Plakát k filmu: Gulliverovy cesty 3D

Gulliverovy cesty Gulliver's Travels

dokina.cz
4,2

Premiéra 20. 1. 2011
USA, 2010, 84 min

Žánr:
komedie
Režie:
Rob Letterman | celý štáb
Hrají:
Jack Black, Emily Blunt, Jason Segel, Amanda Peet, Billy Connolly | všichni herci

V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů. Podfukem se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, kterou tajně miluje, aby ho pověřila napsáním článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy Gulliver ale ztroskotá a dostane se do dosud neobjevené země Liliputánů.

Zde je sice nejprve zatčen generálem Edwardem (Chris O’Dowd), ale již brzy se z něj stane všemi obdivovaný a respektovaný obr. Gulliver pomáhá prostému hochovi Horatiovi (Jason Segel) namluvit si princeznu (Emily Blunt) a sám dokáže porazit nepřátelskou armádu Blefusciánů. K tomu přidá několik smyšlených povídaček o tom, jak vymyslel největší vynálezy světa a jak byl ve středu dění těch nejdůležitějších světových událostí a jeho důležitost nabývá vskutku obřích rozměrů. Když ale vyjde najevo skutečná pravda o tom, co je zač, ztratí Gulliver veškerou přízeň, kterou si u Liliputánů vydobyl. Navíc se kvůli němu Liliputáni ocitnou ve velkém nebezpečí a tak mu nezbývá nic jiného než nalézt způsob, jak napravit všechny škody, které spáchal.

Gulliver v podání Jacka Blacka je díky jeho nezaměnitelnému humoru, energii a neuvěřitelným příhodám velmi sympatická a až dětská postava. “Jack je středobodem filmu,” říká o výkonu hlavního protagonisty režisér Rob Letterman (Příběh žraloka, Monstra vs. Vetřelci). Zároveň dodává: „Gulliverovy cesty jsou především o postavách, vztazích a silných emocích. Efekty a 3D jsou “jen” třešničkou na dortu.” Zajímavostí je, že na vizuálních efektech filmu pracovala mimo jiné společnost WETA Digital, která je držitelem Oscarů za přelomovou práci na filmu Avatar, trilogii Pán prstenů a remaku slavného King Konga. Svět Liliputánů vytvořil filmový architekt Gavin Bocquet, který se podílel na filmech Star Wars– epizody I -III.

V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 380 hlasů
 • -

Recenze filmu Gulliverovy cesty 3D

 • Recenze Gulliverovy cesty 3D na MovieZone

  Recenze MovieZone 30

  Jack Black hraje Jacka Blacka v nových Gulliverových cestách. Těm nesvědčí přesun do současnosti, hloupé mainstreamové ladění ani absence slušného scénáře. Další literární klasika se tak dočkala ukázkového zprznění, a za film by se měl stydět každý, kdo v něm měl prsty. Že to má být hlavně pro děti? Jasně… Proč je tu tedy tolik filmových odkazů, že by je nespočítal ani ten největší nerd na světě?

 • Recenze Gulliverovy cesty 3D na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Radši si to řekněme rovnou: V tomto filmu není ani stopa po satiře Swiftovy původní knihy. Vlastně, v tomto filmu není ani stopa po ničem ze Swiftovy knihy. Jediné styčné body spočívají v tom, že: Hrdina se jmenuje Lemuel Gulliver Hrdina se dostane na ostrov, obývaný pidilidmi (kteří mluví anglicky a žijí jakoby na přelomu 19. a 20. století) Pidilidé bojují proti ostrovu jiných pidilidí Při požáru Gulliver uhasí královský palác svou močí Gulliver zabrání námořní invazi To je opravdu kompletní výčet všeho, co má tento film společného s "předlohou" (v hodně velkých uvozovkách). Pokud ale neočekáváte věrnost předloze, nebo snad nedejbože inteligentní satiru, čeká vás 85 minut docela zábavného a svižného blbnutí á la Monstra versus vetřelc i nebo Já, padouch . Gulliver sice není animovaný. Animáky ovšem připomíná nejen stylem humoru, ale také kompozicí záběrů, kdy kameraman věděl, jak dodat scéně humor tím, že někoho zobrazí patřičně monstrózně nebo patřičně pidi. A tím rozhodně nechci tvrdit, že film má bůhvíjak úžasné triky. Na filmu vlastně není NIC "bůhvíjak úžasného". Je to víceméně série epizodních vtípků, z nichž slušná část vzbuzuje aspoň pousmání, mnohé z nich jsem neočekával, vata je redukována na minimum (k seznámení Gullivera s Liliputány dojde už asi po 15 minutách filmu) a většina scén není vyloženě dementní. Herci jsou sympatičtí a působí dojmem, že se snažili. Hlavní je, že jsem se neironicky, nečernohumorově, neperverzně, upřímně bavil . Kdyby film neměl 85 minut, ale například 105 minut, pravděpodobně bych se bavil o dost méně. P.S: Viděl jsem 2D verzi bez dabingu. Ta se bude promítat i v některých našich kinech.

Trailer k filmu

Související články k filmu Gulliverovy cesty 3D

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Gulliverovy cesty vedou v tržbách, Nevinnost v počtu diváků

  Gulliverovy cesty vedou v tržbách, Nevinnost v počtu diváků

  26. 1. 2011 07:55 I přes vcelku negativní reakce kritiků skončil americký snímek Gulliverovy cesty v čele víkendové návštěvnosti českých kin. Odsunul tak českou novinku Jana Hřebejka a Petra Jarchovského Nevinnost, kterou sice vidělo více diváku ale rozhodující jsou tržby a ty měl americký snímek vzhledem k dražším vstupenkám vyšší.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Gulliverovy cesty

  Gulliverovy cesty

  18. 1. 2011 08:05 V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmový Gulliver Jack Black v zemi liliputánů

  Filmový Gulliver Jack Black v zemi liliputánů

  13. 1. 2011 08:30 Nový snímek režiséra Roba Lettermana Gulliverovy cesty, inspirovaný stejnojmenným fantastickým a satirickým cestopisem Jonathana Swifta nás zavádí do tajemné země liliputánů.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.