Plakát k filmu: Hon

Hon Jagten

dokina.cz
8,4

Dánsko, 2012, 111 min

Žánr:
drama
Režie:
Thomas Vinterberg | celý štáb
Hrají:
Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen | všichni herci

Vrcholný snímek dánského režiséra Thomase Vinterberga, spoluzakladatele kultovního manifestu Dogma 95, oceněný na MFF v Cannes 2012.

Čtyřicetiletý Lucas se nedávno rozvedl a začíná žít nový život. Má přátele, novou práci, přítelkyni a pohodový vztah s dospívajícím synem. Tuto porozvodovou idylu záhy naruší jedna nahodilá lež, která se rychle začíná šířit v komunitě jeho přátel. Obavy a nedůvěra se vymknou kontrole a vesnice propadne podivné hysterii. Lukas musí uhájit svou čest a později v kolektivní štvanici i holý život...

V hlavní roli napínavého severského dramatu exceluje Mads Mikkelsen v postavě Lucase. Autentický snímek, který byl vybrán a uveden v prestižní soutěži filmového festivalu v Cannes 2012, získal právem dvě ocenění: Cenu za nejlepší herecký výkon pro Madse Mikkelsena a Cenu ekumenické poroty.

Ve svém sedmém filmu HON se Thomas Vinterberg navrátil k tématu rodinných a mezilidských vztahů. Představuje na povrch spořádanou a zdánlivě šťastnou komunitu lidí, která však dokáže člověka nemilosrdně zničit a potupit... Obdobně jako v předchozí tvorbě (RODINNÁ OSLAVA /1998/, KDYŽ MUŽ SE VRACÍ DOMŮ /2007/, SUBMARINO /2010/) Vinterberg natočil emotivní film se strhujícími hereckými výkony, sugestivní kamerou a s citem pro atmosféru realistického příběhu, který se může přihodit komukoliv z nás.

Vrcholný snímek dánského režiséra Thomase Vinterberga, spoluzakladatele kultovního manifestu Dogma 95, oceněný na MFF v Cannes 2012.Čtyřicetiletý Lucas se nedávno rozvedl a začíná ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 6 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 55.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Hon

 • Recenze Hon na MovieZone

  Recenze MovieZone 90

  Čtyřicetiletý Lucas vypomáhá v mateřské školce, kde je obviněn ze zneužití malé holčičky. Bez ohledu na pravdu je nevybíravým způsobem hnán do kouta bez možnosti se jakkoliv rozumně hájit proti slovu malého dítěte. Nový film Thomase Vinterberga je ukázkovým příkladem malého filmu, který stojí plně na scénáři a hereckých výkonech a nepotřebuje k úspěchu žádná jiná větší kouzla. Je silný, tematicky ožehavý a nebude vám z něj dobře.

 • Recenze Hon na iDnes

  Recenze iDnes 80

  Dánský snímek Hon vyhrál Evropskou filmovou cenu za nejlepší scénář a hereckou trofej z Cannes pro Madse Mikkelsena. Nyní míří do českých kin coby rázný "vyprošťovák" z přeslazené kocoviny Vánoc.

Související články k filmu Hon

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hon

  Hon

  8. 1. 2013 20:00 Čtyřicetiletý Lucas se nedávno rozvedl a začíná žít nový život. Má přátele, novou práci, přítelkyni a pohodový vztah s dospívajícím synem. Tuto porozvodovou idylu záhy naruší jedna nahodilá lež, která se rychle začíná šířit v komunitě jeho přátel.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.