Plakát k filmu: Hezké vstávání

Hezké vstávání Morning Glory

dokina.cz
5,8

Premiéra 24. 2. 2011
USA, 2010, 107 min

Žánr:
komedie, drama, romantický
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Jeff Goldblum, Rachel McAdams, Diane Keaton, Harrison Ford, James P. Anderson | všichni herci

Becky Fuller (Rachel McAdams) je mladá, krásná, ambiciózní a právě získala vysněnou práci. Přesto se její život řítí do pekel. Scenáristka Aline Brosh McKenna lehce oprášila vlastní úspěšný model z komedie Ďábel nosí Pradu a stvořila další variaci na téma souboje „Panny s Netvorem“.

Zaměstnání televizní produkční je ideální pro workoholiky, kterým to stejně rychle mluví jako myslí a kteří nemají problém zařídit na počkání nemožné. Tedy i pro Becky, která má zachránit vadnoucí ranní televizní show jménem Rozbřesk, jejíž podíly na koláčích sledovanosti jsou tenké jako papír. Akční Becky má mraky nápadů, co udělat jinak a lépe, jenže hned ten první se promění v permanentní noční můru. K moderátorské harcovnici ranního vysílání Colleen Peckové (Diane Keaton) se totiž rozhodne přidat legendu mezi americkými žurnalisty Mikea Pomeroye (Harrison Ford). Tenhle nesympatický a nafoukaný potížista jí vinou smlouvy, kterou má podepsanou s televizní společností, nemůže poslat kamsi, a tak jí z moderátorského křesílka alespoň znepříjemňuje život, jak se dá. Aby bylo ještě hůř, nebezpečně to skřípe i mezi ním a Colleen, a aby bylo úplně nejhůř, koláče se dál ztenčují, i když už to skoro nejde. Tváří v tvář nevyhnutelnému krachu se Becky pokusí o nemožné, ačkoliv bezmála stachanovské nasazení jí začíná komplikovat rodící se vztah k jednomu z kolegů (Patrick Wilson).

Sexy komedie Hezké vstávání se produkčně ujal J. J. Abrams (seriál Ztraceni, Star Trek). „Líbila se mi představa souboje mladé, idealistické a dobrosrdečné produkční se starým moderátorem, který je jejím naprostým protipólem. Takhle vypadá ideální materiál pro dobrou komedii,“ říká Abrams.

Hezké vstávání je nejen zábavné (jak by taky ne, když ho má na svědomí režisér neodolatelné komedie Notting Hill Roger Michell), ale navíc velmi věrně zobrazuje zákulisí jednoho z nejnáročnějších televizních formátů. Scenáristka Mc Kenna se pěkných pár týdnů nevyspala, jen aby mohla nasávat atmosféru na place skutečného „Rozbřesku“, takže všechny detaily, včetně moderátorů usínajících v přímém přenosu, odpovídají realitě.

Becky Fuller (Rachel McAdams) je mladá, krásná, ambiciózní a právě získala vysněnou práci. Přesto se její život řítí do pekel. Scenáristka Aline Brosh McKenna lehce oprášila ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 477 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 3.99 EUR 9.99 EUR Přehrát online

Recenze filmu Hezké vstávání

  • Recenze Hezké vstávání na MovieZone

    Recenze MovieZone 40

    Rachel McAdams má za úkol nakopnout nechvalně proslulou ranní show, zkrotit nabubřelé ego Harrisona Forda, sbalit Patricka Wilsona a dát svůj život do kupy tak, aby jí bavilo vstávat ve čtyři ráno. Problém je, že v ospalé režii Rogera Michella vás nebude bavit ani jedna z těch činností... a brzy vás přestane bavit i přemýšlení nad tím, jestli je to romantika, vztahovka, profesní sonda nebo prostě jen cukrová vata bez chuti a zápachu. Přejeme hezké vstávání ze sedaček - pro svoje dobro tak učiňte dlouho před závěrečnými titulky.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.