Plakát k filmu: Hlavně nezávazně

Hlavně nezávazně No Strings Attached

dokina.cz
5,5

Premiéra 31. 3. 2011
USA, 2011, 104 min, od 12 let

Žánr:
komedie, romantický
Režie:
Ivan Reitman | celý štáb
Hrají:
Kevin Kline, Ashton Kutcher, Natalie Portman, Cary Elwes, Phil LaMarr | všichni herci

„Kam se ten svět řítí?“ Tahle otázka napadne snad každého, kdo pozná ústřední pár velmi originální romantické komedie hollywoodského veterána Ivana Reitmana. Vztah těchto dvou bytostí určují jen dvě věci – příležitostný sex a složitý soubor pravidel vzájemného koexistování, který by šlo shrnout dvěma slovy – hlavně nezávazně. To znamená: Žádná romantika, žádné randění, žádné předehry, žádné mazlení, žádná žárlivost, žádné lži, žádné výčitky a žádné společné snídaně. Jen čistý sex.

Praktická Emma (Natalie Portman) k tomuto svéráznému životnímu stylu dospěla především proto, že jako doktorka aspirující na atestaci nemá na žádný vztah čas a energii, jen občas potřebuje povolit ventil. To Adam (Ashton Kutcher) má mnohem bolestivější důvody. Poslední přítelkyně ho podváděla s jeho vlastním otcem (Kevin Kline) a vůbec ji neomlouvá, že je to slavný televizní producent, jenž má šarmu na rozdávání. Na duši zraněný Adam se proto rozhodne, že pustí city k vodě a bude si prostě jen nezávazně užívat jako jeho táta. Emmu v minulosti párkrát potkal, a i když jiskra nikdy nepřeskočila, po posledním setkání, ke kterému dopomohly litry vypitého alkoholu, se spolu poněkud impulzivně vyspí. V tom okamžiku se zrodí nápad na nezávazná setkání, při kterých půjde jen a jen o sex. Jenže všechna dohodnutá pravidla platí jen do chvíle, než je jedna ze stran poruší. A to je jen otázka času, protože kdo by věřil tomu, že mezi mužem a ženou může existovat prosté sexuální pouto, které nenaruší láska?

„Chtěla jsem napsat romantický příběh, který polibkem začíná, místo toho aby jím, jako obvykle, končil. Myslím, že je to mnohem modernější pojetí,“ říká scenáristka Elizabeth Meriwether, která našla spřízněnou duši v komediálním klasikovi Ivanu Reitmanovi. „Myslím si, že pro dnešní mladé lidi je mnohem snazší se s někým vyspat, než se do někoho doopravdy zamilovat. Chtěl jsem zjistit, jestli to jde, pravidelně s někým spát, aniž by se do toho připletly emoce,“ dodává režisér.
Scénář balancující na hraně korektnosti byl tak vtipný a provokativní, že do hlavní role přilákal jednu z nejlepších hereček současnosti Natalii Portman, která se tomuto žánru doposud úspěšně vyhýbala. „Tenhle film není romantická pohádka, ale komedie o skutečných současných mladých lidech. Byla bych blázen, kdybych ji odmítla,“ říká herečka.

„Kam se ten svět řítí?“ Tahle otázka napadne snad každého, kdo pozná ústřední pár velmi originální romantické komedie hollywoodského veterána Ivana Reitmana. Vztah těchto dvou ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 866 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 3.99 EUR 9.99 EUR Přehrát online

Recenze filmu Hlavně nezávazně

 • Recenze Hlavně nezávazně na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

  Můžou spolu kamarádi jenom spát, aniž by se to zvrhlo do srdceryvné lovestory? Kdo ví, jak je to v reálu, ale v další hollywoodské rychlokvašce samozřejmě ne. Natalie Portman by se neměla snažit trhnout Nicolase Cage v počtu filmů na půl roku, Ashton Kutcher potřebuje šikovnějšího agenta a Ivan Reitman zázrak, díky kterému by zase začal točit dobré filmy. Po Hlavně nezávazně chtějte maximálně výplňovku na rande, které hodláte strávit se zrakem odvráceným do luxusního výstřihu. Jinak z kina spokojení nepůjdete.

 • Recenze Hlavně nezávazně na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Aston Kutcher a Natalie Portmanová nemají přílišnou "sociální inteligenci" (hlavně ona). Znají se mnoho let, ale až teď se spolu víceméně náhodou vyspí. A dohodnou se, že spolu budou nadále spát, protože jim to spolu sexuálně klape, ale žádné další potřeby si spolu ukájet nebudou, natož aby spolu chodili nebo se zamilovali nebo spolu snídali! Ale plán začne (pochopitelně) trochu skřípat... Je samozřejmé, že jeden nebo oba protagonisté zatouží po něčem víc než po hot sexu, následně to druhý nebo oba odmítnou, nastane krize a nakonec pravá nehynoucí láska. Protože taková zápletka tvůrcům připadal příliš chabá, přidělali velkou spoustu prvoplánovitě legračních podzápletek a veselých postaviček (Kutcherův tatínek Kevin Kline chodící s Kutcherovou bývalkou, několik legračních spolubydlících Portmanové včetně stereotypního legračního gaye, atd...). Některé z nich fungují, ale většina z nich rozmělňuje základní příběh a nemá toho s ním moc společného. V některých okamžicích film chytře poukáže na to, jaká úskalí takové "sexpřátelství" přináší, ale o pár vteřin později už zase někdo někam legračně padá nebo je někdo legračně nadržený nebo někdo mluví legračně hrozně sprostě (což občas není tak legrační, jak si tvůrci zřejmě představovali). Film je poměrně odvážný a kromě sprosté mluvy v něm uvidíte dost nahého masa obou hlavních představitelů. Bohužel, veterán humoru Ivan Reitman už není zdaleka tak "edgy", jak byl před 30 lety, a v místech, kdy by se jeho film mohl stát originálním a provokativním, sází na sitcomovou jistotu. Nejvíce mě na filmu překvapilo, jak ten čas letí a jak hrozně staře vypadají Kevin Kline, Ivan Reitman (má maličké cameo) a Cary Elwes (toho jsem vůbec nepoznal, zde vpravo ).

Trailer k filmu

Související články k filmu Hlavně nezávazně

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 5 filmů, které jsou klony jiných filmů

  5 filmů, které jsou klony jiných filmů

  26. 1. 2017 11:00 Již 26. ledna do kin přichází snímek Resident Evil: Poslední kapitola, údajné definitivní finále této sáhodlouhé značky. Pokud jste však měli za to, že tento film vyšel nedávno, nikdo vám to nemůže mít za zlé - na 24. listopadu totiž do kin dorazil jeho věčný konkurent Underworld: Krvavé války. Soutěžení těch dvou sérií není ve filmovém světě ojedinělé. Naopak by se dalo říct, že právě díky konkurenci vzniklo mnoho kvalitních bijáků.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hlavně nezávazně

  Hlavně nezávazně

  30. 3. 2011 08:05 „Kam se ten svět řítí?“ Tahle otázka napadne snad každého, kdo pozná ústřední pár velmi originální romantické komedie hollywoodského veterána Ivana Reitmana. Vztah těchto dvou bytostí určují jen dvě věci – příležitostný sex a složitý soubor pravidel vzájemného koexistování, který by šlo shrnout dvěma slovy – hlavně nezávazně. To znamená: Žádná romantika, žádné randění, žádné předehry, žádné mazlení, žádná žárlivost, žádné lži, žádné výčitky a žádné společné snídaně. Jen čistý sex.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Severoamerickým kinům kralovala komedie s Natalií Portman a Ashtonem Kutcherem

  Severoamerickým kinům kralovala komedie s Natalií Portman a Ashtonem Kutcherem

  25. 1. 2011 08:15 V severoamerických kinech se divácky nejúspěšnějším filmem uplynulého víkendu stala romantická komedie Hlavně nezávazně s Natalií Portman a Ashtonem Kutcherem v hlavních rolích.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.