě u lesa (1976), Marečku, podejte mi pero (1976), režíroval Kulový blesk (1978), Vrchní, prchni (1980), Nejistá sezóna (1987) a další. Pojďme se dnes podívat na některé z jeho filmových počinů, ve kterých se většinou objevil v jedné z vedlejších rolí.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.