Plakát k filmu: Hledá se Dory

Hledá se Dory Finding Dory

dokina.cz
7,3

Premiéra 16. 6. 2016
USA, 2016, 90 min

Žánr:
komedie, dobrodružný, rodinný, animovaný
Režie:
Andrew Stanton | celý štáb

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar „Hledá se Dory“se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové.

Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina.

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar „Hledá se Dory“se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 20 hlasů

Recenze filmu Hledá se Dory

 • Recenze Hledá se Dory na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

 • Recenze Hledá se Dory na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Přiznám se, že i když byl film Hledá se Nemo super , naposledy jsem ho viděl tak dávno, že už si pořádně nepamatuju jeho děj. Byl v něm ovšem rybák Marlin, jeho syn Nemo a jejich kámoška Dory s výpadky krátkodobé paměti. A ta je hlavní hrdinkou tohoto filmu. Vzpomene si totiž, že kdysi měla rodiče, a vydává se je hledat na druhý konec světa moře, do velkého zoologického akvarijního parku. A Marlin s Nemem se vydávají hledat ji, protože se bojí, že se v tom velkém světě sama ztratí. Hledá se Dory je stoprocentně rodinná podívaná, se spoustou nenáročných vtípků a ponaučením, které docela konkrétně říká "i mírně retardované ryby mohou být plnohodnotné členky společnosti a vaše kamarádky". Hlavní novou postavou je naprděná chobotnice Hank, která je zahořklá proti všem a všemu a chce z akvária vypadnout. Jednak je vtipná (jako ostatně většina postav) a jednak je naprosto fantasticky animovaná a při svých pohybech a kamufláži předvádí množství vizuálních gagů, která jsou fakt zábavné. Fakt. Přitom ale má Hank jasně identifikovatelné "přelévající se" pohyby reálné chobotnice, což musela být pro animátory a programátory noční můra.

 • Recenze Hledá se Dory na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Trpím výpadky krátkoblbé paměti, tvrdí o sobě hrdinka animované novinky Hledá se Dory. Což dokazuje, že si od předešlého snímku Hledá se Nemo zachovali hravost i tvůrci českého znění.

 • Recenze Hledá se Dory na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Každá "dvojka" se chtě, nechtě srovnává s předchozím dílem. Dory už není tak vtipná, jako když byla pouze vedlejší postavou. Je to ale přece jen pohádka, ne hollywoodský akční trhák, takže není nutné to s kritikou přehánět. Na tento snímek možná časem zapomeneme, ale za jedno podívání určitě stojí.

 • Recenze Hledá se Dory na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Po třinácti letech přichází do kin pokračování filmu Hledá se Nemo, v němž starostlivý rybí táta Marlin našel s pomocí zapomnětlivé rybky Dory svého ztraceného synka Nema. Děj se tentokrát točí právě kolem Dory, která si náhodou vzpomene na své rodiče, které neviděla od dětství, a rozhodne se je najít (a je hlavní hrdinkou filmu). Marlin s Nemem jí v tom samozřejmě pomohou, neboť se obávají, že by se Dory, trpící ztrátami krátkodobé paměti, mohla sama snadno ztratit.

 • Recenze Hledá se Dory na Total film

  Recenze Total film 70

  Hledá se Dory (USA, 2016) Přes všechny dílčí výtky je Dory nadprůměrný animák, který si v kině užijete. Nečekejte ale nic světoborného, jen lehkou zábavu pro děti, kterou zapomenete stejně rychle, jako Dory svoje myšlenky. Český dabing je vynikající, všichni herci se vrátili ve svých rolích.

Trailer k filmu

Související články k filmu Hledá se Dory

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Desítce nejstahovanějších filmů roku 2016 vévodí sci-fi a fantasy

  Desítce nejstahovanějších filmů roku 2016 vévodí sci-fi a fantasy

  13. 1. 2017 10:00 Uplynulý rok se mohl pyšnit pěknou řádkou filmových megahitů. Server TorrentFreak zveřejnil desítku nejstahovanějších filmů na BitTorrentu. S jistotou můžeme říct, že převahu mají tentokrát všichni možní superhrdinové, celkově byl zájem hlavně o žánr sci-fi a fantasy. Ve výčtu však nechybí ani animák, nebo Leonardo Dicaprio ve své oscarové roli. Co všechno jste si loni stáhli vy?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Dory vyzývá Nema na souboj! Který film je lepší?

  Dory vyzývá Nema na souboj! Který film je lepší?

  8. 9. 2016 17:00 Úspěšný animovaný rodinný film Hledá se Nemo se po třinácti letech dočkal svého pokračování v podobě Hledá se Dory. Už jste tento film viděli? Pokud ano, pak je tento článek určen právě vám. Zajímá nás, který z filmů se vám líbil více? Stařičký Nemo, nebo zbrusu nová Dory? Vyjádřete se nám v anketě na konci článku!

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hledá se Dory - recenze

  Hledá se Dory - recenze

  21. 6. 2016 08:00 Přiznám se, že i když byl film Hledá se Nemo super, naposledy jsem ho viděl tak dávno, že už si pořádně nepamatuju jeho děj. Byl v něm ovšem rybák Marlin, jeho syn Nemo a jejich kámoška Dory s výpadky krátkodobé paměti. A ta je hlavní hrdinkou tohoto filmu.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.