Plakát k filmu: Frankenstein

Frankenstein Frankenstein

dokina.cz
8,0

1931, 70 min

Žánr:
drama, sci-fi, horor
Režie:
James Whale | celý štáb
Hrají:
Colin Clive, Boris Karloff, Dwight Frye | všichni herci

Frankenstein z roku 1931 je první filmovou adaptací slavného románu spisovatelky Mary Wolstoncraft Shelley. Uveden byl poprvé 21.11.1931 a brzy se stal fenoménem své doby. Film režíroval veleúspěšný režisér James Whale. Celý film je zařazen do ponurého prostředí nápadně připomínajícího filmový německý expresionismus, podobně jako Upír Nosferatu nebo Kabinet doktora Caligariho.

Nenechte se odradit tím, že se jedná o film starý 70 let... mohu tento snímek vřele doporučit. Viděla jsem všechny filmové zpracování Frankieho a tato verze je skutečě nejlepší ze všech!

Frankenstein z roku 1931 je první filmovou adaptací slavného románu spisovatelky Mary Wolstoncraft Shelley. Uveden byl poprvé 21.11.1931 a brzy se stal fenoménem své doby. Film ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 136 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.