Plakát k filmu: Hledá se Dory

Hledá se Dory Finding Dory

dokina.cz
7,4

Premiéra 16. 6. 2016
USA, 2016, 90 min

Žánr:
komedie, dobrodružný, rodinný, animovaný
Režie:
Andrew Stanton | celý štáb

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar „Hledá se Dory“se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové.

Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina.

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar „Hledá se Dory“se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 19 hlasů

Recenze filmu Hledá se Dory

 • Recenze Hledá se Dory na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

 • Recenze Hledá se Dory na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Přiznám se, že i když byl film Hledá se Nemo super , naposledy jsem ho viděl tak dávno, že už si pořádně nepamatuju jeho děj. Byl v něm ovšem rybák Marlin, jeho syn Nemo a jejich kámoška Dory s výpadky krátkodobé paměti. A ta je hlavní hrdinkou tohoto filmu. Vzpomene si totiž, že kdysi měla rodiče, a vydává se je hledat na druhý konec světa moře, do velkého zoologického akvarijního parku. A Marlin s Nemem se vydávají hledat ji, protože se bojí, že se v tom velkém světě sama ztratí. Hledá se Dory je stoprocentně rodinná podívaná, se spoustou nenáročných vtípků a ponaučením, které docela konkrétně říká "i mírně retardované ryby mohou být plnohodnotné členky společnosti a vaše kamarádky". Hlavní novou postavou je naprděná chobotnice Hank, která je zahořklá proti všem a všemu a chce z akvária vypadnout. Jednak je vtipná (jako ostatně většina postav) a jednak je naprosto fantasticky animovaná a při svých pohybech a kamufláži předvádí množství vizuálních gagů, která jsou fakt zábavné. Fakt. Přitom ale má Hank jasně identifikovatelné "přelévající se" pohyby reálné chobotnice, což musela být pro animátory a programátory noční můra.

 • Recenze Hledá se Dory na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Trpím výpadky krátkoblbé paměti, tvrdí o sobě hrdinka animované novinky Hledá se Dory. Což dokazuje, že si od předešlého snímku Hledá se Nemo zachovali hravost i tvůrci českého znění.

 • Recenze Hledá se Dory na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Každá "dvojka" se chtě, nechtě srovnává s předchozím dílem. Dory už není tak vtipná, jako když byla pouze vedlejší postavou. Je to ale přece jen pohádka, ne hollywoodský akční trhák, takže není nutné to s kritikou přehánět. Na tento snímek možná časem zapomeneme, ale za jedno podívání určitě stojí.

 • Recenze Hledá se Dory na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Po třinácti letech přichází do kin pokračování filmu Hledá se Nemo, v němž starostlivý rybí táta Marlin našel s pomocí zapomnětlivé rybky Dory svého ztraceného synka Nema. Děj se tentokrát točí právě kolem Dory, která si náhodou vzpomene na své rodiče, které neviděla od dětství, a rozhodne se je najít (a je hlavní hrdinkou filmu). Marlin s Nemem jí v tom samozřejmě pomohou, neboť se obávají, že by se Dory, trpící ztrátami krátkodobé paměti, mohla sama snadno ztratit.

Trailer k filmu

Související články k filmu Hledá se Dory

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Desítce nejstahovanějších filmů roku 2016 vévodí sci-fi a fantasy

  Desítce nejstahovanějších filmů roku 2016 vévodí sci-fi a fantasy

  13. 1. 2017 10:00 Uplynulý rok se mohl pyšnit pěknou řádkou filmových megahitů. Server TorrentFreak zveřejnil desítku nejstahovanějších filmů na BitTorrentu. S jistotou můžeme říct, že převahu mají tentokrát všichni možní superhrdinové, celkově byl zájem hlavně o žánr sci-fi a fantasy. Ve výčtu však nechybí ani animák, nebo Leonardo Dicaprio ve své oscarové roli. Co všechno jste si loni stáhli vy?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Dory vyzývá Nema na souboj! Který film je lepší?

  Dory vyzývá Nema na souboj! Který film je lepší?

  8. 9. 2016 17:00 Úspěšný animovaný rodinný film Hledá se Nemo se po třinácti letech dočkal svého pokračování v podobě Hledá se Dory. Už jste tento film viděli? Pokud ano, pak je tento článek určen právě vám. Zajímá nás, který z filmů se vám líbil více? Stařičký Nemo, nebo zbrusu nová Dory? Vyjádřete se nám v anketě na konci článku!

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hledá se Dory - recenze

  Hledá se Dory - recenze

  21. 6. 2016 08:00 Přiznám se, že i když byl film Hledá se Nemo super, naposledy jsem ho viděl tak dávno, že už si pořádně nepamatuju jeho děj. Byl v něm ovšem rybák Marlin, jeho syn Nemo a jejich kámoška Dory s výpadky krátkodobé paměti. A ta je hlavní hrdinkou tohoto filmu.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.