Plakát k filmu: Hologram pro krále

Hologram pro krále Hologram for the King, A

dokina.cz
6,0

Premiéra 17. 11. 2016
USA, Anglie, Francie, Německo, 2016, 97 min, od 12 let

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Tom Tykwer | celý štáb
Hrají:
Tom Hanks, Ben Whishaw, Tom Skerritt | všichni herci

Když je americký obchodník (Tom Hanks) vyslán do Saúdské Arábie, aby zde, jak doufá, uskutečnil nejlepší obchod svého života, naráží zde na značné kulturní rozdíly. Navzdory počátečnímu překvapení místními zvyky a neprůhlednou byrokracií se mu nakonec s pomocí upovídaného taxikáře (Alexander Black) a krásné saudské doktorky (Sarita Choudhury) začíná dařit v neznámém světě orientovat.

Když je americký obchodník (Tom Hanks) vyslán do Saúdské Arábie, aby zde, jak doufá, uskutečnil nejlepší obchod svého života, naráží zde na značné kulturní rozdíly. Navzdory ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 3 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Hologram pro krále

 • Recenze Hologram pro krále na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Příjemně koukatelný, i když zcela do ztracena plynoucí film. Hanks nezklame, zato Tykwer překombinovává vše, co mu přijde pod ruku, a je to zcela zbytečné. Využít tak atraktivní prostředí jen jako kulisu ke kýčovitému melodramatu by měl být zločin.

 • Recenze Hologram pro krále na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Alan Clay (Tom Hanks) je průměrně úspěšný obchodní konzultant (nebo co to), který je v současné době už poněkud za zenitem a je vyslán do Saúdské Arábie, kde má zdejšímu králi demonstrovat holografický internetový chat, což má vést k tomu, že si král u firmy, pro kterou Alan pracuje, objedná drahé IT řešení pro své nové město. Už po příletu je Alan značně rozladěn a zdeptán následkem jet lagu, ale to ještě není nic ve srovnání s tím, co se odehraje (resp. neodehraje) v následujících dnech: Celé složité zařízení jeho týmu je umístěno do velkého stanu na staveništi uprostřed pouště, několik hodin cesty od města, kde není jídlo ani internet. S nikým se nedá komunikovat. Král je neznámo kde a neví se, kdy přijede. Šéf každodenně Alana buzeruje a chce výsledky. Na Alanových zádech se udělala nějaká velká boule. A v Saúdské Arábii se nesmí konzumovat alkohol... Hologram pro krále je film o člověku, který neví, co dál se životem, a možná na to přijde. Je to film o všech věcech uvedených výše, ale žádná z nich netvoří nic jako "dějovou linku". Ovšem film je tímto způsobem natočen zcela záměrně. Skládá se ze spousty miniaturních zápletek, které absurdně vyvolávají jedna druhou a všechny dohromady zamlžují Alanův pohled na svět a život, a prohlubují jeho zoufalství. I název je ironický: Hologram i král jsou ve filmu asi minutu. Z traileru se může zdát, že jde o love story mezi Alanem a zdejší doktorkou, ale tato nit příběhu se začne zvolna odvíjet až někdy ve třech čtvrtinách filmu.

 • Recenze Hologram pro krále na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Dva Tomové, americký herec Hanks a německý filmař Tykwer, se vydali na horkou půdu (ne)korektnosti. Ve filmu Hologram pro krále poslali muže ze Států mezi Araby.

 • Recenze Hologram pro krále na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 50

  Snímek nás nevtáhne, Alanovi nemůžeme přijít na chuť, k tomu je Hologram pro krále plný nepřesností a klišé souvisejících s arabskou kulturou. Takže se nedá říct, že by nás alespoň střet dvou světů zaujal a poučil. Film plný nevýrazných hrdinů, kteří dělají nezajímavé věci, si jen tak odplyne. Bez gradace, vášně a napětí. Těžko se věří, že hlavní roli ztvárnil Tom Hanks.

 • Recenze Hologram pro krále na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Obchodní zástupce Alan (Tom Hanks) je vyslán svou firmou do Saúdské Arábie, aby tam místnímu králi představil holografický chat, což by mělo vézt k navázání dlouhodobé spolupráce při stavbě králova nového města. Nejlepší obchod Alanova života ale začnou od začátku provázet všemožné komplikace, zahrnující jednak jeho psychickou a zdravotní nepohodu a zároveň naprosto rozdílnou mentalitu a styl komunikace arabského národa.

Související články k filmu Hologram pro krále

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Fantastická zvířata a Tom Hanks v roli amerického obchodníka

  Filmové premiéry: Fantastická zvířata a Tom Hanks v roli amerického obchodníka

  16. 11. 2016 10:01 Sbírka vzácných magických tvorů, postranní úmysly filmového producenta, idylický život rozbitý sociálním a politickým chaosem 60. let, hluboká analýza jedné rodiny, a americký obchodník v neznámém světě. 44. týden tohoto roku přináší 5 filmových premiér a dokument zobrazující tragické osudy legendy dvou československých revolucí.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hologram pro krále - recenze

  Hologram pro krále - recenze

  16. 11. 2016 08:00 Alan Clay (Tom Hanks) je průměrně úspěšný obchodní konzultant (nebo co to), který je v současné době už poněkud za zenitem a je vyslán do Saúdské Arábie, kde má zdejšímu králi demonstrovat holografický internetový chat, což má vést k tomu, že si král u firmy, pro kterou Alan pracuje, objedná drahé IT řešení pro své nové město.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.