Plakát k filmu: Hadewijch - mezi Kristem a Alláhem

Hadewijch - mezi Kristem a Alláhem Hadewijch

dokina.cz
6,7

Premiéra 26. 3. 2010
Francie, 2009, 105 min

Žánr:
drama
Režie:
Bruno Dumont | celý štáb
Hrají:
Julie Sokolowski | všichni herci

Matka představená je šokována slepou a fanatickou vírou mladé novicky Hadewijch a pošle ji pryč z kláštera, aby objevila sebe samu. Hadewijch se znovu stává Céline, dvacetiletou dcerou ministra francouzské vlády. Její vášnivá láska k Bohu, vztek a setkání s Yassinem a Nassirem ji svedou na nebezpečnou stezku. Po vypovězení z kláštera se Céline vrhne do prozkoumávání svého okolí.

Potkává arabského mladíka Yassina a brzy spolu s ním navštěvuje koncerty a projíždí se na skútru po Paříži. Céline však nechce sex a neustále odolává Yassinovým návrhům, z čehož je mladík nešťastný a zmatený. Yassine má bratra Nassira, který je fanatickým vyznavačem své víry. Jakmile se Céline seznámí s Nassirem a zjistí, že sdílejí společné myšlenkové základy (navzdory faktu, že ona je Křesťanka a on Muslim), může začít drama.

Matka představená je šokována slepou a fanatickou vírou mladé novicky Hadewijch a pošle ji pryč z kláštera, aby objevila sebe samu. Hadewijch se znovu stává Céline, dvacetiletou ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 134 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Související články k filmu Hadewijch - mezi Kristem a Alláhem

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Dumont představil film, který nechtějí promítat muslimové

  Dumont představil film, který nechtějí promítat muslimové

  28. 3. 2010 19:55 Fascinující studie následků, které mohou vzniknout z neomezené víry v boží lásku. Tak lze stručně charakterizovat kontroverzní film Hadewijch - mezi Kristem a Alláhem.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hadewijch - mezi Kristem a Alláhem

  Hadewijch - mezi Kristem a Alláhem

  25. 3. 2010 10:00 Matka představená je šokována slepou a fanatickou vírou mladé novicky Hadewijch a pošle ji pryč z kláštera, aby objevila sebe samu. Hadewijch se znovu stává Céline, dvacetiletou dcerou ministra francouzské vlády. Její vášnivá láska k Bohu, vztek a setkání s Yassinem a Nassirem ji svedou na nebezpečnou stezku.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.