Plakát k filmu: Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama

Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama

dokina.cz
5,7

Premiéra 23. 5. 2013
Česká Republika, 2013, 75 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Dorota Nvotová | všichni herci

Hlavní postavou nového dokumentu je slovenská muzikantka a herečka Dorota Nvotová známá z filmů Děvčátko, Perníková věž nebo komedie O život, a její nepálské alter ego Fulmaya. Tato mladá, inteligentní žena se díky svému pojetí života stává ztělesněním polarity současného světa. Navzdory své pohodlné a poměrně úspěšné existenci v Evropě se vydala na dlouhou pouť s cílem najít sebe sama. Ta ji zavedla až do podhůří Himalájí. V jednom z nejbídnějších a od naší kultury nejodlišnějších koutů světa nachází pokoj a klid. Pomocí jejího nepálského alter ega - Fulmayi - vstupujeme observační metodou do světa dětí na ulici a také do života sirotčince, o který se Dorota stará. Seznamujeme se zde s další důležitou postavou příběhu, tříletou holčičkou nalezenou na ulici a pojmenovanou po své zachránkyni - Fulmaya. Ta nám umožní sledovat zajímavou paralelu dvou dívek stejného jména z naprosto odlišného světa.

Příběh plný autentických situací, jinakosti vzdáleného světa, člověčí opravdovosti a hudby slovenské rockerky, vznikající v koprodukci s Českou televizí, uvidíte v kinech na přelomu března a dubna 2013, kdy jej do českých kin uvede společnost Falcon. Při příležitosti premiéry je plánována i prodejní výstava fotografií z natáčení od Tiny Palu. Výtěžek bude věnován sirotčinci Happy Home v Káthmándú, o nějž se Dorota Nvotová stará.

Hlavní postavou nového dokumentu je slovenská muzikantka a herečka Dorota Nvotová známá z filmů Děvčátko, Perníková věž nebo komedie O život, a její nepálské alter ego Fulmaya. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů
 • -
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama

 • Recenze Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Dorota Nvotová je slovenská hudebnice, zpěvačka, herečka, podnikatelka a provozovatelka cestovní kanceláře. A tento film je dokumentem o... To vlastně není úplně jasné. Podívejme se na trailer. I když by to z upoutávky vypadalo, že se dočkáme něčeho jako Baraky, není tomu tak. Film rozhodně není pohledem na krásy a zajímavosti Nepálu ani jiné části světa. Film je částečně osobní zpovědí Nvotové, která na kameru vypráví, co se jí kdy přihodilo, ale především o svých obecných pohledech na život. Vypráví to v Nepálu i v Bratislavě, ale na okolním prostředí přitom příliš nezáleží, protože většinou vidíme jen ji a zeď za ní. Z druhé poloviny je film o tom, jak Nvotová v Nepálu vymítá chudobu a nemoci. Jednak sponzoruje útulek, starající se o děti bez rodičů nebo s chudými rodiči (tedy shání pro něj sponzory v Evropě a dvakrát týdně se tam zajde podívat) a jednak pomáhá náhodným chudákům na ulici - žebračku s nemocným dítětem odveze do nemocnice, fetujícím chlapcům koupí oblečení, atd... I když se toto odehrává v Káthmandů a okolí, z krás a zajímavostí těchto míst uvidíme naprosté minimum (pokud mezi krásy a zajímavosti neřadíme běžné špinavé ulice s běžnými polorozpadlými budovami). Měl jsem docela problém s tím, že ani jedna ze dvou zmíněných rovin filmu (životní filosofie Nvotové, její dobročinnost na ulicích) mi nepřišla nijak příliš zajímavá nebo zajímavě natočená. Především mi Nvotová připadala strašlivě naivní a kulturně necitlivá, což se se nakonec potvrdilo mírou vrchovatou: Když totiž v jedné scéně uvidíme šéfa onoho dobročinného domova, žoviálně huláká "Tady je to super, ne? Máme se tady všichni dobře, a hlavně děti, které vůbec netlučeme, že ne?" A přitom se smíchem šťouchá do žeber učitele, který vystrašeně přikyvuje. Prostě, šéf vypadá jako typický jednorozměrný padouch z typického hollywoodského filmu, který neumí lhát. No a později se ukáže, že ředitel skutečně prováděl v domově něco nechutného, včetně fyzického násilí na dětech (ale bohužel to byla tak hrozná činnost, že není přesně řečeno, co vlastně dělal). A film končí hláškou, že "Uvažuje se o zavření domova, některé děti už podařilo vrátit k rodičům". Ty děti, které Nvotová v průběhu filmu od těch rodičů tahá do onoho domova! Sluší se také konstatovat, že celý tento naprosto zásadní zvrat, který staví většinu filmu do odlišného světla, se stane až po skončení natáčení, když Nvotová už v Nepálu není, takže se ho dozvíme jen zprostředkovaně z vyprávění, a dost nejasně. Nemám žádné konkrétní námitky k řemeslné nebo technické stránce filmu (jen toho songu, který je v traileru, je na můj vkus v samotném filmu trochu moc). Zásadní - ale opravdu zásadní - problém pro mě spočívá v tom, že Nvotová (o které celý film má být) na mě působí jako typická celebrita, která se snaží cizímu světu (a všem kolem sebe) vnucovat svou představu dobra. Není mi v tomto filmu svým povýšeneckým chováním příliš sympatická (odjinud ji neznám), a není mi ani dostatečně nesympatická na to, aby mě zajímala.

 • Recenze Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Dokument Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama, jejž točila Vendula Bradáčová o herečce a zpěvačce Dorotě Nvotové, má skvělou pointu.

Související články k filmu Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.