Plakát k filmu: František je děvkař

František je děvkař František je děvkař

dokina.cz
5,0

Česká Republika, 2008, 90 min

Žánr:
komedie
Režie:
Jan Prušinovský | celý štáb
Hrají:
Ela Lehotská, Petr Čtvrtníček, Zdena Hadrbolcová, Petra Nesvačilová | všichni herci

František (Josef Polášek) je muž v produktivním věku. Nic mu nechybí. Má vlastní psychiatrickou ordinaci a spoustu klientů. Se svou manželkou Eliškou (Ela Lehotská) se právě nastěhoval do nového domu. Jednoho dne však šlápne vedle a spustí tím těžko kontrolovatelnou lavinu událostí. Ztratí práci, žena ho vymění za jeho bývalého pacienta a tak mu nezbývá než ležet v pokojíčku u maminky (Zdena Hadrbolcová). V úsměvné komedii s hudbou Petra Hapky dále hrají Martin Pechlát, Leoš Noha, Petra Nesvačilová, Marika Procházková, Petr Čtvrtníček a Arnošt Goldflam.

František Soukenický trpí slabostí na ženy. Je to děvkař. Tu ho zaujme žena ladných tvarů, tu zase žena důvtipná a bystrá. František je střídá jako na běžícím pásu. Není divu, když ho jednoho dne žena vyhodí z domu, na který si právě vzal hypotéku. A aby to nebylo málo, je mu odebrána licence psychiatra. Po mnoha letech je nucen vrátit se ke své matce. Ta svého syna nekriticky adoruje, což nemůže vystát Miloš, Františkův starší bratr. František zjistí, jak těžké je pro odstaveného psychiatra nalézt nové uplatnění. Nakonec se nad ním smiluje bratr a nabídne mu místo učitele v autoškole, kterou provozuje. Nejsou to jednoduché chvíle, ale František se nevzdává. Krev do žil mu vlije Eliščino skrývané těhotenství a možnost být otcem…

František (Josef Polášek) je muž v produktivním věku. Nic mu nechybí. Má vlastní psychiatrickou ordinaci a spoustu klientů. Se svou manželkou Eliškou (Ela Lehotská) se právě ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 238 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu František je děvkař

 • Recenze František je děvkař na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Trailer je tentokrát výstižný a nelže, takže nemusím vysvětlovat děj. Koukejte: A pokud vám připadá, že ten trailer místy "tak nějak nemá tempo", totéž bych řekl o samotném filmu. Zápletka i atmosféra filmu velice připomínají nedávný snímek Chyťte doktora . Bohužel pro něj platí i většina výtek, které jsem měl k Chyťte doktora . Někteří herci jsou skutečně zajímaví (titulní hrdina, jeho bratr, nový nápadník jeho manželky), ale existuje přinejmenším stejný počet hrozných, jejichž jakékoliv pronesené slovo okamžitě ruší jakoukoliv atmosféru. Hlavní hudební motiv je velmi slušný, ale neustále se opakuje v téměř identické podobě, jako kolovrátek, a občasné použití starých milostných šlágrů je... divné. Je jasně patrné, že scenárista a režisér měl upřímné odhodlání a dobrý záměr, ale stejně tak je jasné, že byl nezkušený a dopustil se mnoha chybiček a i pár zásadních velikých chyb. Opět platí, že postavy se zničeho nic chovají nejen v rozporu s normální logikou, ale často i v rozporu s tím, jak jsou nám dříve načrtnuty. Opět platí, že děj není pořádně rozvinut, gradován a zakončen, a mohlo by jít stejně dobře o celovečerní film nebo o pilotní díl třinácidílného seriálu nebo o první tři díly tohoto seriálu slepené k sobě. Takže opět český podprůměr, ale tentokrát je mi to docela líto, protože jsem se snažil tvůrcům fandit jak douho to jen šlo. Ale od určitého okamžiku už to prostě nešlo.

 • Recenze František je děvkař na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Do kin jde další česká komedie, jíž by bohatě stačila televize. Má název František je děvkař a titulní roli v ní hraje Josef Polášek.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.