Plakát k filmu: Já, Daniel Blake

Já, Daniel Blake I, Daniel Blake

dokina.cz
7,9

Premiéra 2. 2. 2017
Anglie, Francie, 2016, 101 min, od 12 let

Žánr:
drama
Režie:
Ken Loach | celý štáb
Hrají:
| všichni herci

Sociálně apelativní, až nepříjemně aktuální snímek vypráví příběh padesátníka Daniela, který se poté, co utrpí infarkt, ocitne ve vyčerpávajícím kolotoči žádostí o podpůrné státní dávky.

Sociálně apelativní a v současnosti až nepříjemně aktuální snímek vypráví příběh padesátníka Daniela Blakea z Newcastlu, který se poté, co utrpí infarkt, ocitne ve vyčerpávajícím kolotoči žádostí o podpůrné státní dávky. Zatímco se snaží prokousat absurdními byrokratickými procesy, potkává svobodnou matku Katie a její dvě děti. Neúplná rodina má jedinou šanci, jak uniknout jednopokojáku na bezdomovecké ubytovně – přijmout byt v neznámém městě 300 mil daleko. Daniel a Katie se každý po svém snaží vypořádat s příkořími systému a přitom neztratit zbytky důstojnosti.

Sociálně apelativní, až nepříjemně aktuální snímek vypráví příběh padesátníka Daniela, který se poté, co utrpí infarkt, ocitne ve vyčerpávajícím kolotoči žádostí o podpůrné ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 69.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Já, Daniel Blake

 • Recenze Já, Daniel Blake na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Ken Loach je i s osmi křížky na krku ve formě a předkládá nenápadné, leč o to silnější sociální drama o pár lidech, co se ocitli v běžných, ale nezáviděníhodných situacích. Právě všednost charakterizuje celé dílo, stejně jako minimum patosu i ve vypjatých chvílích, na které se vyplatí počkat.

 • Recenze Já, Daniel Blake na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Já, Daniel Blake představuje apelativní drama, které nutí k zamyšlení. Zobrazuje přátelství, rodinné pouto a generační rozdíly, skromně, a přesto zajímavě. Zaujme hlavním tématem, neschopností byrokracie, která dokáže i silného občana zlomit a připravit o zbytky důstojnosti (netvrdí však, že nefunguje nikde a nikdy). Neoslní honosnými kostýmy, speciálními efekty ani epickou hudbou, ale dospělí příznivci netypických snímků s hlubším smyslem nejnovější Loachův počin jistě ocení.

 • Recenze Já, Daniel Blake na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Film Já, Daniel Blake je humanistickým dramatem anglického režiséra Kena Loache, s nímž tento představitel britského sociálního realismu vyhrál v loňském roce Zlatou palmu v Cannes. Oceňovaný tvůrce se v něm po několika letech, během nichž natáčel spíše odlehčenější a méně apelativní snímky, vrací k motivu boje jedince proti systému, ztělesněného tentokrát byrokratickými mechanismy úřadů, kvůli nimž jsou žadatelé o sociální příspěvky vystavováni vyčerpávajícímu a mnohdy až absurdnímu martýriu.

 • Recenze Já, Daniel Blake na Total film

  Recenze Total film 80

  Já, Daniel Blake (2016) Loachův film upozorňuje trefně na nedostatek úcty a vypráví o lidech, kteří najednou balancují na okraji společnosti a to ne vždy jen vlastním přičiněním. Stát se vůči nim staví do nepřátelské pozice a systematicky a bez schopnosti rozlišovat staví zeď mezi sebe a své občany a pomocnou ruku jim podává v duchu přísloví, aby se "vlk nažral a koza zůstala celá." Celý příběh se stává testamentem a nutí diváka přemýšlet. A tím plní svůj účel.

Trailer k filmu

Související články k filmu Já, Daniel Blake

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Hororová Samara a nahlédnutí do zákulisí Bílého domu

  Filmové premiéry: Hororová Samara a nahlédnutí do zákulisí Bílého domu

  1. 2. 2017 10:00 Děsivá Samara v online světě, boj s absurdními byrokratickými procesy, filmový portrét jedné z nejikoničtějších žen 20. století a příběh osamělého bostonského údržbáře, jemuž se zcela změní život poté, co se vrací do svého rodného města, aby se zde postaral o svého dospívajícího synovce. V 5. týdnu tohoto roku čeká na české diváky 5 filmových premiér včetně dokumentu o Richardu Müllerovi, významné osobnosti hudební branže v ČR i na Slovensku.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.