Plakát k filmu: Inkarnace

Inkarnace Incarnate

dokina.cz
4,2

Premiéra 15. 12. 2016
USA, 2016, 86 min, od 15 let

Žánr:
thriller, horor
Režie:
Brad Peyton | celý štáb
Hrají:
Carice van Houten, Aaron Eckhart, Catalina Sandino Moreno | všichni herci

Jedenáctiletý Cameron (David Mazouz) se znenadání začíná chovat podivně. Uzavírá se ve svém pokoji, mluví zvláštními pradávnými jazyky a vykazuje i další příznaky posedlosti. Jakmile to jeho matka (Carice van Houten) zpozoruje, spojí se s odborníky z Vatikánu, kteří za chlapcem vyšlou specialistku na podobné případy, která si na pomoc přizve Dr. Setha Embera (Aaron Eckhart) a jeho tým. Dr. Ember má totiž jedinečnou schopnost, kdy při léčbě posedlých osob vstupuje přímo do jejich mysli a v ní čelí zosobněnému zlu způsobujícímu pomatení mysli. Nepovažuje se za tradičního vymítače ďáblů, ale spíše za jistého „uklízeče“. A jeho chvíle nastává tehdy, když selhává veškerá dosavadní snaha tradičních exorcistů. A tento okamžik nastal právě u malého Camerona. Dr. Ember vstoupí do jeho podvědomí, v němž démon drží chlapce v zajetí v imaginárním světě snů. Ukáže se, že tento ďábelský protivník je mnohem silnější, než Ember čekal. Navíc jej pronásleduje nejen lstivý a zákeřný démon, ale i jeho vlastní traumatická minulost. Ember musí nasadit veškeré své schopnosti a možná i život, aby přemohl démona a chlapce zachránil.

Režisér hororu Inkarnace Brad Peyton natočil mimo jiné katastrofický film San Andreas či dobrodružnou fantasy Cesta na tajuplný ostrov 2.

Jedenáctiletý Cameron (David Mazouz) se znenadání začíná chovat podivně. Uzavírá se ve svém pokoji, mluví zvláštními pradávnými jazyky a vykazuje i další příznaky posedlosti. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Recenze filmu Inkarnace

 • Recenze Inkarnace na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

  Další zbytečná žánrová jednohubka, která velmi rychle zapadne. Buďte rozumnější než já a neztrácejte s ní čas.

 • Recenze Inkarnace na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Aaron Eckhart hraje chromého chlapíka na invalidním křesle, který za pomoci svých dvou nerdovských asistentů provádí netradiční exorcismus (kterému neříká exorcismus, protože není nábožensky založený): Pomocí počítačů, elektrod a drog vstupuje do mysli posedlých lidí a vymít8 odtud démony. A nyní se musí utkat se svým největším protivníkem, démonem jménem Maggie, který mu kdysi zabil rodinu, a nyní se usídlil v malém chlapci - o čemž přišla Eckharta informovat sexy agentka Vatikánu... Tento horor režíroval Brad Peyton, jehož legrační Cesta na Tajuplný ostrov 2 a velkovýpravný San Adreas dávaly naději, že by snad mohlo jít o zábavu, nebo aspoň o profesionální podívanou. Překvapivě, Inkarnace není ani jedno z toho.

 • Recenze Inkarnace na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 45

  Na filmu Inkarnace nejvíc zamrzí nevyužitý potenciál. Máme tu nevěřícího vymítače, který zvládá zkrotit démony s větším přehledem než odborníci z Vatikánu. Snímek se nás ale nesnaží vystrašit, ani uchvátit efektními světy v podvědomí posedlých obětí. Příběh nabízí některé zajímavé a netradiční náměty, ale film je nezvládá plně prodat. Ve finále je tak výsledek bez atmosféry a originality, a i mnohem lacinější horory v nás zanechají hlubší dojem.

 • Recenze Inkarnace na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 40

  Kanadský režisér Brad Peyton po filmech Jako kočky a psi 2, Cesta na tajuplný ostrov 2 a San Andreas zabrousil do výrazně odlišného žánru a stylu režírování. Výše zmíněné snímky jsou totiž rozverné, zábavné blbosti, co se rozhodně neberou ani trochu vážně a je to na nich znát. Oproti nim Peytonův nový film Inkarnace nejenže spadá do žánru thrilleru/hororu, ale navíc sám sebe bere vážně až příliš a zábavný je až překvapivě málo.

Související články k filmu Inkarnace

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Začátek nové éry hvězdných válek a zákeřný démon

  Filmové premiéry: Začátek nové éry hvězdných válek a zákeřný démon

  14. 12. 2016 10:00 První z nové série samostatných filmů o hvězdných válkách, démon ovládající jedenáctiletého chlapce, a zamyšlení nad hodnotami současné západní společnosti. 50. týden roku 2016 přinesl 3 filmové premiéry.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Inkarnace - recenze

  Inkarnace - recenze

  13. 12. 2016 10:33 Aaron Eckhart hraje chromého chlapíka na invalidním křesle, který za pomoci svých dvou nerdovských asistentů provádí netradiční exorcismus (kterému neříká exorcismus, protože není nábožensky založený): Pomocí počítačů, elektrod a drog vstupuje do mysli posedlých lidí a vymítá odtud démony.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.