Plakát k filmu: Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama

Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama

Premiéra 23. 5. 2013
Česká Republika, 2013, 75 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Dorota Nvotová | všichni herci

Hlavní postavou nového dokumentu je slovenská muzikantka a herečka Dorota Nvotová známá z filmů Děvčátko, Perníková věž nebo komedie O život, a její nepálské alter ego Fulmaya. Tato mladá, inteligentní žena se díky svému pojetí života stává ztělesněním polarity současného světa. Navzdory své pohodlné a poměrně úspěšné existenci v Evropě se vydala na dlouhou pouť s cílem najít sebe sama. Ta ji zavedla až do podhůří Himalájí. V jednom z nejbídnějších a od naší kultury nejodlišnějších koutů světa nachází pokoj a klid. Pomocí jejího nepálského alter ega - Fulmayi - vstupujeme observační metodou do světa dětí na ulici a také do života sirotčince, o který se Dorota stará. Seznamujeme se zde s další důležitou postavou příběhu, tříletou holčičkou nalezenou na ulici a pojmenovanou po své zachránkyni - Fulmaya. Ta nám umožní sledovat zajímavou paralelu dvou dívek stejného jména z naprosto odlišného světa.

Příběh plný autentických situací, jinakosti vzdáleného světa, člověčí opravdovosti a hudby slovenské rockerky, vznikající v koprodukci s Českou televizí, uvidíte v kinech na přelomu března a dubna 2013, kdy jej do českých kin uvede společnost Falcon. Při příležitosti premiéry je plánována i prodejní výstava fotografií z natáčení od Tiny Palu. Výtěžek bude věnován sirotčinci Happy Home v Káthmándú, o nějž se Dorota Nvotová stará.

Hlavní postavou nového dokumentu je slovenská muzikantka a herečka Dorota Nvotová známá z filmů Děvčátko, Perníková věž nebo komedie O život, a její nepálské alter ego Fulmaya. ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 2 hlasů
  • -
  • -
  • -
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.