Plakát k filmu: Horoskop Ježíše Krista

Horoskop Ježíše Krista Jézus Krisztus horoszkópja

dokina.cz
6,4

Maďarsko, 1989, 90 min

Žánr:
drama
Režie:
Miklós Jancsó | celý štáb

Horoskop Ježíše Krista je jakoby kriminálním příběhěm, plným záhadných vražd. Miklós ]ancsó, jeden z nejvýznamnějších maďarských režisérů, však na kriminálním půdorysu staví nesmírně rozvětvenou a komplikovanou metaforu. Sám říká: „O čem je náš film? O tom, že v našem světě cosi není v pořádku, Nejen v tom našem malém a těsném maďarském světě. (...) Nejde jen o to, že různé radikální problémy a starosti nejsou vyřešeny, ani o náznak toho, co všechno se v této zemi událo a stále děje, nýbrž o to, že je to dnes celosvětový problém. Že si stále častěji klademe otázku: Proč jsme na této zemi? ... Nešlo nám o nic víc a o nic méně, než o zachycení určitého životního pocitu, zjitřeného duševního stavu, který se nás zmocňuje stále častěji a naléhavěji. Že to činíme formou zlomyslné provokace? Ano, takové provokace jsou v umění odjakživa dosti časté, například proto, aby diváka alespoň na chvíli vytrhly z letargie, z nudných konvencí... " ]ancsó tímto snímkem v mnohém navazuje na své předchozí dílo Sezóna příšer (1987) zasazením do současnosti, úhlem pohledu, obrazovou kompozici, ale i výběrem tvůrčího týmu. Scénář napsal Gyula Hernádi, kameramanem byl ]ános Kende, oba dlouholetí režisérovi spolupracovníci. Filmu dominuje skvělý herecký výkon Györgye Cserhalmiho v roli Josefa K.

Horoskop Ježíše Krista je jakoby kriminálním příběhěm, plným záhadných vražd. Miklós ]ancsó, jeden z nejvýznamnějších maďarských režisérů, však na kriminálním půdorysu staví ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 8 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.