Plakát k filmu: Gangster Squad – Lovci mafie

Gangster Squad: Lovci mafie Gangster Squad

dokina.cz
6,0

Premiéra 24. 1. 2013
USA, 2013, 113 min

Žánr:
drama, kriminální
Režie:
Ruben Fleischer | celý štáb
Hrají:
Ryan Gosling, Emma Stone, Sean Penn, Josh Brolin, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Robert Patrick | všichni herci

Píše se rok 1949 a v Los Angeles vládne nelítostnou rukou gangster a brooklynský rodák Mickey Cohen (Sean Penn). Řídí většinu nelegálních aktivit ve městě, včetně obchodu s drogami a zbraněmi, prostituce či nelegálního sázení. O jeho ochranu se starají nejen jeho kumpáni, ale také podplacená policie a zkorumpovaná politická elita. Mickey má v podstatě pod kontrolou veškeré místní orgány, které by jej mohly ohrozit. Je schopen zastrašit i otrlé policisty, kteří by se chtěli jeho nekalým praktikám vzepřít. Výjimku by snad mohla představovat tajná jednotka LAPD, kterou společně vedou John O'Mara (Josh Brolin) a Jerry Wooters (Ryan Gosling).

Píše se rok 1949 a v Los Angeles vládne nelítostnou rukou gangster a brooklynský rodák Mickey Cohen (Sean Penn). Řídí většinu nelegálních aktivit ve městě, včetně obchodu s ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 90 hlasů

Kde se podívat online?

432.65 CZK Přehrát online

Recenze filmu Gangster Squad – Lovci mafie

 • Recenze Gangster Squad – Lovci mafie na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Odznaky nechte doma, tady se zatýkat nebude. Fleischerův gangsterský propadák je totiž výživným akčním nášlehem, ve kterém štěkající thompsony naštěstí přehlučují neobjevný příběh, příliš osekané postavy a celkovou tvůrčí nedotaženost. Žánrové klasiky jsou o úroveň jinde. I když se ale tentokrát netne do živého, na zábavnou a svižnou moderní podívanou to v klidu stačí.

 • Recenze Gangster Squad – Lovci mafie na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Rok 1949. Los Angeles se ocitá pod nadvládou brutálního židovského gangsterského bosse Mickeyho Cohena (Sean Penn). Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Policejní náčelník (Nick Nolte) pověří seržanta O'Maru (Josh Brolin) sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí partyzánským způsobem zničit Mickeyho impérium - aniž by měli oficiálně něco společného s policií. Film režíroval Ruben Fleischer, který natočil ucházející praštěnou komedii Zombieland a méně ucházející komedii 30 Minutes or Less . Už několik měsíců před svou premiérou se film "proslavil", když po nešťastné střelbě v americkém kině musel být film odložen a přetočen, aby v něm nezůstala scéna střílení v kině (která byla vidět v původních trailerech). Žádné střílení v kině tudíž nakonec ve filmu není a vy můžete všichni být rádi, že budete ušetřeni psychologického šoku. GSLM jsou poměrně přesná kopie Neúplatných Briana De Palmy - přestože se odehrávají v jiném desetiletí a v jiném městě. Takže Sean Penn hraje Roberta DeNira, Josh Brolin hraje Kevina Costnera, Robert Patrick hraje Seana Conneryho, Ryan Gosling hraje Andyho Garciu a Giovanni Ribisi hraje Charlese Martina Smithe. Plus mínus. Ruben Fleischer ale není Brian De Palma, takže nijak příliš dobře nezvládá ani jednu ze dvou poloh filmu: Ani rovinu "psychologické zločinecké drama", ani rovinu "ostře řezané siluety kráčejí zpomaleně od výbuchu a k tomu hraje hudba z Battleship (ano, Steve Jablonsky)". Skutečnost, že film vznikl "na motivy skutečných událostí" je naprosto nedůležitá. Příběh je zcela standardně typicky hollywoodský, bez nějakých náznaků skutečných lidských emocí a dilemat. Přesto se ve filmu vyskytují scény, které slušně fungují - a to především díky hercům, kteří se snaží podstatně více, než by se u tohoto standardního materiálu slušelo. A dokáží se drsně tvářit a řvát tak, že jim lítají sliny od pusy. Nedivil bych se, kdyby tento film někomu vynesl i nějakou tu hereckou nominaci. K tomu luxusní výprava, krásné ženy, všudypřítomné kouření a celkově dobře patrný vysoký rozpočet. Vpodstatě bych si představoval, že takhle nějak by měly vypadat cutscény v dalším pokračování videohry Mafia . Ale na hollywoodský A-film to opravdu není nic slavného a obávám se, že je to opravdu PŘEDEVŠÍM chyba režiséra, které nedokázal průměrný scénář povznést na něco nadprůměrného.

Související články k filmu Gangster Squad – Lovci mafie

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Tarantinova westernová komedie opět vede tabulku návštěvnosti kin

  Tarantinova westernová komedie opět vede tabulku návštěvnosti kin

  12. 2. 2013 13:34 Čelo tabulky nejnavštěvovanějších filmů českých kin se od minulého týdne příliš nezměnilo. Také čtvrtý týden po premiéře ji vede drama z období občanské války v Americe s názvem Nespoutaný Django. Snímek z dílny kultovního režiséra Quentina Tarantina zhlédlo už přes 135.000 diváků, kteří v pokladnách nechali přes 19 milionů korun.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Návštěvnost kin vede Tarantinův Nespoutaný Django

  Návštěvnost kin vede Tarantinův Nespoutaný Django

  6. 2. 2013 09:00 Také třetí týden po premiéře v tuzemských kinech je drama z období občanské války v Americe s názvem Nespoutaný Django v čele víkendového žebříčku návštěvnosti. Film z dílny kultovního režiséra Quentina Tarantina zhlédlo už přes 110.000 diváků, kteří v pokladnách nechali téměř 16 milionů korun.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Gangster Squad – Lovci mafie

  Gangster Squad – Lovci mafie

  26. 1. 2013 15:00 Píše se rok 1949 a v Los Angeles vládne nelítostnou rukou gangster a brooklynský rodák Mickey Cohen (Sean Penn). Řídí většinu nelegálních aktivit ve městě, včetně obchodu s drogami a zbraněmi, prostituce či nelegálního sázení.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.