Plakát k filmu: Fotograf

Fotograf Fotograf

dokina.cz
6,2

Česká Republika, 2015, 133 min, od 15 let

Žánr:
životopisný

Film Fotograf je volně inspirovaný životním příběhem slavného českého fotografa Jana Saudka. Ten je společně s Irenou Pavláskovou spoluautorem scénáře.

V příběhu se vracíme k některým osudovým křižovatkám turbulentního života hlavního hrdiny, člověka, který je obdařen nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Všechny tyto vlastnosti mu přinesly slávu i odmítání, lásku i zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení. Režisérka říká: "Drama příběhu je okořeněno také humorem, neboť náš hrdina je smyslem pro humor vrchovatě obdařen. Film poodkrývá tajemství Janovy tvorby, ponořuje se do bizarního a sugestivního světa žen, které ho obklopují."

Seznam fotografií:
1804 – režisérka Irena Pavlásková a kameraman David Ployhar
1840 - Karel Roden
2094 - Jan Saudek a režisérka Irena Pavlásková
2190 - Karel Roden, Vilma Cibulková, Jitka Sedláčková
2778 - Máša Málková a Václav Neužil
1718 - Máša Málková

Film Fotograf je volně inspirovaný životním příběhem slavného českého fotografa Jana Saudka. Ten je společně s Irenou Pavláskovou spoluautorem scénáře.V příběhu se vracíme k ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 102.90 CZK 231.85 CZK Přehrát online
PŮJČOVNÉ 55.00 CZK Přehrát online
Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Fotograf

 • Recenze Fotograf na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Nový film Ireny Pavláskové je velmi volně inspirován skutečnými životními osudy Jana Saudka (Karel Roden) a jednou z osudovějších žen jeho života, která se v této verzi jmenuje Líba (Máša Málková). Dost dlouho se mi nestalo, abych měl z filmu v kině takhle rozporuplné pocity. Karel Roden je velmi, velmi dobrý, aniž by se snažil nějak otrocky napodobovat Saudkovu řeč nebo mimiku. Jen mi přišlo poněkud divné, že vypadá asi o 30 let mladší, než by měl být mistr, a připadalo mi, že z úst skutečně starého chlípníka by některé ty zaprášené bonmoty zněly méně strašidelně a jaksi stylověji. Ale každopádně Roden = palec nahoru.

 • Recenze Fotograf na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Příběh inspirovaný bouřlivými osudy Jana Saudka mohl skončit jako levná sázka na ještě lacinější skandální jistotu, nicméně milovník ženské krásy vyšel z filmu Fotograf důstojně.

 • Recenze Fotograf na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Fotograf je svérázný stejně jako jeho reálný předobraz, ale zůstává pochopitelný i pro širokou veřejnost. Můžeme si jen domýšlet, které střípky příběhu se zakládají na pravdě, a tato svoboda pro náš úsudek filmu velmi prospívá. Můžeme si tak snímek vyložit jako tragikomedii, pohádku o vášni, nebo surový příběh o manipulovaném umělci.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.