Plakát k filmu: Gnomeo a Julie

Gnomeo a Julie Gnomeo and Juliet

dokina.cz
5,3

Premiéra 17. 2. 2011
USA, Anglie, 2011, 84 min

Žánr:
komedie, dobrodružný, rodinný, romantický, fantasy, animovaný
Režie:
Kelly Asbury | celý štáb
Hrají:
James McAvoy, Emily Blunt, Ashley Jensen, Michael Caine, Matt Lucas, Jim Cummings, Maggie Smith, Jason Statham, Ozzy Osbourne, Patrick Stewart | všichni herci

Nový animovaný komediálně-dobrodružný snímek Gnomeo a Julie dává nejslavnějšímu příběhu lásky na světě Williama Shakespeara další rozměr. Režisérem filmu je tvůrce Shreka 2 Kelly Asbury, scénář napsal Mark Buton, který je autorem úspěšného Madagaskaru, což je záruka zábavného příběhu, u kterého se budou bavit děti i dospělí. Užít si jej můžete ve formátu 3D v kinech právě v období svatého Valentýna, což je zajisté ten nejlepší čas na příběh lásky.

Název filmu, tedy úprava originálního názvu hry, vychází ze slova „gnóm“, což méně často používané označení pro trpaslíka. Filmu se jako výkonný producent ujal zpěvák a skladatel Elton John, jehož písně jsou použité jako hudební doprovod. Klasické hity se během děje střídají s novými kusy, které napsal spolu s dlouholetým spolupracovníkem Bernie Taupinem a nazpíval s několika slavnými kolegyněmi – o spolupráci s ním veřejně mluví i samotná Lady Gaga či Nelly Furtado. „Je to velmi přístupný a přímý film, zábavný a vtipný, hodně také díky zasazení děje do typického britského prostředí a používání hovorových výrazů,“ říká o filmu Elton John.

Nový animovaný komediálně-dobrodružný snímek Gnomeo a Julie dává nejslavnějšímu příběhu lásky na světě Williama Shakespeara další rozměr. Režisérem filmu je tvůrce Shreka 2 Kelly ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 445 hlasů

Recenze filmu Gnomeo a Julie

  • Recenze Gnomeo a Julie na fffilm

    Recenze fffilm 40

    Ve Stratfordu nad Avonou (současném) vedle sebe stojí dva domy. Jeden má na zahrádce červené trpaslíky, druhý modré trpaslícky. Modří s červenými se nenávidí. Jeden z modrých se jmenuje "Gnomeo", jedna z červených "Julie". A dál už je to asi jasné, že... Především je nutno upozornit, že občas bývá zmiňován v souvislosti s tímto filmem Disney. Ano, distributorem filmu je jedna z divizí Disneyho, ale natočili ho zcela jiní lidé a bylo by omylem domnívat se, že jde o film s podobným rozpočtem a s podobnou řemeslnou kvalitou jako třeba Na vlásku . Ne že by byl vyloženě odporný nebo neumětelský, ale všechno je v něm takové nějaké... chudé a vyblité. Něco dost podobného platí o scénáři, který je samozřejmě klišé na klišé, infantilní humor na infantilní humor a pokud v něm je něco vtipného, je to vtipné groteskovým "tom and jerryovským" akčním způsobem. Ta hláška se Spider-Manem v traileru je - obávám se - asi nejvtipnější hláška v celém filmu. Náhodné odkazy na Shakespeara (na pár sekund je vidět logo firmy "Rosencrantz & Guildenstern", hahaha!) neberu jako humor. I když dabing není špatný, bylo mi samozřejmě líto, že jsem byl připraven o slavné britské hlasy (viz trailer). Závěr je tudíž jasný: Tento film je námětem podobně slabý jako méně vydařené kousky od Disneyho (tj. rozhodně to není nějaký nesnesitelný teror), ale technické a umělecké zpracování je výrazně slabší a méně zajímavé. P.S: Že to bylo ve 3D si pamatuji jen na základě toho, že jsem měl na nose 3D brýle... P.P.S: Hodně se taky mluví o tom, že ve filmu je "nová původní hudba Eltona Johna". Přiznám, že se v Eltonu Johnovi moc neorientuju, ale přišlo mi, že jsem tam jeho neznámou písničku slyšel jen jednu (plus nějaké kusy z jiných, starších). Rozhodně to není důvod proč na film chodit.

Trailer k filmu

Související články k filmu Gnomeo a Julie

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.