Plakát k filmu: Grimsby

Grimsby Grimsby

dokina.cz
6,0

Premiéra 10. 3. 2016
Anglie, 2016, 82 min, od 15 let

Žánr:
komedie
Režie:
Louis Leterrier | celý štáb
Hrají:
Sacha Baron Cohen, Mark Strong, Rebel Wilson, Isla Fisher, Penélope Cruz | všichni herci

Sacha Baron Cohen, tvůrce Borata, Bruna, Diktátora a Aliho G je zpátky v nejbláznivější komedii roku! Tentokrát jako nepříliš povedený bratr jednoho z nejlepších špiónů světa. Sympatický, avšak trochu přihlouplý fotbalový hooligan Nobby (Sacha Baron Cohen) se po letech setká se svým bratrem Sebastianem (Mark Strong), neúprosným MI6 agentem, aby společnými silami odvrátili globální teroristický útok a zároveň dokázali, že za každým velkým špiónem se skrývá nevydařený sourozenec.

Nobby má všechno, co si muž z Grimsby může přát – 9 dětí a přítelkyni (Rebel Wilson), kterou nade vše miluje. Chybí mu jen jediné: jeho mladší bratr Sebastian (Mark Strong), kterého už 28 let marně hledá. Když Nobby svého bratra konečně najde, netuší, že má před sebou nejnebezpečnějšího agenta MI6, který právě odhalil tajné plány teroristického útoku. Sebastian je však křivě obviněn a dává se na útěk. S hrůzou si uvědomí, že pokud má zachránit svět, neobejde se bez pomoci největšího blbce na zemi - svého bratra.

Sacha Baron Cohen, tvůrce Borata, Bruna, Diktátora a Aliho G je zpátky v nejbláznivější komedii roku! Tentokrát jako nepříliš povedený bratr jednoho z nejlepších špiónů světa. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Grimsby

 • Recenze Grimsby na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Fotbalový chuligán Nobby po letech našel svého bratra Sebastiana, který se živí jako tajný agent a kvůli Nobbymu zpackal svou poslední misi. Teď se musí schovat a brácha mu rád pomůže, brzy ale mají za patami jak teroristy, tak i Sebastianovy bývalé kolegy. A dál už to asi odhadnete sami. Grimsby je klasickou akční komedií s jedním borcem a jedním pakem, dobře natočenou akcí, parádní hereckou chemií a humorem, který si nebere servítky a dost možná kvůli němu spousta lidí v půlce odejde domů pustit si nějakou neškodnou animovanou pohádku. Víc jsme asi nečekali.

 • Recenze Grimsby na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Sebastian Butcher (Mark Strong) je elitní tajný agent MI6 s povolením zabíjet (vpodstatě James Bond). Od dětství se nesetkal se svým bratrem Nobbym Butcherem (Sacha Baron Cohen), což je dementní fotbalový hooligan s 11 dětmi a tlustou přítelkyní, žijící v britském přímořském městečku Grimsby (něco jako naše Ostrava!!!, ale ještě víc incestu). Nobby svého bratra konečně po 28 letech vypátrá v Londýně, ale zrovna ve chvíli, kdy řeší nějaké velmi složité spiknutí (a sám "pomůže" tomu, že se to spiknutí ještě zkomplikuje). Takže se oba bratři vydávají na cestu kolem světa, aby očistili své jméno, odhalili pravé padouchy a přežili to, že jim jdou úplně všichni po krku. Komedie Grimsby je čistě hraný film podle scénáře (nekoná se tedy žádné "napalování skutečných lidí" jako v Boratovi nebo Brunovi ). Film ale nerežíroval Larry Charles, jako většinu Cohenových předchozích, nýbrž Louis Letterier (první dva Kurýři , Podfukáři , remake Souboje titánů ), což je dost zajímavá volba, protože nemá téměř žádné zkušenosti s (chtěným) filmovým humorem.

 • Recenze Grimsby na iDnes

  Recenze iDnes 35

  Komik Sacha Baron Cohen přehodil výhybku od výstřední provokace k tuctové nechutnosti. Ve filmu Grimsby, který přichází do našich kin, pěstuje hlavně záchodový humor.

 • Recenze Grimsby na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 55

  Grimsby je šílená akční komedie, která naprosto postrádá nějaký pud sebezáchovy a vlastnosti, jako je stud. Ať už se nám při sledování některých scén zvedá či nezvedá žaludek, jedno se této „ujetosti“ upřít nedá, a to je originalita. Toto opravdu jen tak někdo nevymyslí, otázkou ale je, zda nekorektní vtipy padnou či nepadnou na úrodnou půdu.

 • Recenze Grimsby na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Předem upozorňuji, že britské komedii Grimsby dávám 70% proto, že jsem se u ní opravdu dobře bavil a místy se u ní smál až překvapivě vytrvale a hlasitě, nicméně ne každý bude tento pocit sdílet (což asi platí pro všechny filmy, ale tady je to mimořádně extrémní). Její humor je totiž skutečně tak hraniční, že pro mnohé diváky to bude už hooooodně za prahem snesitelnosti a vůbec se nebudu divit, když se z ní bude v kinech houfně odcházet (určitě víc než z druhého Zoolandera).

 • Recenze Grimsby na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 70

  Sacha Baron Cohen se přestrojil za vylitého fotbalového buránka, vzal si na mušku špionážní filmy a připravil si kýbl plnou nádrž fórů o tělesných tekutinách. Přetékající.

Trailer k filmu

Související články k filmu Grimsby

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Nejbláznivější komedie roku a praktiky StB

  Filmové premiéry: Nejbláznivější komedie roku a praktiky StB

  9. 3. 2016 10:00 Fotbalový hooligan Sacha Baron Cohen, nemilosrdná bitva ohrožující lidstvo, Adolf Hitler jako komik v dnešním Berlíně či hledání bývalého člena StB. Tento týden nás čeká šest filmových premiér a herecký debut Jiřího Voskovce v rekonstruované verzi snímku z poloviny dvacátých let.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Grimsby - recenze praštěné komedie s

  Grimsby - recenze praštěné komedie s "Boratem"

  7. 3. 2016 11:40 Sebastian Butcher (Mark Strong) je elitní tajný agent MI6 s povolením zabíjet (v podstatě James Bond). Od dětství se nesetkal se svým bratrem Nobbym Butcherem (Sacha Baron Cohen), což je dementní fotbalový hooligan s 11 dětmi a tlustou přítelkyní, žijící v britském přímořském městečku Grimsby (něco jako naše Ostrava!!!, ale ještě víc incestu).

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.