Plakát k filmu: Humr

Humr Lobster, The

dokina.cz
7,2

Premiéra 24. 3. 2016
Anglie, Francie, Holandsko, Irsko, Řecko, 2015, 90 min

Žánr:
thriller, sci-fi, romantický
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Colin Farrell, Léa Seydoux, Rachel Weisz | všichni herci

Snímek Humr je romantickým filmem, jehož děj se odehrává v blízké budoucnosti, kdy jsou dle zákonů Města nezadaní lidé zatýkání a odváženi do Hotelu. Tam si musejí do 45 dní najít odpovídajícího partnera. Pokud se jim to nepodaří, jsou proměněni ve zvíře dle vlastního výběru a vypuštěni do Lesa. Zoufalému muži se podaří uprchnout z Hotelu do Lesa, kde žijí Samotáři, a zamiluje se tam, ovšem něco takového je proti jejich zásadám.

Snímek Humr je romantickým filmem, jehož děj se odehrává v blízké budoucnosti, kdy jsou dle zákonů Města nezadaní lidé zatýkání a odváženi do Hotelu. Tam si musejí do 45 dní najít ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů

Recenze filmu Humr

 • Recenze Humr na fffilm

  Recenze fffilm 50

  V souladu se zákony jsou všichni svobodní obyvatelé převáženi do Hotelu, kde si musejí najít partnera. Ti, kterým se to nepodaří do 45 dní, jsou proměněni ve zvíře podle svého výběru. Masturbace je v Hotelu zakázána, ale sexuální stimulace pokojskou (bez vyvrcholení) je povinná. Čas od času probíhá lov těch, kteří se nechtěli přizpůsobit a žijí v lese. Kdo uloví Osamělého, získává jeden den času navíc, než z něj bude zvíře. David (Colin Farrell) by chtěl být humrem... To není výplod mého zdrogovaného mozku, to je víceméně doslovný překlad synopse tohoto filmu, respektive jejího začátku (protože později se toho stane ještě mnohem, mnohem víc a je to neméně divné). Mohlo by se zdát, že Humr je bizarní sociologická sci-fi (například ve stylu Vyměřeného času nebo Gattacy ), ale není to pravda. Mnohem blíže má tento film ke stoprocentnímu artu.

 • Recenze Humr na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Celý film, jakkoliv působí jako obraz světa budoucnosti, čerpá ze současnosti. Nabízí nám naprosto nekonvenční milostný příběh, v němž figurují obyčejní lidé, kteří nechtějí vybočovat ze společnosti. Po zhlédnutí snímku můžeme mít pocit, že bychom jej potřebovali vidět ještě dvakrát, abychom jej plně pochopili, některé pasáže jsou nedotažené do konce. Celkově je Humr dílem, na které jen tak nezapomeneme, zanechává nutkání k zamyšlení nad společností, ve které žijeme.

 • Recenze Humr na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  V Humrovi se sice mluví anglicky a hrají v něm převážně britští herci, nicméně natočil ho řecký režisér Yorgos Lanthimos. Ti z vás, kdo měli šanci někde vidět jeho film Špičák (resp. Tesák), s nímž získal v Cannes výherní cenu v soutěžní sekci, jenž je pravidelně věnována atypickým odvětvím kinematografie, už mohou tušit, že ani Humr nebude úplně snadné a všední pokoukání.

 • Recenze Humr na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 80

  Festivalová chuťovka dorazila do našich kin. Nebude to pro každého, ale minimálně bohaté obsazení a osobitá vize utopistické budoucnosti zaujmou.

 • Recenze Humr na Total film

  Recenze Total film 75

  Humr (2015) Bizarní, divné, ale velmi zábavné. Yorgos Lanthimos překvapil originálním snímkem, kde všichni herci excelují. Můžou za to poděkovat dobře napsanému scénáři, který má místy nedotažené momenty a vyústění, ale možná to je spíš autorský záměr.

Trailer k filmu

Související články k filmu Humr

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 4 nejdivnější evropské filmy

  4 nejdivnější evropské filmy

  1. 6. 2018 10:16 Když se točí filmy na evropské půdě, je vždy zaděláno na trochu jinou atmosféru. Dokázat to zkusí i Gangsterdam, který si to šine do kin tento týden. Netradiční holandská gangsterka je jako zástupce prazvláštních eurofilmů však jenom jedním příkladem z mnoha. Které další nejdivnější evropské filmy vznikly v posledních letech?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Humr - recenze velmi černé komedie

  Humr - recenze velmi černé komedie

  29. 3. 2016 10:37 V souladu se zákony jsou všichni svobodní obyvatelé převáženi do Hotelu, kde si musejí najít partnera. Ti, kterým se to nepodaří do 45 dní, jsou proměněni ve zvíře podle svého výběru. Masturbace je v Hotelu zakázána, ale sexuální stimulace pokojskou (bez vyvrcholení) je povinná. Čas od času probíhá lov těch, kteří se nechtěli přizpůsobit a žijí v lese. Kdo uloví Osamělého, získává jeden den času navíc, než z něj bude zvíře. David (Colin Farrell) by chtěl být humrem...

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: setkání superhrdinů a nejděsivější horor

  Filmové premiéry: setkání superhrdinů a nejděsivější horor

  23. 3. 2016 10:00 Setkání superhrdinů, nejoriginálnější a nejděsivější horor posledních let, kombinace hrané akce s 3D a 2D animací, pátrání po obávaném sériovém vrahovi nebo cesta dvou mužů na hřbetech koní za svobodou. Čeští diváci se v tomto týdnu mohou těšit na třináct filmových premiér, mezi kterými si vybere téměř každý.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.