Plakát k filmu: Gulliverovy cesty 3D

Gulliverovy cesty 3D Gulliver's Travels

dokina.cz
4,0

Premiéra 20. 1. 2011
USA, 2010, 84 min

Žánr:
komedie
Režie:
Rob Letterman | celý štáb
Hrají:
Jack Black, Emily Blunt, Jason Segel, Amanda Peet, Billy Connolly | všichni herci

V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů. Podfukem se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, kterou tajně miluje, aby ho pověřila napsáním článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy Gulliver ale ztroskotá a dostane se do dosud neobjevené země Liliputánů.

Zde je sice nejprve zatčen generálem Edwardem (Chris O’Dowd), ale již brzy se z něj stane všemi obdivovaný a respektovaný obr. Gulliver pomáhá prostému hochovi Horatiovi (Jason Segel) namluvit si princeznu (Emily Blunt) a sám dokáže porazit nepřátelskou armádu Blefusciánů. K tomu přidá několik smyšlených povídaček o tom, jak vymyslel největší vynálezy světa a jak byl ve středu dění těch nejdůležitějších světových událostí a jeho důležitost nabývá vskutku obřích rozměrů. Když ale vyjde najevo skutečná pravda o tom, co je zač, ztratí Gulliver veškerou přízeň, kterou si u Liliputánů vydobyl. Navíc se kvůli němu Liliputáni ocitnou ve velkém nebezpečí a tak mu nezbývá nic jiného než nalézt způsob, jak napravit všechny škody, které spáchal.

Gulliver v podání Jacka Blacka je díky jeho nezaměnitelnému humoru, energii a neuvěřitelným příhodám velmi sympatická a až dětská postava. “Jack je středobodem filmu,” říká o výkonu hlavního protagonisty režisér Rob Letterman (Příběh žraloka, Monstra vs. Vetřelci). Zároveň dodává: „Gulliverovy cesty jsou především o postavách, vztazích a silných emocích. Efekty a 3D jsou “jen” třešničkou na dortu.” Zajímavostí je, že na vizuálních efektech filmu pracovala mimo jiné společnost WETA Digital, která je držitelem Oscarů za přelomovou práci na filmu Avatar, trilogii Pán prstenů a remaku slavného King Konga. Svět Liliputánů vytvořil filmový architekt Gavin Bocquet, který se podílel na filmech Star Wars– epizody I -III.

V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 378 hlasů

Recenze filmu Gulliverovy cesty 3D

  • Recenze Gulliverovy cesty 3D na MovieZone

    Recenze MovieZone 30

    Jack Black hraje Jacka Blacka v nových Gulliverových cestách. Těm nesvědčí přesun do současnosti, hloupé mainstreamové ladění ani absence slušného scénáře. Další literární klasika se tak dočkala ukázkového zprznění, a za film by se měl stydět každý, kdo v něm měl prsty. Že to má být hlavně pro děti? Jasně… Proč je tu tedy tolik filmových odkazů, že by je nespočítal ani ten největší nerd na světě?

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.