Plakát k filmu: Hledá se prezident

Hledá se prezident Hledá se prezident

dokina.cz
5,0

Premiéra 21. 3. 2013
Česká Republika, 2013, 90 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
Tomáš Kudrna | celý štáb

Jeden z historických okamžiků novodobých českých dějin – první přímou volbu hlavy státu v České republice – zachytil režisér Tomáš Kudrna v novém dokumentárním filmu Hledá se prezident v produkci společnosti Negativ a v kinech se objeví dva týdny po inauguraci nového prezidenta. Na pozadí dramatických událostí doprovázejících první prezidentské volby se tvůrcům podařilo zachytit obraz jednotlivých kandidátů tak, jak je nebylo možné poznat prostřednictvím zpravodajských médií. Film přináší řadu pohnutých i humorných momentů z volebního zákulisí a přibližuje divákům soukromou tvář kandidátů i lidí v jejich blízkém okolí. Filmový štáb s většinou uchazečů o prezidentský úřad natáčel už od července minulého roku, zaznamenal dramatické okamžiky při shromažďování podpisů, zákulisí volebních kampaní devíti kandidátů v prvním kole i finále prezidentské volby v kole druhém . Ústřední osou filmu je cesta hlavních kandidátů od začátku jejich volební kampaně až k rozhodujícímu okamžiku volby.

Jeden z historických okamžiků novodobých českých dějin – první přímou volbu hlavy státu v České republice – zachytil režisér Tomáš Kudrna v novém dokumentárním filmu Hledá se ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Hledá se prezident

 • Recenze Hledá se prezident na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

 • Recenze Hledá se prezident na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Dali si práci, to ano. Ale vyššího uznání od publika se tvůrci dokumentu Hledá se prezident sotva dočkají, pokud do kin, kam film po středeční slavnostní premiéře vstoupí, vůbec lidé zamíří. Čas totiž pracuje proti snímku.

Související články k filmu Hledá se prezident

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nejnavštěvovanějším filmem jsou stále Croodsovi

  Nejnavštěvovanějším filmem jsou stále Croodsovi

  17. 4. 2013 09:00 Dobrodružná americká animovaná komedie Croodsovi vyprávějící příběh první pravěké rodiny na světě je už počtvrté v čele nejnavštěvovanějších snímků českých kin. O víkendu ji podle informací Unie filmových distributorů zhlédlo téměř deset tisíc diváků. Celkem její návštěvnost přesáhla sto tisíc lidí a na tržbách vydělala 14,6 milionu korun.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Animovaní Croodsovi o první pravěké rodině vedou návštěvnost kin

  Animovaní Croodsovi o první pravěké rodině vedou návštěvnost kin

  4. 4. 2013 13:59 Dobrodružná animovaná komedie Croodsovi vyprávějící příběh první pravěké rodiny na světě se podruhé umístila v čele nejnavštěvovanějších snímků českých kin. O víkendu ji podle informací Unie filmových distributorů zhlédlo 29.813 diváků, kteří v pokladnách nechali 4,2 milionu korun.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Animovaný pravěk vystřídal v tabulce návštěvnosti Babovřesky

  Animovaný pravěk vystřídal v tabulce návštěvnosti Babovřesky

  27. 3. 2013 14:00 Dobrodružná animovaná komedie Croodsovi, která vypráví příběh první pravěké rodiny na světě, vystřídala v čele návštěvnosti kin Troškovu lidovou komedii Babovřesky. Podle informací Unie filmových distributorů snímek o taťkovi Grugovi chránícím svérázným způsobem své nejbližší vidělo za první víkend 28.767 lidí. Babovřesky, které mají na svém kontě již celkem 533.722 diváků, o víkendu zhlédlo 17.594 návštěvníků kin.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.