Plakát k filmu: Fotři jsou lotři

Fotři jsou lotři Little Fockers

dokina.cz
4,9

Premiéra 23. 12. 2010
USA, 2010, 98 min

Žánr:
komedie
Režie:
Paul Weitz | celý štáb
Hrají:
Robert De Niro, Ben Stiller, Owen Wilson, Dustin Hoffman, Barbra Streisand, Jessica Alba, Harvey Keitel, Blythe Danner | všichni herci

Nejhorší věcí v životě Grega Jebala (Ben Stiller) je jeho tchán Jack Byrnes (Robert De Niro). Na to si už za tu dobu, co žije s dcerou bývalého elitního agenta tajných služeb stačil zvyknout. Vztah vzájemně trpěné tolerance přežil fázi seznamování, svatebních příprav, dokonce i vzájemného setkání rodičů Grega a jeho ženy Pam (Teri Polo). Ve třetím díle Jebalovic komediální rodinné kroniky se ovšem schyluje k Velkému třesku. Greg se chce konečně stát neformální hlavou rodinného klanu, čemuž se Jack pochopitelně zuby nehty brání.

U Jebalů právě zaťukala na dveře krize středního věku. Greg už přišel na to, že povolání zdravotní bratr není to, co by z něj v očích jeho pětiletých dvojčat dělalo hvězdu, a hlavně nesype tolik, kolik by rodinný rozpočet potřeboval. Začne proto po práci melouchařit v jedné farmaceutické firmě, což probudí radary podezíravého tchána, zvlášť když zjistí, že tamní Gregova nadřízená (Jessica Alba) je víc než rozkošná. Nejen podezření z nevěry zjitří klima gigantické rodinné sešlosti, která se uskuteční na počest oslavy pátých narozenin malých Jebalů. Pozvání na oslavu přijme i Pamin bývalý přítel Kevin (Owen Wilson), Jackův velký favorit, který se rozhodne probudit bývalé vášně, snubnímu prstýnku na Pamině prstu navzdory.

V dusné atmosféře se Greg definitivně rozhodne ukázat celému světu a především tchánovi, že je pravou hlavou rodiny, nicméně prostředky, které pro to zvolí, vytvoří řetězec katastrofálně komických situací, jež jeho autoritu rozhodně neposílí.

„Mezi druhým dílem a aktuálním pokračováním uběhlo pět let, během kterých se z Grega a Pam stali rodiče. Byť Jack už vzal Grega na milost, ten má pořád pocit, že mu musí něco dokazovat. Navíc – v životě nemáte nikdy nic jistého,“ říká o filmu Fotři jsou lotři jeho režisér Paul Weitz (komedie Jak na věc a V dobré společnosti).

Jisté je jen to, že se komedie Fotři jsou lotři může pyšnit mimořádně reprezentativní hereckou sestavou, v níž hvězdy minulých dílů kromě již zmíněné Jessicy Alby doplňují například Laura Dern či Hervey Keitel.

Nejhorší věcí v životě Grega Jebala (Ben Stiller) je jeho tchán Jack Byrnes (Robert De Niro). Na to si už za tu dobu, co žije s dcerou bývalého elitního agenta tajných služeb ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 681 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 3.99 EUR 9.99 EUR Přehrát online

Recenze filmu Fotři jsou lotři

 • Recenze Fotři jsou lotři na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

  Fotrové potřetí - ale dost možná ne naposledy. Zmatkář Gaylord Jebal znovu odráží výpady svého pedantského tchána, tvůrci u toho ale zapomínají přemýšlet o nových cestičkách, které by zaplašily starou pravdu, že opakovaný vtip přestává býti vtipem. Výborní herci, rozesetí i do těch nejmenších roliček, bohužel tuhle nesoudržnou směs slabých gagů nespasí. Série upadá.

 • Recenze Fotři jsou lotři na fffilm

  Recenze fffilm 30

  Nedokážu nějak dát dohromady, o čem je třetí díl této série. Napadá mě jedině to, že se De Niro domnívá (mylně), že Stiller své ženě (De Nirově dceři) zahýbá s Jessicou Albaovou. To se ale začne dít až někdy v polovině filmu, takže mi nezbývá než kapitulovat a přiznat, že tento film o ničem není a jsou to jenom takové plus mínus vtipné plus mínus související scénky. Nebyl jsem nijak velkým fanouškem prvních dvou dílů ( Fotr je lotr a Jeho fotr, to je lotr ). Tentokrát došlo k výměně režiséra a film natočil Paul Weitz, jehož (první) Prci prci prcičky nebo Jak na věc jsou bohužel proti tomuto filmu veledíla. Nejhroznější bylo, že přestože je film přeplácaný "zaručeně humornými scénkami" a "zaručeně humornými postavičkami", je stoprocentně předvídatelný. Pár sekund po začátku každé scény je jasné, kam a jak se přesně bude ubírat a pokud se náhodou těšíte na to, jak brilantně tito dobří herci tuto scénku ztvární, budete nepříjemně překvapeni. Velmi záhy jsem upadl do téměř katatonického stavu a bojoval jsem s nudou pomocí úvah jako "Když je v USA odpoledne, nemůže být současně v Evropě ráno". Problém není v tom, že se scenárista nevyznal v časových zónách. Problém je v tom, že film byl tak málo zajímavý, že jsem o takových blbostech vůbec začal přemýšlet. Výrazně horší než předchozí dva díly mi tento film přišel i kvůli jedné věci, za kterou jeho tvůrci nemůžou, totiž kvůli dabingu (předchozí dva byly titulkované). Když jsem při promítání na chvíli zavřel oči, měl jsem dojem, že poslouchám televizní dabing nějakého druhořadého německého sitcomu, včetně profláklých českých hlasů a naprosto nepřirozeného frázování (pauz uprostřed vět) v zájmu toho, aby to "sedělo na hubu". Což je vlastně v pořádku, protože Fotři jsou lotři je takový hodně špatný sitcom, na který bylo hodně peněz, takže v něm jsou slavní herci (Dustin Hoffman!!, Harvey Keitel!!!!). Ale... Opravdu Robert De Niro dobrovolně souhlasil s rolí ve filmu, ve kterém se buduje humor pomocí jeho erekce a legračního dětského zvracení? Aha, on ten film produkoval, tak to potom jo... P.S: A není dobré změnit v českém dabingu rodinu "Byrneových" na "Burnsovy", když je jméno "Byrne" ve filmu několikrát vidět napsané (a v českém traileru jsou "Byrneovi" )! Nebo jsem něco nepochopil. Můj omyl! Rodina se nejmenuje Byrneovi ale Byrnesovi, tzn. v českém traileru je výslovnost špatně a v českém dabingu filmu dobře.

 • Recenze Fotři jsou lotři na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Ve třetím díle o fotrech a lotrech se znovu utkají Robert De Niro coby odměřený tchán a Ben Stiller v roli snaživého zetě nešiky. Na půdorysu rodinné komedie přibyly děti a ubylo vkusu. Není divu, že Dustin Hoffman původně hrozil stávkou.

Související články k filmu Fotři jsou lotři

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Opravdová kuráž, Fotři jsou lotři a Hon na čarodějnice v čele americké distribuce

  Opravdová kuráž, Fotři jsou lotři a Hon na čarodějnice v čele americké distribuce

  12. 1. 2011 08:45 Film bratří Coenů Opravdová kuráž, který je remakem filmu s Johnem Waynem z roku 1969 vyprávějícím o dívce, která si najme opileckého šerifa, aby vypátral vraha jejího otce, vydělal o víkendu na vstupném v severoamerických kinech 15 milionů dolarů. Stal se tak nejúspěšnějším filmem uplynulého víkendu

 • Obrázek k souvisejícímu článku: O Vánocích se v USA nejvíce líbil film Fotři jsou lotři

  O Vánocích se v USA nejvíce líbil film Fotři jsou lotři

  27. 12. 2010 13:25 Největší úspěch o vánočním víkendu slavil v USA film Fotři jsou lotři. Během třídenního volna utržil v přepočtu 680 miliónů korun, od středeční premiéry pak téměř miliardu. Celkově byl ale tento vánoční čas pro Hollywood ve srovnání s běžnými víkendy neúspěchem, napsala agentura Reuters.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Fotři jsou lotři

  Fotři jsou lotři

  20. 12. 2010 17:43 Že by se konečně sblížili? Aspoň kvůli dětem?

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.