Plakát k filmu: Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky Happy-Go-Lucky

dokina.cz
7,4

Anglie, 2008, 118 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Mike Leigh | celý štáb
Hrají:
Sally Hawkins, Eddie Marsan, Elliot Cowan | všichni herci

Je těžké být šťastný?

V nové rozverné komedii scénáristy/režiséra Mikea Leighe září Sally Hawkinsová jako Poppy, nezkrotná a bezstarostná učitelka, která vnáší nakažlivý a neutuchající optimismus do každé situace, která ji potká, a nabízí tak působivý, pravdivý a velice lidský průzkum jedné z nejzáhadnějších a často nejprchavějších předností lidského života: ŠTĚSTÍ.

Poppyin optimistický pohled na svět je prověřen již na začátku příběh, když jí někdo ukradne kolo. Nicméně ona se zapíše do autoškoly ke Scottovi, který se ukáže být jejím „neporazitelným nepřítelem“ – vztekajícím se, upjatým cynikem. Napětí při jejich týdenních lekcích narůstá a Poppy musí vynakládat stále větší úsilí na to, aby si i nadále udržela pozitivní mysl a dobrou náladu. A jak si poradí s nervově labilní učitelkou flamenga, zatrpklou těhotnou sestrou, problémovým bezdomovcem, malým rváčem ve své třídě a zablokovanou páteří?

Nyní zodpovězte otázku: „Je sklenice z půli plná nebo z půli prázdná?

Je těžké být šťastný? V nové rozverné komedii scénáristy/režiséra Mikea Leighe září Sally Hawkinsová jako Poppy, nezkrotná a bezstarostná učitelka, která vnáší nakažlivý a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 102 hlasů
  • -

Recenze filmu Happy-Go-Lucky

  • Recenze Happy-Go-Lucky na fffilm

    Recenze fffilm 60

    Poppy je asi 30 let stará, ne moc bohatá, a žije v současé Británii. Je učitelka, nemá chlapa a je hrozně optimistická. Vlastně bych to už ani nenazval optimismem. Když jste tak optimističtí, že se dětinsky hihňáte i v situacích, kdy vám jde o zdraví či o život, a ignorujete rady, které vám pomáhají to zdraví si uchovat (např. od instruktora v autoškole), tak už bych to nenazýval optimismem, ale nějakým sprostším slovem. Film je dvouhodinovou mozaikou různých výjevů z Poppyina života. Nedočkáme se nějakého vývoje její postavy (občas má náběh k serióznosti, ale po chvíli zase jede ve starých kolejích), nedočkáme se žádných narativních prvků v obvyklém smyslu těchto slov. Dočkáme se několika rozkošných epizodek, které by mi přišly super jako praštěná komická vložka v Bridget Jonesové, ale nepřijdou mi zdaleka tak super jako něco, co má vytvářet základní kostru celého filmu. Dialogy a herecké výkony jsou velice působivé a místy máte skoro dojem, že se díváte na dokument. Skoro. A kdyby to dokument byl, asi bych byl nadšenější. Ale pokud je to původní příběh, odehraný herci, nevidím důvod, proč se na to dívat, když v každé hospodě v každou danou chvíli sedí několik podobných týpků a stačí jim jenom koupit pár piv, abyste si jejich šílenost užili z první ruky a stoprocentně reálně. Mike Leigh se tímto filmem v mých očích definitivně zařadil po bok Davida Lynche nebo Petera Greenawaye (mluvím o jejich současné tvorbě). Je to rozhodně inteligentní člověk a extrémně schopný filmař, jehož aktuální filmy se se mnou naprosto míjejí a nikdy v životě bych si s ním nechtěl o ničem povídat, kdyby třeba přijel do Prahy na Febiofest... A přesně tato věta je pro mnohé z vás jistě velkým doporučením. V tom byla její pointa. P.S: V podstatě souhlasím s textem recenze Aleny Prokopová (až na tu poslední větu s Umučením Krista ). Akorát že pro mě to všechno je argument, podporující mé šedesátiprocentní hodnocení a nikoliv její stoprocentní.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.