Plakát k filmu: Good bye, Lenin

Good bye, Lenin Good Bye Lenin!

dokina.cz
7,8

Německo, 2003, 121 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Wolfgang Becker | celý štáb
Hrají:
Daniel Brühl, Maria Simon, Florian Lukas, Marc Bischoff, Martin Brambach, Christine Schorn | všichni herci

Říjen 1989, východní Německo, do pádu berlínské zdi zbývá pouze několik dní. Pro Alexe a jeho sestru se ale život již změnil.

Jejich matka měla srdeční záchvat a upadla do kómatu. Poté, co se z něho k nesmírné radosti a úlevě Alexe po osmi měsících probrala, socialistické Německo již není tím, čím bývalo.

Alex, který je doktory varován, že jakýkoli náhlý šok či citové rozrušení by matčino slabé srdce nemuselo vydržet, se rozhodne matce zatajit skutečnost, že v jejím milovaném východním Německu nastoupil kapitalismus. Proto donutí celé své okolí předstírat, že se nic nezměnilo, tím se však dostává do stále absurdnějších situací.

Tragikomický snímek, připomínající Hřebejkovy Pelíšky, výborně evokuje atmosféru bývalé NDR. Obsazení hlavní role Alexe mladým Danielem Brühlem výrazně přispělo k vřelosti a lidskosti, která z filmu sálá.

Na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně byl snímek promítán v soutěži a získal Modrého anděla - cenu pro nejlepší evropský film.

Říjen 1989, východní Německo, do pádu berlínské zdi zbývá pouze několik dní. Pro Alexe a jeho sestru se ale život již změnil. Jejich matka měla srdeční záchvat a upadla do ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 248 hlasů
  • -
  • -
  • -

Související články k filmu Good bye, Lenin

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Když se muž vrací domů

    Když se muž vrací domů

    15. 7. 2009 13:11 Příjezd slavného rodáka – nejlépe operního pěvce či pěvkyně – do malého města zpravidla rozdmýchá místní zatuchliny, ať již se uctívaná celebrita na vznikajících rozbrojích podílí, či nikoli

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.