Plakát k filmu: Galimatyáš

Galimatyáš Micmacs à tire-larigot

dokina.cz
5,7

Premiéra 3. 12. 2009
Francie, 2009, 104 min

Žánr:
komedie, kriminální
Režie:
Jean-Pierre Jeunet | celý štáb
Hrají:
Dominique Pinon, Dany Boon, Jacques Herlin, Julie Ferrier | všichni herci

Nejprve vybouchla mina v marocké poušti. Pak se mu po letech strefila do hlavy zbloudilá střela…Bazil prostě nemá na zbraně štěstí. Ta první zkušenost z něj udělala sirotka, druhá ho drží na pokraji náhlé a rychlé smrti.

Tenhle optimistický snílek se však nedá ničím zastrašit a společně se svým „jedinečným“ týmem zoufalců se rozhodne pomstít celému zbrojnímu průmyslu.

Kriminální a nezvykle akční komedie režiséra Jean-Pierre Jeuneta ve stylu jeho nejslavnějšího filmu Amélie z Montmartru nás zavede mezi obchodníky se zbraněmi. Těm se na ruce podívá se svérázným humorem, francouzským šarmem a svým typickým vizuálním ztvárněním.

Nejprve vybouchla mina v marocké poušti. Pak se mu po letech strefila do hlavy zbloudilá střela…Bazil prostě nemá na zbraně štěstí. Ta první zkušenost z něj udělala sirotka, druhá ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 263 hlasů
  • -
  • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Galimatyáš

  • Recenze Galimatyáš na MovieZone

    Recenze MovieZone 40

    Bazil přišel v dětství o otce, kterého zabila mina. Jeho život v dospělosti rozvrátí zbloudilá kulka. Na okraj společnosti vyhnaný mrzáček se rozhodne zúčtovat se zlotřilými kapitalisty,výrobci smrtících zbraní. Jeunet pro mnohé představuje ztělesnění francouzské šaramantnosti a laskavosti. Při pohledu na Galimatyáš je mi těchto jeho obětí opravdu líto, protože zde mistr připomíná spíše vemlouvavého obchodníka s prošlým pouťovým žužu.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.