Plakát k filmu: Hašišbába

Hašišbába Paulette

dokina.cz
5,0

Premiéra 21. 2. 2013
Francie, 2012, 87 min

Žánr:
komedie
Režie:
Jérôme Enrico | celý štáb
Hrají:
Carmen Maura, Bernadette Lafont, Dominique Lavanant, Françoise Bertin | všichni herci

Paulette žije sama v paneláku na předměstí Paříže a stěží stačí vyžít z důchodu. Jednoho večera se v suterénu svého domu stane náhodným svědkem pochybného obchodu. Vidí v tom znamení osudu a rozhodne se, že začne prodávat marihuanu. A proč by ne? Paulette byla kdysi cukrářkou. Její smysl pro obchod i kuchařský talent jsou pro ni dostatečnými trumfy, aby našla originální řešení k provozování svého nového „povolání“. Přesto ale není jednoduché stát se ze dne na den dealerem!

Paulette žije sama v paneláku na předměstí Paříže a stěží stačí vyžít z důchodu. Jednoho večera se v suterénu svého domu stane náhodným svědkem pochybného obchodu. Vidí v tom ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 8 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 59.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Hašišbába

  • Recenze Hašišbába na fffilm

    Recenze fffilm 40

    Paulette je nevrlá stará babizna, žijící sama na hnusném francouzském sídlišti. Kromě toho je velmi chudá, takže když zjistí, kolik se dá vydělat prodejem drog, stane se dealerkou. Protože důchodkyně z takové činnosti nikdo nepodezřívá (ani její zeť policista), časem si vybuduje slušné impérium a protože bývala pekařkou, začne péct a prodávat drogové dobroty... Samozřejmě, že se dočkáte všech těch scén, které očekáváte: Hašišbába studuje, co je to marihuana. Marihuana se poprvé omylem dostane do dortu pro jiné důchodkyně. HAšišbába začne péct a prodávat marjánkové cukroví policii pod nosem, ta stále netuší. Hašišbába studuje jak budovat drogové impérium. Velký dealer chce Hašišbábu zaměstnat. Samozřejmě, že se celý film odehrává ve světě, který nemá nic společného s realitou a nikdo se nezabývá tím, jestli není něco špatného na tom, že teenageři (a babička) na sídlišti prodávají drogy, a podobně. Jsou ale praštěné odlehčené francouzské komedie, které mají tempo a jakýsi příběh (například Oui, šéfe ), a praštěné odlehčené francouzské komedie, které tempo a jakýsi příběh postrádají - jako Hašišbába . První problém mám s titulní hrdinkou, která je 90 procent filmu opravdu nesympatická, zákeřná a ZLÁ svině. Je rasistická a xenofobní jako Borat, nadává své dceři i vnoučkovi (aniž by tito udělali cokoliv špatného), krade, podvádí atd., a je zcela bezdůvodně zlá i na lidi, kteří se jí upřímně snaží pomoci. A vypadá a mluví jako Lionelova maminka z Braindead . V závěru filmu pak tvůrci hrají na trochu vážnější notečku a snaží se nám vysvětlit, jak se z báby najednou stala hodná stařenka, ale to nefunguje ani trošičku, a je to o to strašnější, že v těchto scénách je už tak řídkého humoru ještě méně. Režisér se snaží dokodrcat k oněm výše zmíněným "vděčným scénám" a je mu vpodstatě úplně jedno, jaký smysl dávají dějové zvraty, které k těm scénám vedou. Občasa je to tak divné, až je to skoro dada (někdo se někde zcela nelogicky objeví a chce nějakou zcela nelogickou věc, protože scénář ho tam v tu chvíli potřebuje). Kromě toho má film ještě trochu problém pro českého diváka, protože se v něm několikrát vyskytnou dialogy titulkované tímto stylem: X: "Nemáte trávu?" Y: "Jestli nemám co?" Z: "Ona myslí jestli nemáte trávu." Y: "Aha, tu mám." Takže buď jsou hrdinové retardovaní, nebo nějaký slangový/přízvukový humor zmizel v překladu. Přestože film má necelých 90 minut, nudil jsem se při něm opravdu značně. Neurazil mě (a není ani v nejmenším kontroverzní nebo něco podobného), ale byl bych radši, kdyby neexistoval.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.